Návod pro maminky podnikatelky, jak pokračovat v práci i s miminkem?

Stále více maminek touží po možnosti pracovat i s malými dětmi. Jak je to s mateřskou, rodičovskou a na co mají maminky podnikatelky nárok? Na to jsme se zeptali Lucie Krausové, která pomáhá ženám vyznat se ve světě podnikání.

Maminka s dítětem v náruči píše na desce pracovního stolu Stále více žen chce pracovat i po narození dítěte. Zdroj: Canva

Podnikatelky často zvažují, zda jít s nově narozeným miminkem na mateřskou, nebo rovnou čerpat rodičovský příspěvek, aby mohly dál podnikat i s miminkem. Jaké mají v takovém případě možnosti?

Nejdůležitější je si hned na začátku uvědomit, proč mám nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Pokud je to díky tomu, že mám zaměstnání a v něm jsem získala nárok na mateřskou, podnikat při takové mateřské můžu prakticky bez omezení. Podnikání je navíc vedlejší činností, a to zajistí mírnější pravidla pro platby zdravotního a sociálního pojištění.

Jiná je ale situace, pokud jsem podnikatelka, která si platí dobrovolné nemocenské pojištění. Jestliže potom čerpám peněžitou pomoc v mateřství z tohoto pojištění, při mateřské už mě určité omezení mého podnikání čeká. Podnikatelskou činnost nemusím vyloženě přerušovat, nesmím ji ale vykonávat já osobně. Pokud tedy mám například zaměstnance nebo spolupracující osobu, kteří místo mě pracují, je všechno v pořádku a moje podnikání může běžet.

Můžete uvést konkrétní příklady, kdy mohou podnikatelskou činnost za maminku podnikatelku vykonávat zaměstnanci a kdy to naopak nelze?

Jde to velmi dobře u oborů, kde například něco vyrábíte, máte dílnu a v ní zaměstnance. Jsou ale obory, kde to tak snadno zařídit nejde. Pokud jste jazyková lektorka a všechny lekce učíte sama, po dobu pobírání peněžité pomoci v mateřství, na kterou jste dosáhla jako podnikatelka, tuto práci dělat nemůžete. Proto se někdy podnikatelky rozhodnou mateřskou vůbec nevyužít a zažádají si rovnou o rodičovský příspěvek.

Maminka pracuje s dětmi z domovaBěhem podnikání můžete pobírat rodičovský příspěvek, mateřskou ale nikoliv. Zdroj: Canva

Takže jestli to dobře chápu, pokud chci dál podnikat ve své činnosti já sama hned po narození miminka, musím se „vzdát“ mateřské a pobírat rovnou rodičovský příspěvek?

Pokud na mateřskou jako podnikatelka máte nárok, můžete na ni nastoupit, ale nevyužít ji celou. Můžete vyčerpat část a až se rozhodnete, že už se můžete ke svému podnikání vrátit, mateřskou předčasně ukončit. Když se rozhodnete nevyužít ji vůbec, nebo na ni nemáte nárok, budete hned od porodu pobírat rodičovský příspěvek. Při něm si můžete přivydělávat neomezeně. Zákaz, který platil při peněžité pomoci v mateřství, v tomto případě už není.

Maminky podnikatelky na rodičovské jistě bude zajímat, jak je to s placením zdravotního a sociálního pojištění? Pokud pobírají rodičovský příspěvek, pak je podnikání automaticky považováno jako vedlejší činnost?

Když žena pobírá rodičovský příspěvek, má úlevy u zdravotního i sociálního pojištění. Pro obě tato pojištění se podnikání považuje jako vedlejší činnost, nevztahuje se na ni minimální vyměřovací základ. Neplatí pro ni minimální měsíční platby pojištění jako pro podnikatele s hlavní činností. Zdravotní i sociální pojištění platí jenom podle zisku. Což je většinou o dost méně než minimální platby při hlavní činnosti, hlavně při rozjíždějícím se podnikání.

