Bezpečné opalování dětí: Jak vybrat správný opalovací krém?

V létě musíme k pravidelné péči o pokožku dětí přidat i ochranu před slunečním zářením. Dětská pokožka je citlivá, a proto je potřeba volit opalovací kosmetiku určenou přímo pro ně. Víte, jak ji správně vybrat? A na co se při výběru zaměřit?

Bezpečné opalování dětí: Jak vybrat správný opalovací krém? Čím mažete děti vy? Vyzkoušejte mléka od Astrid! Zdroj: Canva.

Děti a sluníčko: Volte raději stín

S malými dětmi a sluncem je to trochu složitější. I když mají ze sluníčka radost, děti by na něm rozhodně neměly trávit delší dobu. Do věku 3 let by se mu (v ideálním případě) měly vyhýbat úplně. V tomto věku je vhodnější vždy volit stinná místa.

Co by vám v létě nemělo chybět:

 • U vody je dobré mít po ruce slunečník, případně plážový stan.
 • Děti by měly mít vhodnou pokrývku hlavy, ideálně i s ochranou zátylku a sluneční brýle.
 • Nejlepší oblečení pro slunečné letní dny je bavlněné, volné a prodyšné.
 • Pokožka, která je vystavena slunečním paprskům, by měla být chráněna vhodným opalovacím krémem, u dětí určeným speciálně pro ně.

Pokožku dítěte důkladně ochraňujte

Péče o pokožku a ochrana před škodlivými vlivy slunečního záření je důležitá už od miminka. Kůže je orgán, který si poškození pamatuje dlouho a problémy se můžou objevit až s časovým odstupem. Proto je důležité vždy pamatovat na to, aby bylo vaše děťátko chráněno před nebezpečným zářením.

Určitě ale není řešením nechodit v létě ven. Sluneční paprsky k létu totiž patří, protože mají blahodárný vliv na psychiku a jsou nenahraditelné při tvorbě vitamínu D. Jen je potřeba mít na mysli, že dětská pokožka je citlivá a zaslouží si speciální péči. Děti proto vždy namažte asi 30 minut před samotným pobytem na slunci a k udržení ochrany je nezapomeňte pravidelně promazávat znovu, a to speciálně po pobytu ve vodě.

Chránit děti před sluníčkem musíme i oblečením. Zdroj: CanvaChránit děti před sluníčkem musíme i oblečením. Zdroj: Canva

A jakou opalovací péči zvolit?

S létem je neodmyslitelně spojena česká tradiční značka opalovací kosmetiky ASTRID SUN, která přináší produkty pro celou rodinu, a tedy i pro děti.
Nyní v červnu navíc můžete produkty ASTRID SUN koupit až s 50% slevou! Skočte si pro ně ke svému oblíbenému prodejci (platnost, výše slevy a zahrnuté produkty se mohou u jednotlivých prodejců lišit).

Novinky pro děti ve sluneční péči ASTRID SUN 2021

ASTRID SUN Jemný dětský krém na opalování se 100% minerálním filtrem OF 30

 • Okamžitá ochrana pokožky díky přírodnímu minerálnímu filtru.
 • Pro citlivou pokožku i nejmenších dětí (6+ měsíců).
 • Klinicky testováno, minimalizuje riziko alergických reakcí a fotoalergie.
 • Bez parfemace.

ASTRID SUN Jemný dětský krém na opalování OF 30 (100% minerální filtr) s inovativní sluneční technologií (UVA/UVB/IR/VL) okamžitě poskytuje pokožce širokospektrální fotostabilní ochranu před škodlivými vlivy UV záření, díky 100% minerálnímu filtru oxidu zinečnatému, a ochranu před infračerveným zářením a viditelným světlem.

Vysoce voděodolný, na obličej i tělo, 82 % ingrediencí přírodního původu.

Cena: 219,90 Kč/100 ml

ASTRID SUN Dětské mléko na opalování Sensitive OF 50+

 • Okamžitá ochrana pro citlivou dětskou pokožku.
 • Testováno pod dohledem pediatrů.
 • Oftalmologicky testováno.
 • Klinicky testováno, minimalizuje riziko alergických reakcí.
 • Bez parfemace.
 • S bio konopným olejem.

ASTRID SUN Dětské mléko na opalování Sensitive OF 50+ pro citlivou pokožku s inovativní sluneční technologií (UVA/UVB/IR/VL) okamžitě poskytuje pokožce velmi vysokou širokospektrální fotostabilní ochranu před škodlivými vlivy UV a infračerveného záření a viditelného světla.

Nezanechává bílý film, vysoce voděodolné, vhodné pro vegany.

Cena: 259,90 Kč/150 ml

Hledáte inspiraci na letní kosmetiku nejen pro děti? Podívejte se na instagram Astrid!

A pokud hledáte jeden produkt pro celou rodinu, tak si určitě zamilujete ASTRID SUN Rodinná mléka na opalování. V nabídce naleznete Rodinné mléko ve spreji OF 30, 300 ml a Rodinné mléko v tubě OF 50+, 250 ml.

ASTRID SUN Rodinná mléka na opalování poskytují pokožce dětí i dospělých širokospektrální fotostabilní ochranu před škodlivými vlivy UV a infračerveného záření i viditelného světla a jejich vysoce voděodolné složení obohacené o provitamin D a bisabolol je vyvinuto tak, aby se minimalizovalo riziko alergických reakcí.

Rodinné mléko ve spreji OF 30 (cena: 269,90 Kč/300 ml)
Rodinné mléko v tubě OF 50+ (cena: 349,90 Kč/250 ml)

Přečtěte si také