Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro zdraví dětí je však odpočinek velice důležitý. Zajistěte svému děťátku takové podmínky, aby mohlo bezstarostně snít. Víme jak na to.

Lůžko musí podporovat správný vývoj

Aby se vašemu děťátku hezky spinkalo, je potřeba mu připravit vhodné podmínky. Alfou a omegou je matrace (ať už miminko spinká ve vlastní postýlce, nebo s vámi). Ta by měla být spíše tvrdší, protože tak zajistí dobrou podporu tělíčka. Určitě nepropadněte dojmu, že na měkoučkém lůžku bude vašemu miláčkovi nejlépe. Do příliš měkké matrace zapadne a může dojít k deformaci vyvíjející se páteře. Důležitá je také dostatečná prodyšnost, aby se miminko nepřehřívalo.

Přes den mívají mnozí rodiče děti v houpacích lehátkách. Jde o skvělé pomocníky, které lze snadno přenést kamkoliv po bytě. Miminko získává možnost v příjemné poloze sledovat, co se kde děje, hrát si s hračkami zavěšenými na hrazdičce i pospávat. I v tomto případě je pozornost namístě. V lehátku dítě tráví mnoho času, takže musí splňovat podmínky pro správnou ergonometrii.

Poraďte se o výběru lehátka s odborníkem v naší poradně »

Pro děti je důležitý klid a bezpečí

Vraťme se ale nyní k večernímu uspávání. Před usnutím by se miminko mělo cítit příjemně a v bezpečí, jen tak může následovat klidný spánek. K tomu pomáhají speciální lampičky, které vydávají tlumené světlo anebo na strop a stěny promítají hvězdy. Možností jsou také usínáčci – tedy heboučcí plyšáčci, kteří mají takový tvar, aby se k nim miminko mohlo přitulit. Usínáčci hrají melodie ukolébavek, které kombinují s uklidňujícími zvuky, jako je bublání vody. Navíc jejich bříška svítí.

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají maminky z eMimina s usínáčky

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Fisher Price usínáček Dino - kde sehnat?

31.1.17 20:00
10

Usínáček

20.2.14 13:23
13

Usínáček - jaký?

14.2.12 20:30
32

Vytvořte si rituál

Malým dětem vyhovuje pravidelnost, proto i chystání se na noc by mělo probíhat vždy podobně. Vytvořte rodinný rituál a každý den zakončete společnými chvílemi. Jejich průběh si nastavte tak, jak budou vyhovovat vám a hlavně vašemu miminku. A nezapomeňte na ukolébavku nebo pohádku, a to klidně i u opravdu malých dětí. Maminčin hlas je uklidňující.

5 tipů pro spokojeně spící miminko:

  • než dáte miminko spinkat, vyvětrejte
  • teplota v místnosti by se měla pohybovat okolo 18 až 20 stupňů Celsia
  • kojence pokládejte vždy na záda, poloha na bříšku podle odborníků zvyšuje riziko syndromu náhlého úmrtí
  • malému miminku buďte nablízku, 9 měsíců bylo zvyklé slyšet váš hlas, dech i srdeční tep
  • zkuste, co vašemu děťátku vyhovuje, některé jsou spokojené v zavinovačce, jiné mají raději volnost

Co radí maminky na eMiminu?

Jak spí vaše děti? A máte nějaký trik na jejich uspávání?

Článek vznikl za podpory společnosti Fisher-Price.

Autor:

Jana napsala knihu Mámou s humorem. Věnuje se také vlastnímu blogu. Píše sice pro řadu online magazínů, její srdcovou záležitostí ale zůstává eMimino. více

Přečtěte si také

Ztrpčuje vám život celulitida? Máme řešení

  • 19.03.20
  • komerční sdělení
Ztrpčuje vám život celulitida? Máme řešení

Nemůžete si dovolit utrácet za drahé masáže? Anebo nemáte čas o sebe pravidelně pečovat? Vyzkoušejte legíny proti celulitidě. Tento unikátní kousek dámského šatníku krásně vyhladí vaši kůži.

Váš příspěvek

Odesílám...