Ochutnali jsme nové dezerty Alpro Absolutely Coconut a nemůžeme se jich nabažit

V redakci jsme měli možnost ochutnat novinku od Alpro – kokosový fermentovaný dezert. A tato pochoutka s krémovou texturou, kokosovou vůní a velkými kousky ovoce se opravdu povedla.

Ochutnali jsme nové dezerty Alpro Absolutely Coconut a nemůžeme se jich nabažit

Pionýr rostlinných alternativ, to je Alpro

Jaký si vybereš? Zdroj: Alpro.Jaký si vybereš? Zdroj: Alpro.

Již od 80. let minulého století nabízí Alpro rostlinné alternativy jogurtů. Známé jsou hlavně jeho sójové, ovesné a mandlové nápoje. Nyní přišel se zcela unikátním kokosovým dezertem a my se v redakci po něm můžeme utlouct.

Jedná se o rostlinný fermentovaný dezert vyrobený na kokosovém základě, který nabízí lahodnou krémovou texturu se svěžím kokosovým nádechem. Je 100% rostlinného původu, a tak je přirozeně bez laktózy a lepku.

Pořídit ho můžete ve 3 variantách:

Kokosová dobrota je chutná sama o sobě, ale vyzkoušeli jsme ji i s domácí granolou a ovocem. A doporučujeme také kokosovo-ananasovou zmrzku, kterou si z Alpro Absolutely Coconut Ananas dokáže udělat opravdu každý.

Recept na domácí zmrzlinu s nádechem kokosu

Lehký tropický dezert k přípravě domácí zmrzliny vyloženě láká. My se rozhodli zůstat u veganské varianty. Jak na ni?

  • Oloupejte banán nebo dva a nechte ho hluboce zmrazit. Můžete ho předem nakrájet na kolečka, ať nemusíte zmrzlé ovoce později porcovat.
  • Do mixéru vložte kousky zmrzlého banánu, který poslouží jako základ sorbetu. Dále přidejte Alpro Absolutely Coconut. Pro výraznější kokosovou chuť přisypte kousky sušeného kokosu.
  • Jestli netrváte na čisté kokosové chuti, přidejte další libovolné ovoce. Skvěle budou chutnat maliny a borůvky. Pokud sáhnete po méně výrazném ovoci, doporučujeme doplnit ho bylinkami. Co třeba jahoda s mátou?
  • Zakápněte trochou citronu.
  • Vše mixujte tak dlouho, než se vám vytvoří jemný sorbet.
  • Připravenou směs dejte do nádobky, ve které může zmrznout. Ideální jsou například silikonové formičky na nanuky, díky kterým budete mít zmrzlinu jako balenou z obchodu. Jen o dost chutnější.
  • Směs nechte ještě hodinu i déle v mrazáku.

Další chutné vege/vegan recepty hledejte na Alpro.cz »

Článek vznikl ve spolupráci se společností Danone.

Témata článku

Přečtěte si také