Mýty o očkování, které kolují mezi maminkami

Zdraví

Vakcína je zbytečná, zátěžová a riziko pro dítě. To jsou nejčastější argumenty, kvůli kterým se maminky bojí očkování pro děti. Řada obav je však zbytečná.

Mýtus 1: Nebezpečné choroby se v ČR nevyskytují.

Je pravda, že rozšíření infekčních chorob, proti kterým se očkuje, velmi významně kleslo. Pomohlo tomu právě proočkování populace v jednotlivých státech, jako například v České republice. V dnešní době však řada lidí cestuje a infekci mohou potenciálně přinést i Češi při návratu z dovolené, práce v zahraničí nebo dobrovolnické stáže v rizikových zemích, kde se stále vyskytují původci chorob.

Mýtus 2: Onemocnění proti kterým se očkuje nejsou závažná.

Očkuje se proti nemocem, jejichž zdravotní komplikace mohou být velmi závažné nebo život ohrožující (od ochrnutí, slepoty, ušní infekce až po smrt). Choroby jsou bohužel nejkrutější k dětem, starším lidem a těhotným ženám, respektive jejich nenarozeným miminkům. Bohužel ani u zdravého člověka se nedá předpokládat, zda bude mít choroba těžký nebo lehký průběh.

Mýtus 3: V ČR nám stačí vysoká úroveň hygieny.

Máme velké štěstí, že máme k dispozici čistou vodu, fungující kanalizaci a dobrou hygienu. To pomáhá zamezit vzniku některých nakažlivých chorob, například cholery. Dobré hygienické podmínky však nezabrání úplně všem nákazám - některé infekce se šíří mezi lidmi bez ohledu, zda si myjí ruce apod. Pokud by se s vakcinací přestalo, je velmi pravděpodobné, že by se vrátily nemoci jako dětská obrna nebo spalničky ve své síle.

Mýtus 4: Vakcína přetěžuje organismus.

I dětský organismus je neustále vystavený stovkách cizorodých látek a imunita je s nimi zvyklá zápasit při nachlazení nebo bolestech v krku. Počet antigenů obsažený ve vakcíně je nižší, než s jakým se setkáváme při virózách.

Mýtus 5: Vedlejší účinky vakcíny jsou horší než příznaky nemoci.

Řadu maminek straší nežádoucí projevy po očkování. Statisticky k nim dochází jen občasně a projevují se mírně a dočasně, například bolestí v místě vpichu a zvýšenou teplotou. Větší komplikace se objevují velmi výjimečně, hned se hlásí na Státní ústav pro kontrolu léčiv a výrobce vakcíny dál pečlivě sleduje a zkoumá, aby byla co nejbezpečnější. Zatím stále existuje daleko větší riziko nakažení chorobou nebo trvalých následků vlivem prodělaného onemocnění, proti kterému se očkuje, než jaké je riziko následků po očkování.

Řada očkování, například proti klíšťové encefalitidě nebo proti pneumokokovým nákazám, není povinná. Je dobré zvážit riziko nakažení nemocí zejména u osob se slabší imunitou. Zeptejte se v naší poradně o klíšťové encefalitidě.

Váš příspěvek
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 20.05.18 21:04

@Sexynohy ok, užij si nereagování. Píšu, abych ti dala příležitost na mě už nereagovat, protože jinak by to vypadalo, že jsem to vzdala první já a to už by nebylo ono :-)

Evidentně tě baví slovíčkařit a překrucovat. Proč se pořád nimráš v endokarditidě? S očkováním to nijak nesouvisí. Perseverace? A paranoidní chování ještě neznamená že trpíš paranoidní schizofreniíí, nezaměňuj příznak a nozologickou jednotku :-) :-) Nálepkuješ se sama :-)

Příspěvek upraven 20.05.18 v 21:12

mgdln
Závislačka 4658 příspěvků 20.05.18 18:21

@Pudloslava Omyl, nepodléhám mýtům, jen mi přijde logičtější horlivě se nepouštět do něčeho, o čem existují objektivní pochybnosti, že to může mít zásadní negativní dopad na vývoj člověka a co se dá označit za krátkozraké jednání.

