Kočárky z bazaru dostanete i za polovic. Na co si dát při výběru pozor?

Bazarové ceny jsou lákavé. Proč kupovat kočárek za desítky tisíc, ze kterého vaše dítko stejně za chvíli vyroste? Nákup z druhé ruky má ale i svá úskalí. Podle čeho se tedy při výběru použitého kočárku orientovat?

Kočárky z bazaru dostanete i za polovic. Na co si dát při výběru pozor?

Co si před samotným výběrem ujasnit, jestli dát přednost trojkombinaci nebo jednotlivým vozítkům a jakou váhu by měl kočárek mít, abyste s ním příliš neposilovali, se dočtete v diskusi Jak vybrat kočárek.

Na barvě záleží

Alespoň co se fotografie týče. Vždycky budou lépe vypadat korbičky zářivých barev. Tím se ale nenechte zmást. Stejně dobře bude sloužit šedivý kočárek, který sice na fotce bude vypadat trochu smutně, ale kvality bude mít stejné.

Na fotce v obou případech vidíte trojkombinaci Casualplay S4. Zatímco fialová verze nabízená za 5900 Kč zrak upoutá, méně výrazná verze café latte si nezíská takový ohlas, přestože je v nabídce jen za 3000 Kč.

Věřte podrobným popisům

Pokud najdete v detailu inzerátu jen jednu fotku a poznámku, že je kočárek v bezvadném stavu, příliš vám to o jeho skutečných vadách neřekne. Naopak detailně nafocený inzerát s přiznáním kosmetických vad apod. dává potenciálnímu kupujícímu najevo, že prodávající nemá co skrývat. Pokud už jste se ale „zamilovali“ do nějakého méně popsaného vozítka, nevadí. Napište uživatelce, ať vám detaily nafotí, případně se jí v soukromé zprávě vyptejte na vše, co vás zajímá.

Uživatelka perfektně kočárek popsala a nafotilaUživatelka perfektně kočárek popsala a nafotila

Spokojené recenze

Ještě váháte, jestli koupit nový, nebo použitý? O tom, že se kočárek z druhé ruky osvědčil i v provozu, hovoří i dobré recenze od uživatelek v našem bazaru:

Macibenka o svém obchodu napsala: „Kočárek jsem si od paní převzala osobně. Paní je velice příjemná a ochotná, vše měla perfektně připtavené a kočárek je jako nový a naprosto odpovídá popisu v inzerátu. Jsem opravdu spokojená a všem ji mohu vřele doporučit.“

Tess 85 : „Paní Jana je velmi milá a ochotná prodávající, která poskytne maximum informací. Kočárek po 2 dětech je v naprosto perfektním stavu s drobným běžným poškozením vlivem užívání. O kočárek bylo velmi dobře pečováno.“

U prodávajícího si nezapomeňte přečíst jeho hodnocení v bazaru. Pokud je i podle vaší vzájemné komunikace prodávající důvěryhodný, není třeba s nákupem váhat.

Uživatelka, která má 45 pozitivních hodnocení, bude velmi pravděpodobně bezproblémováUživatelka, která má 45 pozitivních hodnocení, bude velmi pravděpodobně bezproblémová

Kočárek chtějte nejdřív vidět

O tom žádná. I když vypadá kočárek na fotce sebelíp, v reálu může být rozhrkaný. Nebo třeba ani žádnou vadu nemá, jen vám zrovna nebudou vyhovovat jeho jízdní vlastnosti. Proto byste měla vybrané vozítko jít převzít osobně a nejlépe ho ještě před zaplacením trochu projet.

Jaké jsou vaše tipy a zkušenosti s nákupem větších věcí na bazaru? Na co byste doporučili dávat pozor?

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Přečtěte si také

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním bydlením a plánujete větší úpravy? Rekonstrukce bytu není snadný úkol, může trvat několik měsíců a vyšplhat se do...

Váš příspěvek

Odesílám...