Menstruační kalhotky u žen slaví úspěch

Český startup Snuggs na jaře minulého roku uvedl na trh menstruační kalhotky. Nyní přichází hned s několika novinkami. S kalhotkami pro silnou menstruaci, novou antibakteriální ochranou funkční vrstvy, dále modelem s vysokým pasem, před týdnem expandoval na Slovensko a bude následovat Německo.

Menstruační kalhotky u žen slaví úspěch Zdroj: Snuggs.

Menstruační kalhotky Snuggs bodují

Zakladatelé Linda Šejdová a Tomáš Zahradník menstruační kalhotky Snuggs rok vyvíjeli a společně s dobrovolnicemi několik měsíců pečlivě testovali. I když to není tak dávno, mnohé se změnilo: značka má už přes 7 tisíc zákaznic.

Za prvních devět měsíců prodali 16 tisíc kusů kalhotek a měli obrat 10 milionů Kč. Získali 8 milionů korun na expanzi do dalších států od investičního fondu Nation1 a Martina Rozhoně. V lednu letošního roku již expandovali do sousedního Slovenska a ve druhém kvartálu plánují rozšíření do Německa.

Jak kalhotky fungují?

Kalhotky jsou paropropustné, o vysoké absorpci, přitom jsou tenké téměř jako běžné spodní prádlo. Právě jedinečnost materiálu je odlišuje od konkurence. Jeden a půl milimetru tenký high-tech materiál s certifikací OEKO-TEX standard zaručuje jejich zdravotní nezávadnost, zabraňuje tvoření bakterií, ale především je pohodlný. Údržba je obdobná jako u sportovního prádla, tedy stačí propláchnout studenou vodou a vyprat, kvalita membrány přitom zůstane zachována.

Od konkurence se liší použitými high-tech materiály, které zakladatelé vyvinuli ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci. Že nejde jen o trend a boření tabu, ale o životní styl, přirozenost a udržitelnost, prokazuje velice pozitivní zpětná vazba. Spokojených je neuvěřitelných 85 % zákaznic.

Zdroj: Snuggs.Zdroj: Snuggs.

Hlavními myšlenkami jsou pohodlí a přirozenost

Alternativní menstruační pomůcky s sebou přinášejí mnoho výhod, jako je spolehlivost, vysoká absorpce a laskavost k ženskému tělu. Navíc zanechávají minimální ekologickou stopu. Podle průzkumu žena investuje kolem sto tisíc korun za život do průměrně 12 tisíc kusů klasických menstruačních pomůcek, které končí v odpadu o hmotnosti 140 kilogramů. Menstruační kalhotky jsou ekonomicky úsporné a šetrné k životnímu prostředí. Vydrží minimálně 50 pracích cyklů.

Menstruační kalhotky Snuggs jsou dostupné s nízkou a vysokou absorpcí a dvou druhů střihů: klasickým a s vysokým pasem.

Co na tuto novou možnost říkáte?