Příspěvek upraven 20.05.18 v 21:32

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 20.05.18 16:28

@Pudloslava
Ad endokarnitida objasnila, stačí si to ještě jednou přečíst. Prolapsy (nejčastější vrozená nemoc) nic, že.
Bylinné čaje si moc nekupuji, vzhledem k překračovaným normám, které se tam občas objeví. A už vůbec si je injekčně neaplikuji :roll: A že jsem paranodiní (u léků), jen proto, že jsem psala, že očkování má i i svá negativa :P Často zde uvádíš že jsi lékařka, zmiňuješ tuto vážnou psychiatrickou nemoc (pokud vím psychiatr ani nejsi) a ještě diagnostikuješ přes komp. No evidentně to s tebou řešit ztráta času. Tak už na tebe reagovat ani nebudu. Ať můžeš doporučovat nekojení, shazovat pediatru, nebo objasňovat duševní zdraví dalším :P :P :P

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 20.05.18 15:15

@mgdln a dále podléháš rozšířenému omylu, že tě střevní sliznice ochrání před cizorodými látkami :-)

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 20.05.18 15:14

@mgdln podléháš rozšířenému mýtu, že přirozené = dobré. Přirozené pro lidi je nečistit si zuby a ve 40 umřít.

mgdln
Závislačka 4658 příspěvků 20.05.18 15:13

@Pudloslava cituji tě: „… V samošce si koupíš cokoli, možná i nějaké bylinné čaje a s důvěrou je popíjíš a vůbec se nepídíš po tom, zda někdy někdo zkoumal jejich vliv na cokoli…“

Jen ma_or si ty čaje ze sámošky aplikuje injekčně přímo do svalu. :lol:

mgdln
Závislačka 4658 příspěvků 20.05.18 15:09

@Pudloslava Zásadně s tebou nesouhlasím, neboť na celou problematiku nahlížíš pouze s lupou pod rouškou omezeného konceptu, se kterou nelze vidět vše, co významně působí na lidské zdraví.

Kojení je přirozené, očkování přirozené není, tak jaký pak satan a panenka marie? Toto konstatování mi přijde mnohem logičtější než neustálá snaha tvrdit, jak je očkování pro lidstvo prospěšné.

Příští generace se budou podivovat našim současným očkovacím manýrům úplně stejně, jako se my teď podivujeme v historii nadužívanému pouštění žilou.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 20.05.18 15:06

@Sexynohy pořád jsi mi neobjasnila souvislost mezi endokarditidou a očkováním - já to uvedla jen jako příklad toho, jak se umí organismus vyrovnávat s bakteriemi a jakou zátež denně zažívá. Jestli je teď více lidí v produktivním věku ohrožených endokarditidou, to je tedy smutné - endokarditidou jsou ohroženi lidé, kteřá mají trvalke zavedené cizorodé materiály, centrální katetry, nebo mají nějaká nárůstky na chlopních… vypovídá to o špatném zdravotním stavu populace, ale s očkováním to nijak neouvisí, takže by bylo asi vhodné tuto slepou větev konverzace opustit.

Nemám nežádoucí účinky dokonale nastudované stejně tak, jako to podle mě nemá na emiminu vůbec nikdo. nemá to pravděpodobně ani tvá pediatra. Jen hlupák si myslí, že něčemu dobře rozumí a proto se tak blbě bojuje odborníkům se šarlatány, protože ti svou nedovzdělanost nepřipustí. Pokud chceš hovořit opravdu s někým erudovaným, obrať se na vakcinology či imunology. Rozhoně dostáváš denně více než několik cizorových kmenů do těla. Aditiva ano, jsou cizorodá, ale dostaneš jich minimální množství a jednorázově, látky jsou léta podorbně mnohastupňově testovány, určitě víc, než třeba jen potraviny, nějak ti to ve mě opravdu nevzbuzuje strach. V samošce si koupíš cokoli, možná i nějaké bylinné čaje a s důvěrou je popíjíš a vůbec se nepídíš po tom, zda někdy někdo zkoumal jejich vliv na cokoli. U léku jsi ale dopředu paranoidní, protže 1) je vyrobili v továrně 2) mají složité chemicé názvy 3) se píchají stříkačkou.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 20.05.18 14:50

