V Brně porodila žena s těžkým průběhem koronaviru. Lékaři miminko zachránili

V brněnské porodnici se narodil zdravý chlapeček mamince s těžkým průběhem covidu. Žena musela být napojena na plicní ventilaci. Miminko přišlo na svět ve 30. týdnu těhotenství císařským řezem.

V Brně porodila žena s těžkým průběhem koronaviru. Lékaři miminko zachránili Chlapeček po narození vážil pouhých 1 600 gramů. Zdroj: Profimedia.cz

Těhotné ženě začaly selhávat životní funkce

Těhotná žena z Brna se léčila několik dní doma sama, poté co měla pozitivní test na covid-19. Ve druhé polovině října se její stav začal prudce zhoršovat a musela vyhledat lékařskou pomoc. Do Nemocnice Milosrdných Bratří ji přijímali s vysokými horečkami a dušností s počínajícím zápalem plic.

„Začaly jí selhávat životní funkce, museli jsme se rychle rozhodnout, ale věděli jsme, že odhadovaná hmotnost miminka je kolem 1 600 gramů, což pro nás bylo velmi důležité. Žena porodila první den intubace,“ popsala lékařka z oddělení anesteziologie Lenka Klimešová.

Dítě bylo převezeno do fakultní porodnice na Obilním trhu, kde se specializují na předčasně narozené novorozence. Zatímco chlapeček strávil několik dní v inkubátoru, jeho maminku po jedenácti dnech lékaři probudili z umělého spánku a byla propuštěna do domácí péče. Maminka i miminko jsou v pořádku a brněnští lékaři považují tento porod za zázračný.

Přečtěte si také: Koronavirus v těhotenství: Rizika jsou jako u běžné chřipky, míní gynekolog

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
Anonymní
22.11.20 14:35
:palec:
  • Nahlásit