Kosmetika pro atopiky i miminka: Jak citlivé pokožce sedla měsíčková řada od Sebamedu?

S mojí malou neteří Vendulkou (3,5 roku) jsme otestovaly novou dětskou péči Baby sebamed s měsíčkem – mléko, krémy a mycí emulzi na tělo a vlasy. Má být vhodná jak pro děti, tak i lidi s atopickým ekzémem. Jak jsme se ní byly spokojené?

Co jsme testovaly?

Sebamed jsem testovala s Vendulkou.Sebamed jsem testovala s Vendulkou.

K vyzkoušení jsme dostaly celou řadu kosmetiky Baby sebamed s měsíčkem – tělové mléko, ochranný krém na obličej a tělo, krém na opruzeniny a mycí emulzi na tělo a vlasy, která je určená pro tu nejjemnější, nejcitlivější pokožku a také pro atopiky.

Jak jsme byly s měsíčkovou péčí spokojené?

Malá Vendy trpí atopickým ekzémem už od narození, s mazadly si proto už něco užila. Teď je v klidové fázi, proto jí vyhovuje řidší složení tělového mléka. Snadno a rychle se roztírá, a navíc nezanechává pocit mastné a ulepené kůže. „Obvykle je pro nás ranní a večerní mazání horor, ale s měsíčkovým tělovým mlékem je to příjemná rychlovka,“ doplňuje maminka Lenka.

Mycí gel lze použít i na podrážděnou kůži.Mycí gel lze použít i na podrážděnou kůži.

Vendulka je živel, který pořád někde běhá a leze, takže má často modřinky a oděrky. Kvůli nim i rozškrábanému ekzému nemůže používat běžné sprchové gely – pálí jí to. Mycí emulze na tělo a vlásky neobsahuje mýdlo, takže nedráždí ekzém ani poraněnou kůži. „Vendulka miluje vodu, ale s oděrkami se koupelně vždycky snažila vyhnout“, popisuje její maminka.

Na plínky už je Vendy velká holka, ale přesto pro krém na opruzeniny našla využití. Má hodně citlivou kůži, takže se jí občas dělají opruzeniny v tříslech a na zadečku, když se moc zpotí. Krém si s nimi během testování spolehlivě poradil, protože obsažený měsíček zklidňuje a mírní zarudnutí pokožky.

Ochranný krém na obličej a tělo nejvíc zaujal mě. Mám ekzém po celém těle, ale nejvíc mě trápí právě v obličeji, kde je nejviditelnější. Kvůli vysušené pokožce mi navíc praskají koutky úst a kůže u vnějšího okraje očí. Je to hodně nepříjemná záležitost a nic moc na ni nepomáhá. Proto jsem byla hodně opatrná i při zkoušení krému s měsíčkem. Jeho složení je ale opravdu šetrné a moje obavy se tak ukázaly jako zbytečné. Beze strachu a bolesti s ním tak můžu namazat i popraskané okolí očí.

Jaké je naše výsledné hodnocení?

Celou měsíčkovou řadu můžeme s klidným svědomím doporučit. Krémy i mléko se krásně roztírají i vstřebávají, díky tomu je jejich používání snadné i příjemné. Mycí emulze na tělo a vlásky má praktickou pumpičku, takže ve sprše nebudete bojovat s otvíráním. Za sebe bych ještě vypíchla skvělé složení a vlastnosti celé řady jako například:

  • má pH 5,5, které podporuje vývoj ochranného kyselého pláště kůže,
  • je hypoalergenní a 100% bez mýdla, alkalických složek, konzervantů a barviv,
  • byla testována Evropským centrem pro výzkum alergií a obdržela označení kvality ECARF – „vhodné pro alergiky“.

Vyhrajte svou měsíčkovou řadu od Sebamedu »

Autor:

Lucka v eMiminu začínala jako adminka a postupně se vypracovala až do obchodního/account týmu. V rámci toho se stará klienty a dohlíží na to, aby všechny kampaně běžely včas a v pořádku. Textuje také soutěže, testování a recenzní články. Ráda si také občas napíše receptový nebo jiný článek. více

Přečtěte si také

Slunce je hřejivé, ale nebezpečné

  • 24.07.17
  • komerční sdělení
Slunce je hřejivé, ale nebezpečné

Sluneční paprsky lákají ven každého, naše děti nevyjímaje. Proto je nutné myslet na ochranu naší, ale především i dětské pokožky.

Váš příspěvek

Odesílám...