@Pudloslava
Tak já poučím kardiology ty své kardiology, že nemají pravdu. Obvzlášť ty tvé : shnilé chlopně pro ně budou novinkou. Evidentně my i lhali co se týče počtu lidí v produktivním věku ohoržených infeknčí endokarditidou :palec:
A zřejmě mi lhala i pediatra, která je jednoznačně pro očkování v tom, že se ta aditiva do organismu bežně nemají šanci dostat, neb to biologické podloží je vyvinuto speciálně do těch vakcín, vzhledem k tomu, že to není jen rtuť apod. Že by si člověk do těla dostal současně několikero kmenů nemocí a zároveň aditiva vakcín jen tak, v běžném životě je pro mne překvapující, ale jak vidno, ty to víš nejlíp :palec: Když jako lékář tvrdíš že že vzhledem k té rtuti „můžeš nekojit a dávat UM. Proč není koejní stejně proklínané jako očkování?“ No je vidět, že máš složení jednotlivých očkovacích látek a studie o dopadu na CNS pečlivě nastudovány :palec: Ideálně se domluvit s emimi, že bys zde zavedla očkovací poradnu a dávala erudované rady :pankac:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 20.05.18 14:45

@mgdln ano, na prvni dojem to zni absurdne, ale kdyz se nad tim zamyslis, je to veskrze logicke - priznivy prinos ockovani je daleko lepe prokazatelny, nez prinos kojeni. Vliv kojeni na imunitu je spis dojmologie, protilatky z MM chrani jen nekolik minut po nakojeni, zatimco po ockovani roky. U deti v riziku alergii je dokonce kojeni mozna skodlive… akorat ze kojeni je panenka maria a ockovani je satan, ze jo :-)
Rozumne by bylo samozrejme normalne dal kojit a nehystercit kvuli to stopovemu mnozstvi rtuti podanemu navic jednorazove…

mgdln
Závislačka 4658 příspěvků 20.05.18 14:33

@Pudloslava Místo kojení doporučuješ UM a očkování? :( Takto bych si nedovolila vtipkovat.
Už aby ty experimenty s lidským zdravím vzaly za své.

Nerozum současného přístupu vnímám v rozpitvání dítěte na jednotlivé chem. prvky, které se pak sčítají a odčítají, ale na dítě jako celek se nehledí. :(

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 20.05.18 13:46

@mgdln No jo, ale v tomhle případě můžeš něco proti té rtuti udělat - můžeš nekojit a dávat UM :-) Proč není kojení stejně proklínané, jako očkování?

mgdln
Závislačka 4658 příspěvků 20.05.18 11:14

@Pudloslava To jsou zase otřepané fráze obhajující přidání rtuti do mimina! Kojené mimino už tu rtuť v sobě má, tak co by jsme do něj spolu s dalšími nepřirozenými látkami a především nepřirozeným způsobem nedodali další. :zed:

To je stejné rčení jako ; Žiji v Ostravě, tak co bych nekouřila. :nevim:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 20.05.18 07:55

@Sexynohy uplne nerozumim vyznamu tveho sdeleni. O infekcní endokarditide spolehlive vis, protoze lezis na JIP a bojujes o zivot. nemej strach, ze bys ji prodelala nepoznane. Nebo pokud snad soudis, ze je hodne lidi, kteri jsou ji ohrozeni, tak ano, jsou to v drtive vetsine lide stari, kteri maji uz ty chlopne shnile - soudis snad, ze by si tito lide radeji nemeli cistit zuby?

