„Když kojím své dítě, tak…“

Péče o miminko
*

… se mi kroutí palce u nohy! Přečtěte si dalších čtyřicet devět originálních odpovědí, které zvítězily v soutěži o manuální odsávačku Phillips Avent Natural.

soutěži, která probíhala od 16. do 29. března, se mohly všechny uživatelky eMimino.cz podělit o to, co prožívají, na co myslí a co dělají při kojení svých ratolestí. Z velkého množství kreativních, vtipných a dojemných příspěvků vybrali administrátoři stránek hned padesát výherních odpovědí.

Potěšte se i vy čtením osobitých odpovědí na otázku:

„Když kojím své dítě, tak…“

1. Lagusatko

Když kojím své dítě, tak si říkám…chci Tě?
Pláče, křičí každou noc…kde je nejblíž babybox?
Dlouho mi to trvalo,
odhodlat se k tomu kroku:
budu máma nastálo,
zvládnu to? neblázním trochu?
Má to samá negativa:
strie, pupek visící,
věčně kruhy pod očima,
pocit paniky sílící…
Už se to stalo, vrátit to nejde,
taťka slzí dojetím,
jsme na to dva, deprese přejde,
zvládneme to, už to vím.
Mimčo je tu…naše dítě…došlo mi to…drobku, chci Tě
a tak když kojím svoje dítě, říkám mu jedno…miluji Tě.

2. jajalu …si říkám, že jsem ta nejlepší a nejzdravější kuchařka pod sluncem. Vidím spokojeného strávníka.

3. alushlaa …šetřím spoustu peněz a vím, že svému dítěti dávam, tu nejlepší stravu, co mu můžu uvařit.

4. Essi1

Když kojím své dítě,
tak se cítím okamžitě
potřebně a důležitě.
Hovíme si v posteli,
nikde žádný nátlak,
povídám jí nesmysly,
je to prostě zázrak.

5. 2lochneska … jsem jednoduše ráda, že nemusím jít chytat brouky nebo uštvat gazelu. Prsa mají konečně smysl.

6. Locusta … jsem na eMiminu a přemýšlím, jak dokončit větu „Když kojím své dítě, tak…“, abych taky jednou v životě něco vyhrála.

7. amy80 … přemýšlím o tom, jak budou moje prsa vypadat za 20 let

8. ruzka1 … si plním velký sen, který mi už dvakrát nevyšel, ale tentokrát vím, že když budu potřebovat, tak tu je AVENT a nehodlám to vzdát.

9. MoPet … myslím na to, že to je ta nejlepší odsávačka na světě.

10. lenkas81 … chápu význam slova MÁMA (domov, láska, bezpečí, rodina)

11. swiftily … si říkám, že by mohl být v klidu alespoň u jídla a ne mě neustále škrábat, štípat a kousat.

12. čokoládka88 … nekojím, ale dávám odstříkané mlíčko a vím, že je moje děťátko zásobováno vitamíny a imunitou do budoucna. Jsem šťastná, že mlíčko je i přes to, že nejde kojit, jako bych si přála.

13. jaja1810 … počítám úkoly s dcerou, přemýšlím nad seminární práci do své školy, co vařit k večeři a na co jsem ještě asi zapomněla a pak se podívám na své dětičky a vím, že oni jsou to nejdůležitější, co na světě mám, moje budoucnost a že kojení je pro ně to nejlepší, co jim mohu dát do startu jejich života.

14. artepka

Když kojím své dítě, svět patří jen nám,
já jsem hrozně šťastná, že svůj poklad mám.
Své děti miluji, vše potřebné jim dám,
lásku i zázemi, to vše pro ně mám.
Co je pro mne nejhezčí, to se přiznávám,
když svou dcerku kojím a druhou uspávám.

15. solitude … užíváme si to spolu, maximálně to je jisté!!! A názor Vojtíška… po čase u kojení usínám i tak krásně prospívám, protože maminku a odsávačku Phillips Avent Natural v záloze mám. Děkuji Vám Pozdrav od prsa posílám/e, he

16. Gabosek … myslím na latté s dvojtou pěnou

17. Yeska … přemýšlím nad tím, jaký můj syn bude, co bude mít rád, koho si vezme, jak bude vypadat. Ale vím, že milovat ho budu bezmezně, ať bude jakýkoliv, ať bude dělat cokoliv. Je můj!

18. wera8 … tak mám aspoň na „chvíli“ pocit, že jsem ta nejdůležitější žena na světě. Vše musí počkat, nikdy při tom nemluvím a jen synka pozoruju, mazlím a přemýšlím, jak je možný, že z té tečky na utz je prostě toto:-)…je to jen Naše chvilka…

19. Therushka … někdy myslím na kafe, pivo, dobré vínečko… prostě všechno to jídlo a pití, které bych si s takovou chutí dala, ale nedám… dělám to pro přece něj

20. betty1000 … mu říkám, že jestli mě zase pokouše, tak je bez mléka.

