Je vaše dítě kytarista, nebo klávesák?

Nákupy a slevy

Hudebně nadané děti o sobě většinou dávají vědět už od kolíbky. Neustále prozpěvují, dělají rámus, vyťukávají si písničky na všechno možné. Které hračky jim pomohou jejich touhu a talenty rozvíjet nejlépe?

Uklidní vaše dítě výhradně písnička nebo hrající hudba? Zatím je brzy na diagnózy typu „Bude z něj druhý Paganini“. Uděláte nejlépe, když budete s dětmi dál spontánně muzicírovat. Malí muzikanti si mohou vyzkoušet hned několik dětských nástrojů:

Kytara pro hvězdy

Kytara se bude líbit nejvíc dětem, které se rády předvádějí. Nebude jim možná ze začátku vadit, že na ni nic moc nezahrají. Užijí si i takový playback s doprovodem YouTube, na který si se svou kytarou zatancují a doplní hudbu několika vlastními tóny.

Klávesy i pro nesmělé

Tenhle nástroj si užijí i větší stydlíni, kteří nejdou hned s kůží na trh. Dítě je pohroužené do kláves, může si třeba i prozpěvovat a zbytku světa si moc nevšímá. Odpadá tak nutnost se předvádět a mohou se plně věnovat hudební zálibě.

Nezastavitelný bubeník

S klávesami už si hrálo, ale mačkalo jen tlačítko s efekty bicí? Pak vnímá skvěle rytmus, který je základem pro všechny hudební nástroje. Bojíte se, že když ho podpoříte, tak vám doma kastrolem rozmlátí všechno, co mu bude jen trochu hezky znít? Snadná pomoc. Pořiďte mu podložku na bubnování nebo rovnou bubenický set.

Pište nám do komentářů,
na co všechno umí děti „zahrát“.

Témata článku

Váš příspěvek
mgdln
Závislačka 4701 příspěvků 30.07.17 18:12

To je tedy zase blábol non plus ultra! :zed:

A neb chcete dítěti pokazit vztah k hudbě a svoji domácnost naplnit hlukem?

Dítě s hudebním sluchem bude trpět falešnými tóny, které takovéto hračky vyluzují.

Algera
Kecalka 486 příspěvků 27.07.17 09:44

No to je easy, kupte jim dětskou sadu nervů, aby se zacvičily :-D

Icestar
Závislačka 4232 příspěvků 27.07.17 09:20

Moje děti umí nejbáječněji hrát na nervy. :pankac:

Vložit nový komentář