Co je to dekorace z mýdlové hmoty a proč ji musíte mít

Hry a nápady

Voní po skořici i čerstvým ovocem. Radost udělá jako dárek i voňavý talisman do kabelky. Dekorace z mýdlové hmoty vypadají tak dobře, že byste ji nejraději snědly. O co jde a proč si ji pořídit?

Z mýdlové hmoty mají mnoho podob vytvarujete roztomilá zvířátka, jemné hoblinky i elegantní tvary s abstraktními vzory. Že vám voňavá paráda navlhne nebo snad vypotřebuje návštěva, se navíc bát nemusíte. Dekorace z mýdlové hmoty do napěněných rukou nepatří. Místo toho zkrášlí koupelnu, provoní šatník nebo pracovní zásuvku. Krásně vynikne ve skleněné dóze na nočním stolku a potěší i jako drobný dárek pro štěstí.

<a href=http://www.emimino.cz/bazar/aloe-vera-603650/>Alove vera</a>Alove vera

A jak se vyrábí? To nejlépe ví Marie, která pod přezdívkou Marjuseka. prodává dekorace z mýdlové hmoty v místním bazaru. „Snažím se, aby mé výrobky byly krásné, barevné a elegantní nebo vtipné. Zakládám si na tom, aby byly propracované do detailu a také hezky nafocené,“ říká o svém tvoření šikovná prodejkyně.

<a href=http://www.emimino.cz/bazar/le-babofka-skoricia-670743/>Le babofka skoricia</a>Le babofka skoricia

Dekorace z mýdlové hmoty začala vyrábět před dvěma lety, když na speciální techniku narazila na internetu. „Nudila jsem se a přemýšlela, co dělat, aby to bylo i k užitku. Učila jsem se sama pomocí knih o výrobě a pomocí internetu. Líbily se mi výrobky jiných, tak jsem se rozhodla, že si udělám vlastní, abych mohla mít takové, jaké bych chtěla já,“ říká o svých začátcích Marie.

<a href=http://www.emimino.cz/bazar/himalajsky-ohen-603433/>Himalájský oheň</a>Himalájský oheň

Kde se nejlépe hledá inspirace? „Převážně v přírodě. K tvoření mě ale inspiruje vše kolem mě. Chodím po světě a koukám, co se lidem líbí, jaké barvy a věci jsou populární a tomu přizpůsobuji svou tvorbu. Ale musí se to líbit i mně samotné.“

<a href=http://ww­w.emimino.cz/ba­zar/hoblinky-jarni-kviti-603436/>Hobliny jarní kvítí</a>Hobliny jarní kvítí

Aby vaše výrobky nejen krásně vypadaly, ale těšily i další smysly, nesmí chybět voňavé ingredience. „Nejradši mám vonné silice a olejíčky, které přidávám do glycerinové hmoty či do soli, aby mé výrobky krásně voněly.“ A jak provoněné tvoření probíhá? „Do hmoty přidám veškeré ingredience a pak ji vliju do formy. Tu pak ještě případně tvaruji,“ popisuje svou výrobu Marie.

<a href=http://www.emimino.cz/bazar/kacenka-658665/>Kačenka</a>Kačenka

„Náročnost je různá. Některé výrobky trvají chvilku, některé i několik hodin. Nejvíce práce dá bezesporu dekorace Jahodové pokušení. Ta je totiž nejsložitější na výrobu.“

<a href=http://www.emimino.cz/bazar/jahodove-pokuseni-603659/>Jahodové pokušení</a>Jahodové pokušení

„Nejlepší část je vyklopení hotového výrobku z formy. To je vždycky napínavé, jak se povedl,“ říká o své voňavé výrobě Marie. Kam chodí na originální nápady? "Nové věci vytvářím v podstatě v každé volné chvilce. Nápady mě napadají neustále a kdekoliv.“

A na co dalšího se můžete v jejím bazaru těšit? „Teď jsem se pustila do výroby svíček a zkouším malovat tašky. Nabídku budu postupně rozšiřovat, mám mnoho nápadů,“ uzavírá sympatická prodejkyně.

<a href=http://www.emimino.cz/bazar/minisul-cakrova-603429/>Minisůl čakrová</a>Minisůl čakrová

Víte, jak ostatním udělat radost? Ukažte, co umíte, v Bazaru eMimino.cz.

Témata článku

Váš příspěvek
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34736 příspěvků 05.12.15 09:32

:palec: :palec: krásné

klafina123
Závislačka 2524 příspěvků 05.12.15 01:01

Moc pěkné :potlesk:

Vložit nový komentář