21. Marie257 … když kojím své dítě, tak spolu ležíme v posteli a já u toho pročítám diskuse na emiminu Jako provorodička jsem velmi vděčná za tyto stránky, vždy jsem našla odpověďi na své otázky.

22. Lindapraha … mám pocit, že je jediný muž na světě, kterému nezáleží na vzhledu mého poprsí.

23. Andromedka

„Když kojím své dítě, …“
Když kojím své dítě,
cítím se jak vítěz.
Pevné pouto nás spolu pojí,
ať se nebojí, kdo ještě nekojí.
Zapomeňte na beznaděj,
kojení pro mimčo je nej.
Jsem jeho mobilní restaurací,
kam se můj štamgast tak rád vrací.
Hladím mu jeho jemné vlásky,
přemýšlím, zda ještě víc jde dát lásky.
Když už je nasycen, spokojeně zabručí,
připraven usnout v maminčině náručí.

24. tejuho … jsem vděčná za chvilku ticha

25. paja264

… když kojím svého milovaného drobečka,
je to ale pořádná makačka.
Adélka má už 8 zoubků ve své pusince,
při kojení to pořádně dává znát své mamince.
Maminka si nestěžuje, tvrdá žena je,
přesto doufá, že jednu z odsávaček vyhraje.
Za každé nechtěné kousnutí maminko má, se na tě holčička tvá usměje, rozzáří očka,
uvidíš maminko, jak mi tvé mlíčko prospěje, vyroste ze mě pořádná kočka. Šikovná, chytrá, bystrá, zdravá jsem,
všichni na mě do kočárku hledí s úžasem.
Sedění, lezení i chůzi zvládám hravě,
jsem přesvědčena, že je do díky mé vydatné stravě.
Prozradím Vám tajemství své, že to nejlepší dostávám od maminky mé.
To nejlepší do pusinky,
je mlíčko od maminky.
To nejlepší do bříška,
je mlíčko z maminčiného prsíčka.
Kdo dostává víc než já,
na mlíčko nestačí žádná umělá výživa.
Při každém kojení,
nesmí chybět maminčino pohlazení.
Směju se jak sluníčko,
když slyším tikat při kojení maminčino srdíčko.

26. LadyPet … tak si říkám, že zastane za tři odsávačky! " Miminko je teprve na cestě, ale pokud bude po tatínkovi, který zvládne jednou nasát a pak už pivo teče samospádem, odsávačka nebude potřeba Ale co když bude po mamince?

27. petulkas … cítím bezmeznou lásku, to propojení s mým děťátkem a vím, že jeho tatínek přichází o hodně jelikož nemá možnost kojit. V tu chvíli zapomenu na všechny starosti a vím, že své děti budu milovat, ať budou jakékoli, ať provedou cokoli. Protože maminky to prostě jinak neumí

28. jit80 … v kombinéze. Nedávno mě rozesmála situace, když jsem chtěla malou (4 měsíce) výjimečně, ještě než jí dám v její obvyklou dobu spinkat do kočárku, nakojit, ale malá s tím nějak nechtěla souhlasit a hlasitě mi to dávala najevo. Nezbylo tedy nic jiného, než jí obléknout čepici, rukavice a zimní kombinézu, to hned zabralo, okamžitě bylo po pláči a nakrmit jí, byť doma, takhle zachumlanou. A pak už hurá do kočárku.
Je hezké, jak už si takhle malé miminko dokáže přesně „říct“ co v danou chvíli chce a běda, jestli mu nějak naruším jeho pravidelný režim. Rituály jsou hold rituály

29. Dvěstěnožka … si uvědomuju, že stejně jako porod je toto chvíle která se už nikdy nemusí opakovat, že je ten malý uzlíček je zcela odkázán na mne a já jej budu chránit jako lvice.

30. Jituleenka … si pokaždé říkám asi už dva měsíce, že by pro mě byla odsávačka vysvobozením, protože ten náš sedmiměsíční rebel by si nejraději přál, aby mu teklo mlíko jako z pípy a když to tak není, tak mě to dá najevo kousnutím, a ještě mi u toho vynadá, jakto že mu to neteče rychleji a plynule

31. Shyka … mám pocit smysluplnosti a jistotu, že svět se stal místem, které mi dalo poslání – živit, vychovávat a milovat nového člověka.

32. valina1 … se mi kroutí palce u nohy. Sláva manuální odsavačce Avent!

33. Katerina000 … trpím jako zvíře, někdy víc, jindy méně. Od začátku bojuji se záněty, rozpraskanými bradavkami a bolestí. Ale jsem pevně rozhodnutá vydržet a těším se, až se vše zlomí, bolest ustoupí a já si kojení konečně začnu užívat… a jsem přesvědčená, že ta chvíle přijde!!!