A ty pridatne latky a daleko vetsi hnusy v daleko vetsi koncentraci dostanes do tela ze vzduchu a potravy. Vetsi mnozstvi rtuti do obehu, nez z vakcin, ma miminko v tele pokud je normalne kojene. Je to hledani zastupnych strasaku.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 20.05.18 07:50

Anonymni (kurnik, kdyz se za to stydis, tak se alespon nejak podepis) - jo, rizik se samozrejme bojim. Prave proto jsem to leta odkladala. problem je, že lidsky mozek neni pocitac a neumi premyslet uplne objektivne. Staci jeden negatovni priklad a uplne ho to paralyzuje ve schopnosti udelat spravny krok.
proc nechci na zahdrade bazen? protoze se obcas utopi nejake decko. urcite se tech decek utopi vic, nez kolik jich umre na ockovani a pritom lidi bazeny maji a ty bazeny je navic ani od niceho nechrani.
Me a spouste dalsich lidi by naopak prospela, mensi informovanost. Jo, takovehle prohlaseni se nenosi, lidi chteji vsechno rozhodovat sami, protoze se citi na vsechno dost chytri - ale nejsou. Vsak proc se hovori o tom, ze v referndu by se mohlo rozhodovat o vsem, krome dani?

Jestli mel tvuj muz takovouto reakci na pouhe ockovani, tak by na nemoc samotnou nejspis umrel.

Esufi
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 19.05.18 23:43

Anonymní dnes v 20:32 - takovouhle reakci můžete mít i na Paralen. Všechno má svá rizika. Náš soused z chaty ochrnul kvůli klíšťovce. Něco přes dvacet let strávil na vozíku. Vyberte si, co je lepší. Riziko následků klíšťovky, když se pohybujete tam, kde je prokázaný výskyt, nebo riziko reakce po vakcinaci?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.18 20:32

@Pudloslava Vidíš a manžel po tom úžasném očkování na encefalitidu málem ochrnul a udusil se. 2 měsíce hospitalizace potom lázně a doživotní následky bez možnosti zlepšení a invalidní důchod.

O tom se vůbec nemluví, jak říkal doktor na infekčním.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 19.05.18 20:32

@Pudloslava
Nikde nepíšu, že člověk se setkává pouze při nemoci. Ale ano, pravda je, že pokud člověk onemocnění, je to standartně záležitost jen jedné nemoci a jednoho kmenu. A ano sektáváme se s různými antigeny, do těla se však nedostávají s přídatnými látkami. Zrovna s tou endokarditidou bych byla v úsudku opatrnější vzhledem k množství srdečních onemnocnění, kde jsou pacienti ohroženi infekční endokarnitidou a kde se odhaduje, že řada lidí o své nemoci srdce ani neví.
Nicméně pro kolektivní imunitu je jen dobře, když jsou lidé přesvědčeni o bezpečnosti očkování a očkují jak sebe, tak své děti. :kytka:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 19.05.18 12:24

@Reflex se záškrtem - zrovna jsem četla článek, který vypovídal o několika málo případech záškrtu ve světě v posledních letech - třeba ve Francii - když už ho někdo chytne, je to problém, protože už prakticky nikdo nemá ta hyperimunní séra, co se dávala dříve.

tetanus se nevyskytuje asi hlavně kvůli proočkovanosti. Pokud se kdokoli hlouběji zraní, na chirurgii se očkování ověřuje a hned se to případně píchá. Současná generace málo proočkovaných dětí ještě asi moc nepracuje v zemědělství a spíš si hraje s mobilem, než by si někde stouplo na chalupě na hřebík, takže je asi skutečně v menším riziku, ale nenaočkovat zrovna tetanus mi přijde téměř nejujetější ze všeho.

Především mám pocit, že v mysli odpůrců očkování často „na nemoc se obvykle neumře“ = „nemoc není závažná“.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 19.05.18 12:16

Ten clanek je reklama na vakcinu proti klistovce.
Ja jsem rada, ze jsem se letos konecne dokopala k tomuto ockovani, kazdorocne mame mnoho klistat a uz letos jsem stihla vytahnout z deti tri zakousla - to jsme jeste ani nespali pod stanem.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 19.05.18 12:11

@Sexynohy tvoje teorie o tom, ze se clovek setkava pouze pri nemoci a pouze s jednim antigenem je usmevna. Neustale se setkavas s miliony ruznych antigenu a tvuj imunitni system na ne reaguje. Pokazde, kdyz si vycistis zuby, do krevniho obehu se ti dostanou zive cele bakterie z tvych ust - desitky ruznych kmenu. A presto neumres na endokarditidu ani mozkovy absces a dokonce nemas ani zavazne nezadouci ucinky z te opakovane silene antigenni naloze.

