Nutrilon: Mléko, které dětem chutná

Nemůžete kojit, a proto hledáte vhodnou pokračovací výživu pro své děťátko? Inovovaný Nutrilon Advanced 2 a 3 bez palmového oleje by mohl být vhodnou volbou právě pro vás. Proč?

Krabice s umělým mlékem Nutrilon Pokračovací mléko by mělo být plné živin a vitamínů. Už ho vaše děti ochutnaly? Zdroj: Redakce

Nutrilon se inspiroval mateřským mlékem

Mléko od maminky je pro imunitu miminka to nejlepší. Je nedocenitelnou první stravou děťátka. Pokud ovšem kojení není možné z jakéhokoli důvodu, pediatr může doporučit kojenecké mléko.

Již 50 let Nutrilon zkoumá zázrak jménem mateřské mléko. Tým více než 500 vědců zkoumá přednosti a složení mateřského mléka a jeho vliv na imunitní systém miminek. Výzkumná centra se nachází v Utrechtu v Nizozemsku a Singapuru a specializují se na výzkum mateřského mléka, kojení, fyziologii růstu a vývoje dětí, imunitní systém, výzkum mikrobioty pro zdraví střev a vývoj výrobků a technologií. Díky tomu je Nutrilon ještě blíže mateřskému mléku.

S inovovanou recepturou bez palmového oleje

Nová pokračovací a batolecí mléka Nutrilon Advanced mají nejen nový moderní design, ale také inovovanou recepturu bez palmového oleje. Nahrazen je speciální směsí jiných rostlinných olejů z udržitelných zdrojů – slunečnicového, kokosového a řepkového – spolu s rybím olejem.

Nová receptura kombinuje patentované inovativní složení s unikátním procesem výroby. Obsahuje jedinečnou směs prebiotik GOS/FOS(1), napodobující funkci oligosacharidů v mateřském mléce a také oligosacharid mateřského mléka 3´GL (3´galaktosyllaktóza) vznikající unikátním, patentovaným technologickým procesem. Obsahují také živiny na podporu imunitního systému – vitamíny C a D, které přispívají k normální funkci imunitního systému. Vitamín D pak navíc napomáhá normálnímu růstu a vývinu kostí(2).

Mateřské mléko je plné živin, které miminko ke svému vývoji potřebuje. Nutrilon se snaží svým složením a funkcí mateřskému mléku přiblížit.

Lahvičky s umělým mlékem, lžička a plyšové hračky na bílém pozadíPřechod na umělé mléko nemusí být snadný. Vhodnou volbou pro vás může být Nutrilon. Zdroj: Canva

Přechod z kojení na lahvičku nemusí být snadný

Přechod z mateřského mléka na mléko v lahvičce je pro vaše miminko velká změna. Technika sání ze savičky je jiná, a i nevyzrálý trávicí systém miminka si musí zvyknout na jiné složení i chuť. A proto může děťátko lahvičku ze začátku odmítat nebo mít mírné zažívací potíže. Mnoho rodičů začne zkoušet další kojenecká mléka, ale netuší, že tím mohou způsobit svému miminku ještě větší potíže se zažíváním. Vydržte a podávejte jedno vybrané mléko nejméně týden, aby vaše miminko mělo dost času si na kojenecké mléko a lahvičku postupně zvyknout. Batolecí mléko zkoušejte podávat již v hrnečku.

Jak změnit umělé mléko? Pomalu a postupně

Pokud jste si již na jedno umělé mléko s miminkem zvykli a rádi byste z jakéhokoliv důvodu přešli na mléko jiné, dělejte to postupně. Zařaďte nejprve do denního stravovacího režimu jednu lahvičku nové výživy a jinak podávejte původní výživu. Další den pak dvě lahvičky nové receptury vůči původní výživě – a takto pomalu a po jednotlivých dávkách přejít kompletně na novou výživu, aby mělo vaše miminko čas si na novou recepturu zvyknout.

Naše testerky vyzkoušely inovovaná pokračovací a batolecí mléka Nutrilon Advanced bez palmového oleje. Jak miminkům chutnalo a jak jsou maminky s Nutrilonem spokojené?

(1) 3´GL (3´- galaktosyllaktóza) - oligosacharid mateřského mléka . Zdrojem 3´GL je unikátní proces výroby.

(2) Všechna pokračovací mléka obsahují vitamíny C a D dle požadavků legislativy.

Důležité sdělení: Kojení je pro dítě to nejlepší a zdravá a vyvážená strava matky je při kojení velmi důležitá. Rozhodnutí nekojit či přestat kojit může být nevratné. Kojenecká výživa by měla být používána na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě a měly by být zváženy i její finanční dopady.. Batolecí mléka mají být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte. Způsob použití a další informace na obalech. Potravina pro zvláštní výživu.

Přečtěte si také