Primářka dermatologie Institutu Asklepion: Kyselina hyaluronová dokáže s pletí zázraky

Hloubková hydratace kyselinou hyaluronovou neboli mezoterapie patří mezi nejoblíbenější dermatologická ošetření. Kyselina hyaluronová umí vyhladit jemné vrásky, dodat pleti vláhu a navrátit jí její původní pružnost. Lékaři ji aplikují do hlubších vrstev kůže, čímž zajistí na rozdíl od kosmetických produktů, že se tato aktivní látka dostane přesně tam, kde je jí třeba.

Primářka dermatologie Institutu Asklepion:  Kyselina hyaluronová dokáže s pletí zázraky Zdroj: Institut Asklepion.

Určitě jste již slyšeli o kyselině hyaluronové a jejích blahodárných účincích na pleť. Jak přesně působí její nanesení na naši pokožku nám vysvětlila primářka dermatologie Institutu Asklepion MUDr. Hana Smutková.

Jak hloubková hydratace kyselinou hyaluronovu funguje?

Kyselina hyalurononá se v našem těla vyskytuje přirozeně, ale s přibývajícím věkem nám postupně ubývá. Na kůži se její úbytek projevuje ztrátou objemu, tvorbou jemných vrásek a vznikem tzv. papírové pleti. Hloubková hydratace zajistí, že se kyselina hyluronová dostane do spodních vrstev kůže, kde se látka usadí a postupně na sebe začne vázat vodu. Má jedinečnou schopnost až 1000krát zvětšit svůj objem, a tím pleť dokonale hydratuje a vypne pokožku a zjemní vrásky. Mezoterapie není určena pouze pro stárnoucí pleť, působí preventivně a hodí pro muže i ženy všech věkových kategorií.

Jak probíhá hloubková hydratace kyselinou hyaluronovou?

Mezoterapii předchází konzultace s lékařem, který zhodnotí stav pleti a seznámí pacienta s průběhem ošetření i předpokládaným výsledkem. Poté je možné přistoupit k samotné proceduře. Pro větší komfort pacienta se ošetřovaná oblast (obličej, krk, dekolt, nebo hřbety rukou) natře anestetickým krémem. Po nastoupení účinku anestetika lékař aplikuje tenkou jehlou nebo speciální pistolí látku do podkoží, což trvá cca 10 až 15 minut. Na závěr ošetření se oblast zchladí gelovými polštářky.

Na hloubkové hydrataci kyselinou hyaluronovou aplikované Vital Injectorem neboli mezopistolí je skvělé to, že nám umožňuje zvolit různou koncentraci kyseliny hyaluronové a my tak můžeme přistupovat ke klientům podle jejich potřeb, věku a stavu dehydratace pokožky. Skvělých výsledků Vital Injectorem dosahujeme nejen v oblasti tváře, kde likviduje jemné vrásky, ale i na hřbetech rukou, na krku a dekoltu či v oblasti očního okolí,“ vysvětluje primářka dermatologie Institutu Asklepion MUDr. Hana Smutková.

Lze mezoterapii kombinovat s jinými ošetřeními na omlazení pleti?

Kyselinu hyaluronovou je možné obohatit například o vlastní krevní plazmu, která má výborné regenerační schopnosti. Plazma obsahuje růstové faktory a aktivní látky, které pleť vyživí, obnoví a stimulují tvorbu kolagenu i elastinu. Výsledkem je pružní pleť bez jemných vrásek odolná vůči vnějším vlivům a chráněná před předčasným stárnutím. Pokud vaše pleť nese stopy stárnutí či poškození v podobě pigmentových skvrn, rozšířených pórů, jizviček po akné či popraskaných žilek, můžete jí dopřát laserové ošetření. Světelný paprsek laseru projde do hlubší vrstvy kůže, přemění se v teplo a daný problém odstraní.

Jak si vybrat vhodné pracoviště?

V každém oboru, tedy i v dermatologii, existují velmi dobré, průměrné a špatné služby. Proto si na výběru pracoviště, kterému se svěříte, dejte záležet! Čtěte recenze, prohlédněte si nabídku služeb a prověřte i dostatečnou kvalifikaci lékaře. Mějte se na pozoru u neobvykle nízkých cen nabízených zákroků nebo u velkých slevových akcí. Kvalitní služby stojí samozřejmě více peněz, protože moderní vybavení a kvalitní materiály jsou nákladné. A to lze samozřejmě ošidit.

Jak se staráte o svou pleť? Vydali byste se na hloubkovou hydrataci kyselinou hyaluronovou neboli mezoterapii?

Témata článku

Přečtěte si také