Orgasmus není tabu, ale až 60 % žen ho předstírá. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Orgasmus není tabu, ale až 60 % žen ho předstírá. Proč tomu tak je? 8. srpna je dnem ženské rozkoše. Zdroj: Shutterstock.

Svátek vznikl díky neuspokojené manželce

Za tento svátek vděčíme radnímu z brazilského městečka Esperantina, který se ho rozhodl zavést jako kompenzaci za „sexuální dluh“ pro svou manželku. Brazilci si svátek velmi rychle osvojili a brzy se rozšířil do povědomí dalších států.

Svátek zaměřený na ženské uspokojení má poukazovat na to, že spousta žen orgasmus jen předstírá, aby potěšily své partnery. Ještě před 100 lety většina lidí ani netušila, že ženy mohou dosáhnout vyvrcholení. Teprve v 60. letech minulého století vědci zjistili „pravdu“ o ženském orgasmu. Tehdy odstartovala sexuální revoluce.

Ženský orgasmus není samozřejmost

Ženský orgasmus je dodnes opředen mnoha mýty a nikdo nedokáže přesně vysvětlit, proč ho některé ženy prožívají pravidelně a jiné jen zřídka nebo vůbec. Z pohledu reprodukce nemá žádný význam (na rozdíl od mužského vyvrcholení). Stojí však za to hledat cesty, jak k němu dojít. Hodně žen se shoduje v tom, že pokud neprožijí vaginální orgasmus, snadněji ho dosáhnou pomocí orálního sexu nebo různých sexuálních pomůcek.

Pozitivní vliv na psychiku

Z průzkumů vychází, že až 60 % žen orgasmus předstírá a pouze 40 % dosáhne vyvrcholení jen občas. Proč vlastně ženy orgasmus předstírají? Nejčastěji proto, aby potěšily své partnery, nebo se stydí za to, že je partner nedokáže uspokojit, a hledají chybu v sobě. Mezinárodní den ženského orgasmu poukazuje na to, aby ženy více myslely na sebe, a pokud nejsou spokojené v sexuálním životě, je třeba to řešit.

Lékaři se shodují, že orgasmus má mnohem hlubší pointu než uspokojení partnera a zpříjemnění milostného aktu. Velmi pozitivně totiž působí na ženskou psychiku, dokáže ulevit od bolesti a v neposlední řadě zlepšit náladu.

Ženský orgasmus rozebíráte v diskuzích na eMiminu

Tak, dámy, přiznejte se… jak jste na tom vy?

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
Anonymní
12.8.19 10:15

Prý až 60 % žen orgasmus předstírá a pouze 40 % dosáhne vyvrcholení jen občas…
Tak to nevím kam patřím já :lol: mám ho pokaždé i několikrát za sebou :lol:

  • Nahlásit
1676
10.8.19 20:45

Na sexuální výchově na SŠ nám tvrdili, že ženský orgasmus usnadňuje postup spermií a zvyšuje šance na početí; z tohohle úhlu pohledu bych řekla, že účel má :). Naše velmi sdílná profesorka neopomněla dodávat, že orgasmus evolučně vznikl proto, aby lidi bavilo se rozmnožovat a ty příjemné pocity je motivovaly :mrgreen:.

  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.19 20:29

Ja nemela orgasmus do 30…uz jsem byla i smirena ze nikdy nic (a partneri to proste vedeli ze nemam tj jsem nikdy nic s nikym predstirat nemusela)… a az s novym partnerem, ktery miloval hracky jsme objevili… teda ja po serii masturbaci… ze mam proste asi jen blbe rostlej nebo jinak vzrusivej kliktoris a ze jediny co na me funguje je satisfyer2…ze zacatku a cca posledni skoro dva roky jsem ho kombinovala s dildem uvnitr sebe… ale prekvapive zrovna vcera jsem poprvy mela i bez dilda… sice s analnim kolikem v zadecku, ale imho dost pokrok… ikdyz musim konstatovat ze s dildem je ten orgasmus proste lepsi :)
takze pro vsechny holky/zeny, ktere ne a ne prijit nebo dost slozite tak zkuste tohle…a neodlozit po treba prvnim nezdaru.. me to trvalo dva mesice nez jsem pochopila, ze tohle je konene ono a mam pocit, ze s tim jak jsou ty svaly okolo pochvy trenovanejsi tak to ted trva treba i jen minutku dve nez se udelam a ty orgasmy jsou i silnejsi :)

  • Nahlásit
8.8.19 13:12

Beru to z pohledu muže. Já si myslím, že důležité je, aby ženě se sex líbil, cítila se spokojená. Jestli je orgasmus, to mi nepřijde tak podstatné. Pokud je ženě příjemná např. blízkost těl, než vlastní stimulace genitálií, tak taky v pořádku. Nakonec mužský orgasmus, co to je. Obvykle se ztotožňuje s ejakulací, řekněme krátký příjemný pocit těsně před výstřikem a během něj. Takže chvilička. Na sexu je spíš zajímavé to napětí předtím, to krátké vyvrcholení, to už takový zázrak není. Proč asi se každý snaží tu dobu prodloužit? Jednak kvůli partnerce, ale i čistě kvůli sobě. Aby se prodloužila ta doba před orgasmem, ten samotný se nijak neprodlouží, tím že člověk natahuje tu dobu, zadržuje to ap.

  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.19 12:49

Anonim nebo smazat Sexuální vzrušení má několik fází, vzrušení, orgasmus polevení. Mě bohužel chybí ta čas polevení a úlevy… Takže to vypadá tak že mám orgasmus, hned zase vzrušení a zase orgasmus a takhle dokola třeba 15× ale už i přes 20… Mám je cca po 30sekundach. Čím sem starší tím je to horší… dlouho jsem byla na třech kdy pak už mi to nebylo příjemné. Ted už se mi to nelíbí. Protože prostě nepřijde ta úleva že mám dost…

  • Nahlásit