Mělnická porodnice se mění v moderní rodinné zařízení hotelového typu

Nemocnice Mělník po rozsáhlé rekonstrukci představila nové porodnické a neonatologické oddělení. V jeho rámci maminkám a novorozencům nabízí vysoký komfort a hezčí prostředí.

Mělnická porodnice se mění v moderní rodinné zařízení hotelového typu Zdroj: www.nemocnice-melnik.cz.

Aby se rodičky cítily jako doma

Místo nemocničního prostředí mohou novopečené maminky očekávat příjemně zařízené pokoje, které nabízejí veškerý komfort, a to včetně nadstandardu. Změnil se design i vybavení. Nová lůžka, stolky i zázemí připomínají spíše hotel než nemocnici. Porodnice nyní disponuje sedmi nadstandardními pokoji, ze nichž čtyři jsou rodinné. Tyto místnosti jsou upraveny tak, aby se v nich rodiče s miminky cítili příjemně.

Úpravy budou ještě pokračovat

Mělnická nemocnice plánuje v průběhu letoška zrekonstruovat další části gynekologicko-porodnického oddělení. Mělo by se jednat o zateplení, výměnu oken v celé budově, novou fasádu a opravu balkónů. Podle primáře tohoto oddělení, MUDr. Radka Havlase, se na nové prostory mohou těšit také pacientky v registrační poradně pro nastávající maminky i těhotné ženy, které se chystají absolvovat předporodní kurzy. Primář se nechal slyšet, že těmito krůčky se nemocnice dostává k tomu, aby se z ní stalo centrum péče o matku a dítě rodinného typu.

Výběr porodnice řešíte také na eMiminu

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Jakou si vybrat porodnici?

13.9.19 07:47
9

Výběr porodnice

4.9.18 18:43
30

Dali byste přednost rodinnému prostředí před klasickou nemocnicí?

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
5280
19.2.20 12:18

@Bubla Bůčková jop, neměli je tam. Ne, každá porodnice/nemocnice má finance na elektrické postele. Je fajn, že na standartu jsou jen 2 zenký, i když koupelna je pro 2 pokoje. Mají tam i 2 pokoje pro neonatologii, takže maminku po porodu nepřipouští a může se několik týdnů starat o nedonosence (coz není pravidlem v každé porodnici). Je to o preferencích, ale v této porodnici jsem byla celkove 4 týdny a paráda, ale mně jde primárně o péči o mimino(2× jsem rodila sekci, nemůžu komentovat přirozený porod)

  • Zmínit
  • Nahlásit
15910
19.2.20 11:31

Polohovací postel je nějaký nadstandart? To nemají všude? Jinak, co dodat… Můžu rodit na zámku obklopena holubicema, ale když bude PA kravička, tak je mi to k prdu, naopak klidně budu rodit na zinence v kůlně, když se kolem mě bude personál chovat lidsky.

  • Zmínit
  • Nahlásit
5280
19.2.20 11:05

:palec: mají to moc hezky, hlavně ty polohovací postele po sekci jsou super :pankac: (jsou i na standartni pokoji)… Opravdu se snaží, mimčo jsem měla celou dobu v posteli a nikdo neřekl ani popel :mrgreen::srdce:.

  • Zmínit
  • Nahlásit