Protože pokud bude její zisk za celý rok 2022 menší než 93 387 Kč, nemusí dokonce platit vůbec sociální pojištění a zaplatí pouze zdravotní. Další výhodou v začátku podnikání je, že při vedlejší činnosti nemusí první rok platit zálohy za zdravotní a sociální pojištění. Vše doplatí až po konci roku po podání daňového přiznání a přehledů na zdravotní a sociální pojištění, a to jenom tehdy, když vykáže zisk.

Vím, že ze všeho nejhorší je ta administrativa kolem všeho. Poraďte maminkám, co všechno musí jako OSVČ před (nebo těsně po) narození miminka zařídit?

Nejprve je důležité si uvědomit, že pokud je žena OSVČ a chtěla by mít vůbec nárok na peněžitou pomoc v mateřství, musí si dostatečně dlouho platit dobrovolné nemocenské pojištění. Konkrétně je to alespoň 180 dní v posledním roce před nástupem na mateřskou. Zároveň ale musí splnit podmínku účasti na nemocenském pojištění alespoň 270 dní v posledních dvou letech. Do tohoto druhého limitu se počítá i případné zaměstnání, není nutné to celé pokrýt jen pojištěním jako podnikatelka.

Žena s notebookem a papíry pracuje na gauči v obývákuPokud chcete pracovat jako OSVČ na mateřské, administrativě se nevyhnete. Zdroj: Canva

Kam je potřeba zajít v případě, že se žena rozhodne pro pobírání mateřské?

Mateřskou si vyřídí na České správě sociálního zabezpečení, kam donese „Žádost o peněžitou pomoc v mateřství“, kterou vydá gynekolog. Opět ale připomínám, že po dobu pobírání peněžité pomoci v mateřství, na kterou žena podnikatelka dosáhla díky dobrovolnému nemocenskému pojištění jako OSVČ, nesmí osobně vykonávat podnikatelskou činnost.

A co když mateřskou mít nebude a chce rovnou rodičovský příspěvek?

Rodičovský příspěvek vyřídíte na místní pobočce úřadu práce, kde se vyřizují státní dávky. Z hlediska podnikání je výhodné mít rodičovský příspěvek na co nejdelší dobu, aby bylo podnikání dlouho vedlejší činnost. Zvažte to, když si budete domlouvat měsíční výši rodičovského příspěvku, a tak i dobu jeho čerpání.

Lucie, můžete ještě upřesnit, jak je to potom se školkou u větších dětí? Mohou maminky pracovat, pobírat rodičák a ještě dávat alespoň částečně dítě do školky?

Při rodičovském příspěvku můžete dávat dítě mladší než dva roky do školky maximálně na 92 hodin měsíčně. Trochu volnější pravidla mají rodiče dětí se zdravotním postižením. Přesné limity najdete v zákoně o státní sociální podpoře. U dětí starších dvou let už se to nesleduje. Ty mohou být ve školce klidně déle.

Povězte ještě, jak je to v případě, že by si žena chtěla přivydělat na rodičovské, i když nemá živnostenské oprávnění, například na dohodu?

Finančně výhodnou formou přivýdělku při mateřské nebo rodičovské je dohoda o provedení práce, která až do deseti tisíc měsíčně podléhá jenom dani z příjmu. Neplatí se z ní zdravotní ani sociální pojištění, a tak je výhodná pro zaměstnance i pro zaměstnavatele. Má ale svá omezení. Tím nejdůležitějším je, že u jednoho zaměstnavatele může jeden zaměstnanec odpracovat na dohodu o provedení práce maximálně 300 hodin za rok.

Lucie Krausová: Spočítejte si své podnikáníLucie Krausová: Spočítejte si své podnikání Zdroj: Lucie Krausová.

Ing. Lucie Krausová

Poradkyně pro podnikatelky

Vystudovala VŠE, nyní pracuje především jako lektorka a konzultantka. Kombinuje praktické znalosti z vlastního podnikání a z malých neziskovek, vzdělání účetní, praxi lektorky a konzultantky a zkušenosti trojnásobné podnikající mámy.

Specializuje se na podnikající rodiče. Pomáhá jim zkontrolovat náklady, včetně správného nastavení zdravotního a sociálního pojištění a daní.

Máte zkušenosti s prací nebo přivýdělkem na rodičovské? Podělte se o ně s námi v komentáři pod článkem.

Autor:

Martina je maminkou desetiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...