Příspěvek upraven 19.05.18 v 12:13

Lisianne
Kecalka 264 příspěvků 18.05.18 21:01

Vše podstatné řečeno. Díky bohu za možnost očkovat. Nemoci se podařilo eliminovat jen díky proočkování společnosti. Zastánci neočkování by asi raději žili jako ve středověku a nechali se ohožovat morovými epidemiemi.

Příspěvek upraven 18.05.18 v 21:03

Esufi
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 17.05.18 23:05

To je marný, stejně se bude dost lidí chytat na lživou „studii“ o vakcinaci způsobující autismus…
Jediné, co je třeba změnit, je možnost širšího výběru očkovacího plánu a opravdu důsledné ohlídání zdravotního stavu dítěte před očkováním.

Reflex
Ukecaná baba ;) 2474 příspěvků 17.05.18 16:30

Článek tedy hodný slohovky na druhém stupni základky. Chtělo by to konkrétní věci, konfrontovat mýty šířící se internetem s daty o nemocnosti, reálná čísla následků po prodělaném onemocnění atd. Ad 1 nebezpečné choroby v ČR nevyskytují - černý kašel se vyskytuje, čísla jsou k dispozici, můžete je zpracovat a předložit, také můžete ukázat jaká je pravděpodobnost, že člověk černý kašel chytne a jaká je četnost závažných nežádoucích účinků po petrusové vakcíně. Záškrt se momentálně nevyskytuje, tetanus téměř také ne, navíc není nakažlivý, u hemofila máme také nějaká čísla, obrna se nevyskytuje vůbec, žloutenka typu B a její nutnost naočkování u mimina je také zajímavé téma, netvrdím, že jednoznačné. Ad 5 právě příšerný přístup k nežádoucím účinkům vakcín - popírání, zlehčování je důvodem, proč jsou lidé nedůvěřiví.

peťka82
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 17.05.18 08:31

@Sexynohy krásně napsáno!! Ona autorka článku je evidentně samozvaná odbornice…těch nežádoucích účinků je podle mě hlášeno tak málo i kvůli tomu, že to pediatři prostě shodí ze stolu, my jsme si zažili velmi ošklivou reakci na 2.dávku hexavakcíny u syna, včetně hospitalizace, nikdo nechtěl o reakci na očkování ani slyšet a když jsme sami hlásili NÚ na SÚKL, oni stejně na základě toho volají příslušnému pediatrovi a ověřují to!! a ten to samozřejmě popřel :( tak se potom nedivím, že je zdánlivě než. účinků hlášeno tak málo :( :(

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 16.05.18 16:21

Bod 4, při nemoci se člověk setkává pouze s jedním druhem nemoci a povětšinou jeho jedním kmenem. Očkuje se sérem, kde je obsaženo vcelku dost kmenů od jednotlivých nemocí. Takže je to pro tělo prostě jakoby dostalo mnoho nemocí (byť v malém) najednou.
Bod 5, před rokem jsem na ČT24 koukala na rozhovor s jakýmsi představitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv, tvrdil, že se odhaduje, že vedlejších účinků je hlášeno pouze 3 - 7 %.
Je dost lékařů, kteří mluví o tom, že negativních reakcí je mnoho a bohužel velmi bouřlivých, včetně hospitalizace v nemocnici v důsledku očkování.
Informace, že existuje daleko větší riziko nakažení chorobou a trvalých následků. Tady je to srovnání zavádějící. Pokud nemoc „chytím“, tak mám čistě tu nemoc, pokud se nechám očkovat, tak mám nemoc + aditiva, aby sérum správně zafungovalo a v tom je ten problém. Vždyť některá ta aditiva nejsou povolena ani do deodorantů. Kombinace nemoci a aditiva je právě to, proč je část společnosti proti. Takže ano, samotná nemoc je nebezečná a trvalé následky jistě hrozí, ale tady zase hrozí reakce (někdy doživotní) tou „směsí“.
Myslím, že nejlepší by bylo, kdyby lékaři znali a říkali holá fakta a rodiči, rozhodni se. Rodič a jeho dítě jsou totiž ti, kteří s případnou rekací/nemocí budou muset žít. Musím říct, že mne třeba překvapili známí v Německu i na Slovensku, tam neamjí problém říct ta fakta. Nesetkali se s tím očkujte, to je jedině správně ani neočkujte, je to humus. Lékaři jim byli schopni sdělit, že to není černobílé. Takovému lékaři se lépe věří a tuším. Myslím, že kdyby to tak bylo i u nás, očkovalo by více lidí s klidným svědomím.

