Na mateřství se nejde dopředu připravit, říká moderátorka pořadu Střepiny

Michaela Indráková (dříve Šmídová) se po mateřské dovolené vrací do vysílání televize Nova. Zeptali jsme se jí, jak tuto změnu prožívá a co ji na mateřství překvapilo.

Na mateřství se nejde dopředu připravit, říká moderátorka pořadu Střepiny Míša s manželem a synkem na rodinné akci na zámku Štiřín. Zdroj: TV Nova.cz.

Míšo, diváci si vás pamatují hlavně jako Michaelu Šmídovou, nyní vás ale na obrazovkách vídají jako Indrákovou. Ve vašem životě se kromě příjmení změnilo také to, že jste se stala maminkou. Je něco, co vás na mateřství překvapilo?

Myslím, že mě překvapilo vlastně úplně všechno a že na mateřství se nejde dopředu úplně připravit. Ten nápor absolutní lásky k dítěti je tak silný, že si ho nejde předem představit a naštěstí kompenzuje i počáteční šok z nevyspalosti nebo naprosté ztráty času na sebe sama. Na co se nejde také úplně připravit je i strach o dítě, o kterém zkušení rodiče říkají, že už vás nikdy neopustí. Ale rozhodně už bych neměnila.

Vracíte se po mateřské dovolené, a to rovnou do oblíbeného pořadu Střepiny. Jak návrat prožíváte?

Možnosti moderovat Střepiny si velice cením a beru ji jako velkou zodpovědnost, protože prezentuji práci týmu skvělých profíků, od redaktorů, přes střihače, grafiky, kameramany, režiséra, šéfa pořadu a řady dalších, kteří se týden co týden snaží, aby divákům nabídli to nejlepší.

Do Střepin jsem dlouhé roky připravovala reportáže a vždy patřily k mým oblíbeným pořadům – rozebírají zajímavá a palčivá témata, teď jsme například divákům v rámci debaty o možné legalizaci eutanazie nabídli velice silnou osobní zpověď ženy, která při ní partnera v posledních chvílích doprovázela. A musím říci, že i tady u sebe vidím změnu – jako matky se mě podobná témata mnohem více lidsky dotýkají, dříve jsem si dokázala držet větší profesionální odstup.

Míša se synkem Matyáškem. Zdroj: TV Nova.cz.Míša se synkem Matyáškem. Zdroj: TV Nova.cz.

A jak zvládáte mateřství kombinovat s prací?

Mám v tomhle směru štěstí, že televize Nova vychází maminkám vstříc, a navíc mám skvělého manžela, který syna pohlídá, když je potřeba. Vím, že zkrácené a flexibilní úvazky jsou v Česku stále velké téma a doufám, že se situace bude zlepšovat.

Plánujete velkou rodinu, nebo necháváte těmto věcem volný průběh?
Jeden citát říká „Chceš-li rozesmát Boha, řekni mu o svých plánech,“ a já s tím souhlasím, takže se s pokorou nechám překvapit, co mi život v tomto směru ještě přinese.

Usměvavý Matyášek. Zdroj: TV Nova.cz.Usměvavý Matyášek. Zdroj: TV Nova.cz.

Chystáte se už na Vánoce? Máte už nakoupené nějaké dárky? :)

S manželem máme, pokud jde o dárky, spíše minimalistický přístup – nejraději si nadělujeme společné zážitky a na Vánocích si nejvíc užíváme společně strávený čas. Podobně chceme vychovávat i našeho syna, ale díky babičkám se záplavě dárků nejspíš stejně nevyhne.

Jaké tradice dodržujete?

Máme rádi tradiční české Vánoce se vším, co k nim patří. Syn začíná chodit, takže si lámeme hlavu, kam před ním letos ukryjeme stromeček, aby oba přežili bez úhony. Určitě si s námi pochutná i na kaprovi a dětské verzi bramborového salátu i domácího cukroví, těšíme se také na lití olova, zpívání koled a prohlížení betlémů při procházkách. Tímto chci také popřát krásné a klidné svátky s rodinou všem čtenářkám.

Co na mateřství překvapilo vás?

Autor:

Jana napsala knihu Mámou s humorem. Věnuje se také vlastnímu blogu. Píše sice pro řadu online magazínů, její srdcovou záležitostí ale zůstává eMimino. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
2763
25.11.19 07:38

Vazne? Tak super, ze to diky ni vsichni uz vime.

  • Zmínit
  • Nahlásit
7279
20.11.19 08:04

Pripravovat se na materstvi predem je jako kurz lyzovani nasucho :mrgreen:

  • Zmínit
  • Nahlásit