Jaké náhradní kojenecké mléko je pro vaše miminko ideální volbou?

  • Komerční sdělení
  • 09.02.18

Každá maminka si přeje pro své miminko to nejlepší. Když už nemůže kojit, svět se nezboří. V dnešní době je k dostání náhradní kojenecké mléko, které děťátku dodá všechny potřebné živiny pro jeho kvalitní vývoj. Jak se ale v široké nabídce na trhu zorientovat a dobře si vybrat?

Stává se, že ať se snažíme sebevíc, netvoří se nám dostatek mateřského mléka. Mohou za to dlouhé porody, porody císařským řezem, ale i další skutečnosti, například stres. Také mohou mít některé děti problém s přisátím, často ty, které mají kvůli zkrácené podjazykové uzdičce omezenou pohyblivost jazyka.

Na co si dát při čtení etiket pozor?

Vybírejte takové náhradní kojenecké mléko, které se svými přísadami co nejvíce podobá nutričnímu složení toho mateřského. Pečlivě prostudujte etikety na krabicích, kde najdete všechny potřebné informace. Ve složení hledejte zejména plnotučné mléko, které dětem dodá energii přirozenou cestou. Taková umělá mléka bez náhražek byla v době našich prarodičů a podle názorů odborníků mohla tato mléka napodobit mateřské mléko nejlépe. Většina dnešních umělých mlék ale používá levnější odstředěné mléko a energii zde dodává přidaný rostlinný olej, mnohdy palmový.

Plnotučné živiny jsou pro nás velmi důležité. Tyto mastné kyseliny jsou hlavním zdrojem energie naší stravy. Starají se o zdraví buněk, tkání i střev a pomáhají nám absorbovat vitamíny A, D, E a K, vápník a další minerály. Dokonce také chrání před srdečními chorobami. Plnotučné kravské mléko obsahuje i velké množství vitamínů B, jód, draslík, fosfor a cholin, který má ve vývoji novorozence velkou roli.

Plnotučnému mléku hrají do karet i zahraniční studie

Podle kanadské studie jsou dokonce děti, které pijí plnotučné mléko, v dospělosti štíhlejší a nemají sklony k obezitě. Studie se zúčastnilo více než 2700 dětí ve věku 1 až 6 let a zjistilo se, že ty, které pily plnotučné mléko, měly index tělesné hmotnosti (BMI) skoro o celou jednotku nižší než děti pijící odstředěné nebo polotučné mléko. Další výzkum také zjistil, že děti, které pijí plnotučné mléko, se mohou cítit sytější a nemají tak velkou potřebu jíst vysoce kalorické potraviny. Podle studie publikované v časopise American Journal of Clinic Nutrition měly děti, které vypily každý den jeden šálek plnotučného mléka, srovnatelné hladiny vitaminu D s těmi, které konzumovaly téměř třikrát tolik odstředěného mléka.

Náhradní kojenecké mléko pro zdravý vývoj vašeho miminka

Poctivé náhradní kojenecké mléko, ve kterém najdete plnotučné mléko, je například od nové britské značky Kendamil. Ta využívá mléko od volně se pasoucích krav lokálních farmářů z chráněné krajinné oblasti Lake District.

Náhradní kojenecká mléka Kendamil také neobsahují rybí olej, který některým dětem nedělá dobře, vyvolává jim zvracení a další problémy. Místo něj zde dodávají Omega 3 a 6 nekontaminované přírodní mořské řasy.

Kendamil vyrábí svá mléka podle tradiční receptury, aby bylo zachováno to nejlepší z přírody. Speciální postup zpracování zajišťuje nejen lahodnou a krémovou chuť, ale i vysoké nutriční hodnoty plnotučného mléka v kombinaci se všemi základními vitamíny a minerály, které děti potřebují pro zdravý vývoj a růst. Vyrábí se v továrně v Kendalu, která vyrábí dětskou výživu už od roku 1962 a je jedním z vývojových center pro kojeneckou výživu.

Náhradní kojenecké mléko Kendamil můžete zakoupit na www.alza.cz, kde také najdete více informací.

Témata článku