Kosmetika vhodná už od prvního dne od narození? Objevte sebamed Baby

Jedním ze základních pilířů zdraví miminka je péče o jeho pokožku. Správnou volbou dětské kosmetiky lze zvýšit obranyschopnost a předcházet rozvoji kožních onemocnění. Pečovat o pokožku svého děťátka můžete už od jeho prvního dne na světě, a to díky komplexní řadě sebamed Baby. Co vše se za ní skrývá?

Kosmetika vhodná už od prvního dne od narození? Objevte sebamed Baby Kosmetika sebamed Baby je ideální pro péči o novorozence a kojence.

Klíč ke zdraví děťátka

Lidská kůže je jedním z nejdůležitějších tělesných orgánů, který plní celou řadu funkcí. Mimo jiné chrání před škodlivými vlivy vnějšího prostředí – před pronikáním mikrobů, působením chladu a tepla, UV zářením apod. A bezesporu má také klíčovou úlohu v obranyschopnosti celého organismu.

Na rozdíl od kůže větších dětí a dospělých není ta novorozenecká a kojenecká tak odolná vůči nepříznivým vnějším vlivům. Výrobky sebamed Baby proto byly vyvinuty speciálně pro potřeby citlivé dětské pokožky a pro použití již od prvního dne. Jejich snášenlivost byla dermatologicky testována, jsou stoprocentně bez mýdla a alkalických složek, bez konzervantů a barviv. A po konzultaci s lékařem je lze použít také pro léčbu atopického ekzému.

Dětské tělové mléko s extraktem z heřmánku proti podráždění.Dětské tělové mléko s extraktem z heřmánku proti podráždění.

Koupání a péče jako rituál pro klidné usínání

Koupání a mytí dítěte je stále diskutovanou otázkou, kterou rozvíjíte i na eMiminu. Pro rodiče a děti je koupání příjemnou zábavou a příležitostí k utužování vzájemných vztahů, navíc může pomoci s klidným usínáním. U novorozenců a kojenců s výrazně suchou kůží nebo s vysokou genetickou pravděpodobností atopického ekzému je vhodná celková koupel jen jednou nebo dvakrát týdně a maximálně po dobu pěti minut.

Můžete k ní využít sebamed Baby Dětskou mycí emulzi extra jemnou, která je bez mýdla a alkalických složek a díky hodnotě pH 5,5 upevňuje odolnost citlivé dětské pokožky. Do tří minut po koupeli se doporučuje ošetřit pokožku dítěte vhodným tělovým krémem nebo olejem. Za vyzkoušení také stojí sebamed Baby Dětské tělové mléko obsahující účinný hydratační a změkčující komplex, který se rychle vstřebává a nezanechává mastný film. Navíc díky heřmánkovému extraktu působí proti podráždění a zanícení pleti.

Při koupání se většinou myjí i vlásky. Mytí šamponem stačí jednou za týden až dva týdny a ideální volbou může být sebamed Baby Dětský šampon. Minimalizuje riziko vysoušení a podráždění, podporuje zdraví pokožky hlavy, a tedy růst zdravých vlasů. Obsahuje rostlinný extrakt z heřmánku, který zklidňuje podráždění a zjemňuje pokožku hlavy.

Jemný šampon je vhodný pro jemné vlásky a pokožku hlavy děťátka.Jemný šampon je vhodný pro jemné vlásky a pokožku hlavy děťátka.

Co všechno naleznete v řadě sebamed Baby?

Mycí kosmetika

Přebalování

Následná péče

Nenechte si ujít testování dětské kosmetiky sebamed Baby!

Přečtěte si také