Mamafest: Maminky s odbornicemi řešily návrat do zaměstnání po rodičovské dovolené

Mamafest – akce, která patřila všem maminkám, co se po rodičovské dovolené chystají na návrat do zaměstnání. Zjistěte, o čem byl a kdo na něm vystoupil.

Na Mamafestu si maminky předaly rady i zkušenosti

Návrat do pracovního procesu po letech strávených na rodičovské dovolené bývá pro mnohé maminky problematickým obdobím. Často trpí nedostatkem sebevědomí a navíc ztrácí úplnou flexibilitu, protože na ně vždy čeká malý človíček, co potřebuje jejich péči. Pro všechny ženy, které se právě v téhle životní fázi nacházejí, byl o minulém víkendu uspořádaný Mamafest.

O organizaci akce se postarala agentura GetFound, protože prvotní nápad přišel od členky jejího týmu – Ivy Baltaretu. „Sama jsem si prošla proměnou během rodičovské, měla jsem dva kluky těsně po sobě a hrozně moc jsem chtěla něco dělat a zároveň se nevracet do bývalé práce – 8 let na kriminálce. Takže Mamafest byl z mojí strany takové pošli to dál…“

Akce poskytla zábavu i spoustu důležitých informací. Zdroj: Kateřina Červená (Photo by Kača).

Festival byl dámskou jízdou

Programem byly přednášky odbornic z oblasti personalistiky, marketingu, PR, ale i podnikatelek, kouček a také maminky, která založila vlastní nadační fond. Výjimku v této dámské jízdě tvořil pouze jediný muž – Radek Hudák, který pohovořil o zakládání internetových obchodů.

„Co se týká výběru řečníků – skoro všechny přednášející znám osobně, jednu jen z internetu. Hodně v agentuře spolupracujeme s blogerkami, ráda se propojuju se stejně smýšlejícími ženami/mámami. Takže jsme sáhli do naší sociální bubliny. Vznikl tak – doufám – mix různých pohledů, různých životních situací, protože i to jsem kladla všem na srdce, aby byly autentické, aby řekly, jak to skutečně mají, co doopravdy prožívají, že nejsou jen ty top dny, ale také si každá občas sáhneme na dno. Kde ubíráme, co získáváme/ztrácíme?“ říká Iva Baltaretu.

Na webových stránkách Mamafestu brzy najdete zmiňované přednášky, ale také tipy k podnikání a rozcestník se zdroji na práci.

Přednášky se týkaly personalistiky, mateřství i podnikání. Zdroj: Kateřina Červená (Photo by Kača).

Účast předčila očekávání

Fakt, že řada maminek opravdu akci tohoto druhu ocenila, dokazuje množství účastnic, které přijížděly z různých koutů České republiky. Iva Baltaretu upřesňuje: „Co se týče účasti – kapacita byla 100 lidí, vyprodali jsme začátkem týdne. Asi 8 lidí z těch placených nepřišlo, pro část jsme měli pozvánky – pro blogerky/partnery apod.“

„Mamafest mě moc mile překvapil nejen kvalitou přednášek, ale především složením publika a přátelskou atmosférou, která zde panovala. Odnesla jsem si odtud plno zajímavých a užitečných informací, ale také kontaktů, které mohou usnadnit mou cestu za vysněným povoláním. Už se moc těším na další ročník!“ usmívá se Marie, která píše blog Můj fialový svět.

Mamafest měl u maminek opravdu úspěch. Zdroj: Kateřina Červená (Photo by Kača).

Maminky na eMiminu se o návratu do zaměstnání také radí

Jaký byl váš návrat do zaměstnání? Nebo vás teprve čeká? Napište nám o tom do komentářů.

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
1008
27.3.18 15:46

@janickaIII Jani, probíralo se vše - zaměstnání, podnikání i nezisk. Na výstup se mrkněte na stránky Mavimi - do sekce blogu, reporty ještě přibydou. :) Iva Baltaretu

  • Zmínit
  • Nahlásit
5448
26.3.18 21:19

A co se tedy na Mamafestu probíralo? Jsou z něj nějaké publikované výstupy?

  • Zmínit
  • Nahlásit