Uživatel je onlinealifie
Extra třída :D 12832 příspěvků 16.05.18 12:00

Vše v článku je skoro pravda. :mrgreen:

soldi
Neúnavná pisatelka 17265 příspěvků 15.05.18 20:44

@ASAndrea sa mi velmi paci ako reagujes, aj to ockovanie podla vahy, konecne to niekto priznal :kytka:

co sa tyka toho panadolu - kolko je dalsich veci suvisiacich s ockovanim, na ktore sa este neprislo?

to je to, z coho mam ja obavy. tie vakciny sa menia a napreduju tak rychlo, ze podla mna nie je sanca zistit, ich realny dlhodoby dopad na cloveka.
a pochybujem, ze sa o to skutocne aj niekto zaujima.

vakciny ako take urcite maju svoj vyznam, ale ockovanie, ako ho pozname dnes: rad radom kazdeho vsetkym (co sme dokazali vymysliet) v spojeni s popieranim a bagatelizovanim NU vo mne vzbudzuje hlboku nedoveru.

Aries6
Generální žvanilka 21980 příspěvků 5 inzerátů 15.05.18 17:40

@ASAndrea No o tom mi ani nemluv. Já teda nedávám ani při teplotě, nechávám tělo pracovat. Ale známá to cpe děckám kdykoliv se jí nezdají nebo mají 37,2 třeba :zed:

Příspěvek upraven 15.05.18 v 17:41

Uživatel je onlinezuzikka
Kecalka 431 příspěvků 15.05.18 17:09

@ASAndrea Když si uvědomíme, že každý den, každou minutu je naše dítě pod palbou různých bakterií a virů, tak těch několik málo je jen brnkačka pro zdravý organismus…

no podle mě není ani tak problém v té dávce bakterií, kterou vakcína obsahuje, ale hlavně v hliníku, na který jsou navázané a ten dělá ten binec v CNS. Jenže ještě nikdo nezjistil na jakou jinou látku to navázat, aby to fungovalo a zároveň bylo 100% bezpečné.

peťka82
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 15.05.18 16:45

@mgdln jo přesně tak :( :( :( kdopak tu proočkovací reklamu asi platil…

Luky1
Nováček 1 příspěvek 15.05.18 16:28

@ASAndrea Můžu se zeptat, jaké je „schéma“ podle váhy, prosím? Čekáme dvojčátka a samozřejmě chci očkovat (i obě dcery jsou očkované), ale zvažuju odklad, ty dva měsíce se mi zdají brzy, holky měly později…moc děkuji :-)

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 15.05.18 13:54

@Aries6

S tím souvisí mýtus dávat dětem panadol jako prevence proti případné horečce. Až po letech se přišlo na to, že se tím sráží „náběh“ imunitní odpovědi a odolnosti :nevim: Ještě před 3 lety mi bývalá pediatra radila to samé. Na její obranu - byla v důchodovém věku. Dnes se už ví, že se preventivně nic dávat nesmí - samozřejmě mluvíme o zdravém dítěti.

