Jak prodloužit trvanlivost potravin? Stačí je správně skladovat

Vyhněte se zbytečnému vyhazování prošlých a zkažených potravin. Jak? Správným nákupem i způsobem skladování, který jim může prodloužit trvanlivost.

Jak prodloužit trvanlivost potravin? Stačí je správně skladovat Nad uskladněním potravin se vyplatí přemýšlet. Zdroj: Profimedia.cz.

Jaké potraviny bychom měli mít vždy po ruce?

V kuchyni by rozhodně nikomu nemělo chybět koření, olej, cibule a česnek. Dále pak také luštěniny, které poslouží jako příloha i hlavní bezmasé jídlo a jsou zdrojem vlákniny i bílkovin. Ve spíži by pak neměla chybět ani rýže a kuskus.

V zásobách se rozhodně hodí i vajíčka, mléko a trvanlivé sýry, případně uzeniny. Zapomínat bychom rozhodně neměli na čerstvou zeleninu a ovoce, které jsou základem dobré imunity. Vhodně uskladněná zelenina a ovoce pak vydrží relativně dlouhou dobu.

Jaké potraviny patří a nepatří do lednice?

Pro uchovávání některých potravin je lednice naprosto nevhodná. Patří mezi ně například zrnková káva, které se chladem a vlhkostí znehodnocuje chuť. Ze stejných důvodů se nedoporučuje dávat do ledničky exotické ovoce, rajčata a papriky. Vlhkost nesvědčí ani česneku, cibuli a bramborám.

Důležité také je správné nastavení teploty ledničky. Pohybovat by se měla od 4 do 8 °C. Vzhledem k tomu, že teplý vzduch stoupá, je na vrchních poličkách ledničky vždy o něco tepleji než na dně. S tím při skladování potravin musíme počítat. Co tedy ukládat do horního regálu, a co naopak do dveří lednice?

Zmrazujte rychle, rozmrazujte pomalu

Rozmrazovat bychom měli ideálně přes noc, a to tak, že přesuneme zmrzlou potravinu do ledničky. Pokud už jednou něco rozmrazíte, z hygienických důvodů to do mrazáku vracejte. Potraviny bychom rozhodně neměli zmrazovat jen tak volně, ale zabalené do speciálních igelitových sáčků nebo plastových nádob. A to s popiskem termínu zamrazení.

Zmrazování je ideální formou dlouhodobého uchovávání potravin. Například trvanlivost mraženého masa se pohybuje v rozmezí od 3 do 10 měsíců. Mléčné výrobky a pečivo nám v mrazáku vydrží 3 měsíce, ovoce a zelenina až rok. Nejen pro případ karantény jsou vhodné zásoby hotových jídel. Ty si můžeme vytvořit postupným zamrazením zbytků z víkendových obědů a večeří. Ideální pro to jsou zvláště polévky, omáčky a různé druhy knedlíků.

Co se pro prodloužení trvanlivosti potravin osvědčilo vám?

Autor:

Klárka se už řadu let věnuje dětem, a to v rámci neziskového sektoru i dětského oddílu. Na eMiminu a Arome působí jako redaktorka a account realizátor. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...