Mazlíčci v těhotenství: vážně je toxoplazmóza strašák?

Těhotenství a porod
*

Také si nedokážete představit den bez svého mazlíčka? Nebo raději strávíte devět měsíců těhotenství odděleně, abyste se vyhnula riziku toxoplazmózy? Mýty o těhotenství a zvířatech vyvrátí pan doktor Miloslav Černý.

Sledujte další díl pořadu Maminy s rozumem na Nova PLUS na téma Domácí mazlíčci a těhotenství. V novém díle se dozvíte, jak je to se všemi zvířaty. Moderátorka Veronika se zeptá:

  • jak je to s toxoplazmózou, opravdu jsou kočky nebezpečné?
  • zda si máte dát pozor na koně, psy, hlodavce nebo plazy
  • jaké zásady dodržovat při styku se zvířaty
  • vážení ve 29. týdnu těhotenství a měření miminka

Co vy? Obávaly jste se kontaktu se zvířaty? Mazlily jste se s kočičkou stejně jako před otěhotněním?

Témata článku

Váš příspěvek
eva valoi
Extra třída :D 12131 příspěvků 21.7.15 22:31

Kočka je infekční cca tři týdny po nákaze, pak už ne. A aby člověk od ní dostal toxoplazmózu, musel by požít její tři dny staré hov-no, čerstvým se jeden ani nenakazí. Od hlodavců by se člověk zase mohl nakazit tak, že je slupne syrové, jako to dělají právě kočky. Možná je nákaza z hlíny, pokud by si člověk neumyl ruce. Nejběžnější je nákaza ze syrového nebo nedostatečně upraveného masa.

Raddkka
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 21.7.15 19:04

Bytovému kocourovi jsem se normálně věnovala, na venkovní kočky okolo chalupy jsem celé těho. nesáhla (jako bych nesáhla na jiná cizí, „divoká“ zvířata)

Trinetka
Závislačka 4774 příspěvků 21.7.15 15:16

Máme doma tři kočky.. Záchod jim čistil manžel a nijak sem se kontaktu s nimi nevyhýbala, dokonce mi celý těhu chodili spát k nohám jedna i na polštář.. K malé taky můžou jít blíž, jen je hlídám, kdyby náhodou něco..

Vložit nový komentář