Aries6
Generální žvanilka 21980 příspěvků 5 inzerátů 15.05.18 13:37

@Zabatko Ony totiž totálně chybí jakékoliv informace o vedlejších účincích a o následcích očkování, narozdíl od následků nemocí - to hned rozmazává a používá v max. míře. Doktoři to zametou pod koberec, matce řeknou, že to s očkováním nesouvisí a nikam to nehlásí. Velká většina matek se dál neozývá a bere to jako tečku.
Takže se vlastně nedá ničemu věřit, protože se všichni ohánějí čísly a daty, ale chybí ta protistrana. A jak už někdo píše, hromada dětí chytne nemoc i když jsou naočkované, protože na očkování nemuseli vůbec zareagovat a tudíž jakoby nic nebylo :nevim:

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 15.05.18 13:16

@iiiv

Chtěla jsem vědět, kdy očkují ostatní. To je vše. Manžel nedělá do MMR. To je boční výzkum, který ani není v Evropě. :kytka: ale je fajn, že si mě všímáš. To vždy potěší.

iiiv
Extra třída :D 10982 příspěvků 15.05.18 12:56

@ASAndrea zajímavé, že jsi se před rokem ptala, kdy nechat dítě naočkovat MMR. To se v těch vakcínách asi moc nevyznáte :roll:

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 15.05.18 12:13

@Mondík

Můj manžel pracuje ve výzkumu vakcín a pohybujeme se mezi kvantem lidí, kteří jsou do této problematiky zainteresovaní a je zajímavé, že není žádná rodina, která by neměla neočkované dítě. ALE je tu velké ALE. Dáváme si bacha, kdy co očkujeme, zda je dítě zdravé, kolik váží (protože i léky jsou přece na váhu), jak prospívá. Většina z našich známých má dítě taky do 30 let, takže věk taky musíme vzít v úvahu, protože hodně degenerativních nemocí souvisí s vysokým věkem rodičů (a to obou). Musím zaklepat na dřevo, že jsem nikdy neřešila nějaké následky, změnili jsme taky 2× pediatra, navrhla jsem vlastní očkovací kalendář, který se řídí váhou dítěte a hodně to i doporučuju ostatním. To je tzv. americký model, který jede podle váhy a dalších aspektů, ne podle týdnů prcka.

Píšu si s několika holkama z jiného serveru, které najely taky na „náš“ systém a nikdy problém není :nevim: Když si uvědomíme, že každý den, každou minutu je naše dítě pod palbou různých bakterií a virů, tak těch několik málo je jen brnkačka pro zdravý organismus :palec: Hlavně nepřenášet své pocity, proč i děti úzkostlivých matek hůře snášejí nástup do mš?

iiiv
Extra třída :D 10982 příspěvků 15.05.18 09:07
:poblion: :poblion: :poblion: :poblion: :zed:
mgdln
Závislačka 4658 příspěvků 14.05.18 18:07

To je nechutný, tendenční a omyly naplněný manipulativní článek. Fuj! :poblion:

Mondík
Kelišová 5102 příspěvků 14.05.18 16:20

@Zabatko, no, ono těch postižených dětí není zase tak málo, stačí se o to zajímat :roll:.Kupa lékařů sama tvrdí, že by svému dítěti určité vakcíny nikdy nedali a vědí proč. A některé nemoci jsou opravdu běžné dětské a chytnou je i očkované děti, to taky není nic nového ;).

Zabatko
Závislačka 4315 příspěvků 14.05.18 11:26

@Danča87 A máš prokázáno, že Tvoje postižené dítě je postižené kvůli očkování? Doufám, že bys tak fajnově tleskala, kdyby Tvoje dítě umřelo na nemoc, kvůli které se očkuje. Tím nechci zlehčovat onemocnění Tvého dítěte, ale bylo by fajn zamyslet se, kolik životů očkování zachránilo.
Jinak - obvykle se tady objevují spíše protiočkovací propagandy.

Danča_87
Kecalka 326 příspěvků 14.05.18 08:37

Je, provakcinacni propaganda tady dlouho nebyla. Muck a tleskanek… uhradite mi peci o me postizene dite vy nebo stat? Jo ja jsem zapomnela, ze stat od toho dava ruce pryc… :potlesk:

Vložit nový komentář