Nebuďte na to sama. Spojte se s dalšími maminkami z eMimina

Čekáte své první miminko? Přestěhovali jste se do jiného města? V začátcích nové životní etapy nic nepomůže víc, než podpora od těch, co se nacházejí nebo už si prošli stejnou situací jako vy.

Nebuďte na to sama. Spojte se s dalšími maminkami z eMimina Ve dvou se to lépe táhne. A co pak ve skupině! Zdroj: Shutterstock.com.

Najděte si kamarádky

„Ahoj, mám dvouletého syna a hledám nějakou v pohodě mamku z Prahy 9 a okolí. Nějak už mi ta mateřská začíná lézt na nervy a asi potřebuju s někým pokecat, jít ven a tak…,“ píše uživatelka Alinne v soukromé skupině Hledám kamarádku - Praha 9. Maminek jako Alinne je celá řada.

Možná i vy nevíte, kde je nejhezčí dětské hřiště nebo marně hledáte kavárnu s dětským koutkem. Zeptejte se na radu ostatních maminek, které bydlí jen kousek od vás a ověřená místa pro trávení času s dětmi mají v malíku. Na eMiminu se jednoduše spojíte, stačí se přidat do soukromé skupiny podle místa vašeho bydliště. Najdete v nich maminky ze všech krajských měst v České republice a také ze zahraničí.

Proč být členkou skupiny?

Od ostatních uživatelek se ve skupině dozvíte, do kterých kroužků pro děti v dané lokalitě se vyplatí investovat, kde najdete nejlepší dětskou hernu nebo jaká školka má ještě volnou kapacitu. A že nemáte, s kým byste vyrazila na procházku s kočárkem? Stačí napsat čas a místo srazu a věřte, že se k vám další maminky na mateřské moc rády přidají. Třeba se z vás stanou dobré kamarádky a z vašich dětí nerozluční parťáci.

Vaše dítko roste jako z vody a vy pořád potřebujete dokupovat nové oblečení? Neutrácejte za nové. Poptejte se, kdo zrovna vyřazuje nošené kousky, a domluvte se na předání. Jednoduše a bez poštovného tak seženete zboží z druhé ruky a ještě si u toho s prodávající maminkou popovídáte u kávy.

Citlivá témata bez cenzury

V uzavřených soukromých skupinách na eMiminu máte prostor na intimnější diskusi. Bez obav, že vaše příspěvky uvidí někdo zvenčí a že se vaše fotky objeví ve vyhledávačích. Vše je anonymní a soukromé. Pokud se snažíte počít miminko a nedaří se, určitě se vám budou hodit poznatky dalších uživatelek ve skupinách snažilek. Třeba v té s názvem Pozitivní vibrace to pořádně žije.

Popovídáte si také o radostech a starostech spojených s těhotenstvím. Navíc s nastávajícími maminkami, které čekají nový přírůstek do rodiny přesně v tom samém měsíci jako vy. Najděte si spřízněné duše ve skupince podle data porodu.

Stejné hobby, nápady a životní postoje

Zrovna se nikam nestěhujete, oblečení neprodáváte a o miminko se nesnažíte? Pojďte se s ostatními pobavit třeba o svém oblíbeném koníčku nebo názoru na určitou tematiku. Nebo se podělte o to, co vás zrovna napadá ve skupinách podle společného zájmu. Najdete tu třeba:

Těší nás, že si díky skupinám navzájem pomáháte, podporujete se v různých životních situacích a navazujete nová přátelství. Doufáme, že budeme mít opět příležitost se s vámi potkat na srazu eMimina.

A co vy? Už jste členkou nějaké soukromé skupiny na eMiminu? A našla jste tu kamarádky, se kterými se vídáte i osobně? Napište nám do komentářů.

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
3104
22.6.20 21:53

Začalo to skupinou snažilek, přešlo to do těhulek a nyní už si ukazujeme fotky mrňousků. S jednou holčinou už jsme se i 2× sešli na kafe, jednou v těhotenství, a jednou ukázat se s prckem. :)

  • Zmínit
  • Nahlásit