34. Lensis … si zpívám. Zpívám abych uklidnila brášku, který musí počkat až dopije jeho dvojče sestrička. A někdy je to překřikující se duet.

35. chikitka … si říkám, že až budou růst ty pěkně malé ostře zoubky, bude hůř

36. Mikys … prohlížím si sociální sítě

37. Renísek13 … mě těší, že má prsa plní bez problému účel, pro který byla stvořena, a že jsem je nenosila jen tak zbytečně v podprsence.

38. Cmochy … bych si přála být spíše jeho otcem, který nám k tomu v noci spokojeně chrápe.

39. frydrychova4

… malý lumpík tahá mléko jako drak.
S něhou a láskou na ten dar hledím,
ty chvíle, kdy nejblíž svou mámu má, již nikdy ničím větším nenahradím.
I nadále svým teplem jej budu hřát a pokaždé tím nejněžnějším gestem dokazovat…že už navždy toho lumpíka má někdo rád…

40. variska … nemyslím vůbec na nic, jen koukám tomu svému pokladu do očí a cítím že ho bezmezně miluji, je to jen naše chvilka…

41. mayecka … vzpomínám na nejkrásnější momenty mého života, pocit štěstí když vidím dvě čárky na tehotenskem testu, pocit štěstí, když jsem ucítila tvůj první pohyb pod mým srdcem, pocit štěstí, když mi te poprvé přilozili k prsu a nyní když kojim své dítě děkuji bohu ze mám to štěstí držet te ve své náručí.

42. Janiecka … se na něj vždy dívám kolik lásky a štěstí v něm mám. Přitom vím, že mlíčko je to nejcennější co já mu do života dám.

43. greenerin … myslím jen na něj, že bych pro něj otočila zeměkoulí, kdyby to potřeboval, že bych mu dala poslední kapku své krve a svůj poslední nádech, kdyby to potřeboval. Neexistuje silnější pouto než mezi matkou a dítětem.

44. matisek28 … jsem konečně kompletní. Ve všem tom chaosu a stresu dnešního světa se zastaví čas a my si pomalu plujeme v naší malé bublině plné lásky, důvěry a porozumění. Není nic krásnějšího než moje malá holčička hledíci na mě svými očíčkami plnými lásky, jakoby říkala děkuji že tu promě jsi

45. euphorie1 … tak si v duchu vroucně přeji, aby bylo stále zdravé a syté. Ne, vždy je to však jednoduché. Naštěstí je tu pomocník, který dokáže mléko z prsu odsát a miminku tak tu nejlepší stravu pro něj dopřát. A i když s kojením jsme už přestali, tak další pomocníky od Aventu jsme si stejně koupili. Aventí lahvičku, první lžičku nebo dudlíček má dnes totiž snad skoro každý malý šmudlíček.

46. BaMak … se čas pro mně zastaví, tato chvíle je jenom naše. Dívám se na ni, broukám jí do ouška, že je moje sluníčko a největší štěstí. Představuju si všechny vylomeniny, kterými nás zase překvapí. Čas se nezastavil, ale mě to nevadí, protože máme před sebou celý život.

47. natyen … cítím, jaký je to nádherný pocit. Ten ale jednou skončí, ovšem můj drobeček tu bude pořád a já pro něj vždy budu mít otevřenou náruč k pomazlení, ruce k pohlazení a ústa k políbení. To už je navždy – být mámou

48. kalerina … se dívám na nejcennější poklad, který mě dloubal do žeber a teď je mezi námi. Někdy se zamyslím a děkuji všem, co mi umožnili mít ten dar: dítě. Je to můj andílek

49. kvauka … tak mám u sebe najednou tři raubíře a romantické něžné myšlenky střídá marná snaha o jejich uklidnění

50. LadySi … děkuji za to, že si můžu chvilku lehnout, vnímat to ticho a jen relaxovat při pohledu na spokojené dítě, pro které dělám maximum, aby mělo spokojené bříško, které osobně nazývám průtokovým ohřívačem mléka:-D

Témata článku

Váš příspěvek
lapmost
Nováček 3 příspěvky 24.4.15 18:13
:-)

Příspěvek upraven 24.04.15 v 18:14

valina1
Kelišová 5131 příspěvků 11.4.15 23:01

Jsem se pobavila :-)

admin
Extra třída :D 12404 příspěvků 10.4.15 14:06

@swiftily Děkujeme za odezvu a krásnou fotečku. :kytka: Ať slouží!

Monika

swiftily
Ukecaná baba ;) 1592 příspěvků 10.4.15 10:36

Moc vám děkuji. Právě před chvilkou zvonil pošťák. Už se nemohu dočkat až jí vyzkouším.

Vložit nový komentář