Dětské oblečení Reima do deště je tady!

  • Komerční sdělení
  • 19.03.12
*

Jarní měsíce to není jen oteplení a první sluníčko, jsou to i deštivé dny, bláto a louže. Děti tohle mokré počasí s loužemi milují. Pro rodiče naopak bývá postrachem, protože se jejich ratolesti vracejí domů mokré, zablácené a prostydlé, ale zkuste dětem vysvětlovat, že je v těchto dnech nepustíte ven.

Pokud ovšem sáhnete po kvalitním jarním dětském oblečení, které nabízí například finská Reima , potom se nemusíte ničeho bát. Děti mohou skotačit venku bez jakýchkoliv omezení a zůstanou pěkně v teple a v suchu.

Jak takové skutečně kvalitní dětské oblečení na jarní měsíce a do deště vypadá?

Voděodolnost na prvním místě

Dokud je dítě malé a je stále v kočárku stačí sáhnout po oblečení vyrobeném z vodoodpudivého materiálu. Jakmile se ale děti dostanou z kočárku ven, začnou se plazit a sedat si na zem, je dobré sáhnout po voděodolném oblečení. Minimálně nepromokavé kalhoty jsou nutností i u nejmenších dě­tí.

Voděodolné by měly být u kvalitnějšího oblečení i švy. Značka Reima je stejně jako výrobci kvalitního outdoorového oblečení pro dospělé chrání podlepením.

Pokud jsou děti už o něco větší a neposedí chvilku v klidu, potom je dobré sáhnout po materiálech, které jsou nejenom voděodolné, ale zároveň prodyšné.

V nejlepším případě mluvíme o tom, že oblečení je vyrobeno s použitím tzv. membrány. Vlhkost se odpařuje skrz membránu, nezůstává v blízkosti pokožky a neochlazuje ji. Dítě je pěkně v suchu a neprochladne. Membrána přitom nepropustí zvenčí ani kapku vody. I ta nejzákladnější membrána od značky Reima odolá vodnímu sloupci většímu než je 10.000 mm.

Reima má pro vás na jaro nejenom nepromokavé kalhoty, ale i dětské jarní bundy a speciální nepromokavé komplety do deště.

V dobré jarní výbavě by neměl chybět ani praktický nepromokavý klobouček do deště, který dobře nahradí kapuci. Je na šňůrku a dítěti nepadá z hlavy ani ve větru.

Méně známé jsou dětské rukavice do deště. Ve skandinávských zemích se používají velmi často. U nás si pomalinku nacházejí oblibu u maminek, které pouští děti ven i v chladnějších a mokrých jarních dnech. Od zimních rukavic se liší absencí zateplení.

Co na nohy?

Na jaro jsou ideální dětské holinky.

Finská Reima je má hned v několika provedeních a mnoha barvách. Důležité je, že jsou vyráběny s respektem k dětskému chodidlu a jeho zdravému růstu. Mají vyjímatelnou stélku, bezpečnou podrážku, která neklouže a zvenčí jsou vybavené reflexními prvky pro více bezpečnosti.

Vybíráme správnou velikost dětského oblečení na jaro

Dětské oblečení na venkovní hry a outdoorové aktivity nesmí omezovat v pohybu. Musí dávat i prostor na dooblečení nezbytných izolačních vrstev na zateplení v chladnějších dnech.

Nejlépe to vyzkoušíte tak, že dítě v oblečení necháte ohnout v pase. Oblečení nesmí táhnout přes záda. Podobné je to u rukávů. Pokud dítě zvedne ruce nad hlavu, konce rukávů by stále měly krýt zápěstí dítěte.

Nenechte se ale zlákat ke koupi oblečení zbytečně většího s tím, že dítěti déle vydrží. Příliš velká velikost oblečení může paradoxně volnému pohybu bránit, nohavice se budou mačkat či překážet při chůzi. Oblečení se rychleji obnosí.

Odolnost proti oděru

Dětské oblečení dostává při dětských hrách pěkně zabrat. V průběhu venkovních her si dítě nespočetněkrát sedne, klekne nebo lehne na zem.

Kvalitnější dětské oblečení s tím musí počítat, proto Reima oděruvzdornost oblečení pravidelně testuje. Zkouška odolnosti se provádí obrušováním látky brusným papírem v rámci tzv. Martindale testu a třeba taková membrána Reimatec+ vydrží takových cyklů trápení brusným papírem 50.000 než se prodře!

Snadná údržba oblečení

Věc, kterou řešíte po každém návratu z procházky, či hřiště - jak na špinavé oblečení? Ty nejlepší hry se přeci neodehrávají v suchu. Moderní voděodolné materiály jsou přitom na údržbu velmi snadné. Stačí je opláchnout proudem vody a nebo i lehce otřít mokrým hadříkem. Oblečení se nemusí rozhodně pokaždé prát.

Kde pořídit kvalitní dětské jarní oblečení

Dříve bylo obtížné najít obchod s rozumnou nabídkou dětského jarního oblečení do každého počasí. Dnes se blýská na lepší časy a tomuto sortimentu se pomalu začínají věnovat outdoorové obchody či dětské specializované prodejny. Největší nabídku oblečení do deště mají dětské prodejny Skibi Kids, které provozují i eshop s dětským oblečením a nabízejí zasílání zdarma po celé České republice.

Kompletní nabídku Skibi Kids si můžete prohlédnout na adrese www.skibi.cz.