Mezinárodní den rodiny: 5 tipů na celodenní výlet

Dnes je Mezinárodní den rodiny. Oslavte ho o víkendu výletem. Společné aktivity posilují vzájemné pouto a utužují vztahy. K této příležitosti jsme si pro vás připravili tipy, kam se vydat za zábavou.

Mezinárodní den rodiny: 5 tipů na celodenní výlet Rodinné výlety s dětmi vás obohatí.

Zámek Loučeň

Romantický zámek se nachází nedaleko Prahy v okrese Nymburk. Jestliže přemýšlíte, kam vzít rodinu na celodenní výlet, pak bude Loučeň skvělou volbou. Barokní památku obklopuje rozlehlý anglický park, ve kterém se nachází 11 labyrintů a bludišť.
Na své si přijdou dospělí, rodiny s dětmi i ti, kteří mají rádi dobrodružství.

Zámek Loučeň nadchne celou rodinu.Zámek Loučeň nadchne celou rodinu.

Zámeckými komnatami vás v rámci dětské prohlídky provede pohádková nebo historická postava. Tato možnost je určená pro malé turisty už od tří let a je zcela přizpůsobená tomu, aby děti bavila. Oblíbené jsou také noční prohlídky za svitu svíček, které můžete absolvovat i s většími dětmi.

K příjemně trávenému dni patří i dobré jídlo. Na něm si můžete pochutnat v samoobslužné restauraci Vtipná kaše. Občerstvení a příjemné posezení nabízí také zámecká restaurace hotelu Maxmilian.

- Otevřeno: po celý rok

- Cena: 210 Kč kombinované vstupné (prohlídka a labyrinty)

Hrad a zámek Staré Hrady

Staré Hrady vtáhnou děti do pohádky.Staré Hrady vtáhnou děti do pohádky.

Staré Hrady leží v Českém ráji jižně od pohádkového města Jičín. K původně gotickému hradu zde byl přistavěn renesanční zámek. Většina prohlídkových okruhů je určena pro rodiny s dětmi. Průvodci jsou pohádkové bytosti, které zábavnou formou povypráví o historii místa. Postupně s nimi odkryjete příběh čaroděje Archibalda I., draků a skřítků, které do Starých Hradů patří. A pro ty, kterým se historky Starých Hradů zalíbí, jsou k zakoupení připraveny knížky pro děti. Jde o zábavné čtení s krásnými ilustracemi.

Staré Hrady disponují rozlehlým nádvořím, kde se můžete občerstvit, nakoupit suvenýry i hračky pro děti. V sezóně pravidelně probíhají rytířské turnaje. Za návštěvu stojí také čarodějná stodola Bestyjole. Uvnitř najdete ovečky, králíky, slepice, bažanty, myši a další zvířátka. Samozřejmě ani tady nechybí rekvizity skřítků a dráčků.

Dále si můžete prohlédnout dračí královskou komnatu, kde se setkáte tváří v tvář s dračím králem, zámecké pohádkové sklepení plné skřítků, prostornou hradní půdu… a kdo bude chtít, vyzkouší si lekci létání na koštěti.

- Otevřeno je celoročně (v zimních měsících pouze o víkendech a svátcích).

- Cena za osobu: 125 Kč

Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů na Lipně je vůbec první stezka svého druhu. Dokončena byla v červenci 2012. Tento výlet vám zajistí jedinečné zážitky, krásný výhled, procházku v přírodě i zábavu pro malé a velké návštěvníky. Součástí výpravy je řada didaktických prvků, které obohatí vaše znalosti. Dobrodružnou cestu můžete zakončit sjezdem na tobogánu, který měří úctyhodných 52 metrů.

Kromě samotné stezky zde najdete ještě další vyžití. Království lesa je nový zážitkový park rozléhající se v blízkosti Stezky korunami stromů. Mnoho legrace a dobrodružství zažijete v rozsáhlém lanovém parku. Děti se naučí poznávat stromy a dozví se důležité informace o životě v lese a v přírodě. Lesní království je plné prolézaček, lanovek, bludišť a řady dalších atrakcí. Děti jistě ocení mimo jiné také obří trampolínu, na které si mohou zaskákat do sytosti.

- Otevřeno: každý den

- Cena: 335 Kč za osobu

Ze Stezky korunami stromů je nádherný výhled.Ze Stezky korunami stromů je nádherný výhled.

Techmania Plzeň

Pokud nepřeje počasí, vydejte se s rodinou vydat například do plzeňské Techmanie. Areál je obrovský a zabaví se zde děti už tří let. Nabízí celou řadu interaktivních expozic. Přírodní zákony objevíte ve vodním světě. Můžete si udělat krásnou fotografii pod hladinou, dozvědět se zajímavosti o historii průmyslu v Plzni, prozkoumáte, jak funguje kladka, obrovské magnety, vyluštíte hlavolamy, zahrajete si hry, zazávodíte si nebo se podíváte na pokusy se skutečným výbuchem. Vše je vysvětlené a pojaté zajímavou formou.

Za pozornost stojí také 3D planetárium a expozice Vesmír. Jde o jediné trojrozměrné planetárium v ČR. Jakmile se uvelebíte do pohodlných křesel, ve kterých se můžete položit, a nasadíte si speciální brýle, okamžitě se přenesete do vesmíru, který budete mít doslova na dlani.

V Techmanii nechybí ani občerstvení. V restauraci, která se nachází v patře nad expozicemi, si vyberete z nabídky teplých jídel, polévek, zákusků, salátů, nápojů a kávy. A po cestě domů se můžete zastavit v obchodě, ve kterém se nachází řada didaktických her a hlavolamů.

- Otevřeno: po celý rok

- Vstupné: 240 Kč (děti do tří let zdarma)

Techmanie přináší řadu naučných expozic nejen pro děti.Techmanie přináší řadu naučných expozic nejen pro děti.

Skalní město Tisá

Pokud vás lákají krásy české přírody, udělejte si rodinný výlet do Česko-saského Švýcarska, kde se rozléhá nádherné skalní město, ve kterém se vytvořily prapodivné přírodní útvary. Přírodní památka Tiské stěny se nachází v CHKO Labské pískovce a je vyhledávanou turistickou oblastí. Vybrat si můžete jeden ze dvou okruhů. Obě části propojuje naučná stezka.

V Tisé si můžete projít celé skalní městečko a vyplatí se i výšlap na Děčínský Sněžník, ze kterého se nabízí překrásný výhled do celého ústeckého kraje. Když budete mít chuť, zajeďte do nedalekého Děčína nebo Ústí nad Labem. Obě zdejší Zoo stojí za vidění.

- Otevřeno: celoročně

- Cena za osobu: 30 Kč (děti 15 Kč)

Skalní město nabízí pohled na překrásné útvary.Skalní město nabízí pohled na překrásné útvary.

Tipy na výlety najdete i v našich diskuzích

Máte tip na zajímavý rodinný výlet?

Autor:

Martina je maminkou desetiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
MaM
226
16.5.19 23:11

Ten vstup na Stezku stromů na Lipně je koukám „za hubičku“…

  • Zmínit
  • Nahlásit