Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou: Zábavní park plný atrakcí, zvířat i dinosaurů

Pokud budete mít cestu do Chlumce nad Cidlinou nebo jen pojedete okolo, zastavte se s dětmi v zábavném rodinném Fajnparku, který se rozkládá v místě bývalého vojenského prostoru. Čeká tam na vás moře zábavy v podobě mnoha atrakcí, zvířátek i dinosaurů.

Velká trampolína plná skákajících dětí. Fajnpark. Fajnpark je velký zábavný park v Chlumci nad Cidlinou, který zabaví malé i velké návštěvníky. Zdroj: Fajnpark.

Kde se Fajnpark nachází?

Pokud pojedete po hradecké dálnici D11 z Prahy, pak jste ve Fajnparku za necelou hodinu. Vyhraďte si na tento výlet minimálně čtyři hodiny, ale strávit zde můžete i mnohem delší dobu. Pokud přeje počasí, je to opravdu akce na celý den. Kromě zábavných atrakcí i živých zvířátek zde najdete restauraci a občerstvení, kde se můžete naobědvat i nasvačit. Fajnpark je prostě ideální pro rodiny s dětmi.

Co na vás ve Fajnparku čeká?

Fajnpark jsem s rodinou navštívila vloni v létě. Protože jezdíme často trasu Praha – Hradec Králové, měli jsme to hezky při cestě. A musím říct, že můj desetiletý syn (tehdy mu bylo devět) byl opravdu nadšený. Sice nám úplně nepřálo počasí, přesto jsme si to všichni užili. Proto jsem se rozhodla toto místo doporučit jako ideální výlet s dětmi. Líbí se mi hlavně to, že si zde přijdou na své úplně všichni. Ve Fajnparku jsou atrakce určené nejen pro ta nejmenší dítka, ale i pro větší. A zabaví se také rodiče.

Redaktorka Martina přidala výlet do Fajnparku také do naší mapy. Vložením do mapy výletů se můžete soutěže Léto venku s eMiminem zúčastnit i vy.

Fajnpark - redaktorka se synemVe Fajnparku se nám s Kubou moc líbilo. Zdroj: Martina Richterová.

V parku se můžete těšit na tyto skvělé atrakce:

 • Trampolínové centrum Hopsálkov – obrovské trampolíny lákají děti doslova jako magnet.
 • Malý vodní svět, který na vás vykoukne hned u vchodu. Zejména v horkých letních dnech je to příjemné osvěžení pro děti.
 • Písečná hřiště, na kterých si můžete s dětmi zahrát plážové sporty jako například volejbal nebo tenis. Skvělý je taký zorbing na pláži neboli obrovské nafukovací koule, ve kterých si děti užijí mnoho zábavy.
 • Další skvělou atrakcí jsou safari cars, auta, která mohou řídit i děti od osmi let.
 • Součástí Fajnparku jsou také naučné stezky pojmenované Hmyzákov, Dinoprales, Kozov a Zvířátkov.
 • Na děti čeká řada dalších zážitkových akcí – například si mohou projít stezku bosou nohou, prohlédnout si miniměsto nebo se vyřádit s vodními děly.
 • A samozřejmě nechybí restaurace, toalety a občerstvení.
 • Ve Fajnparku se pravidelně pořádají různé doprovodné programy, jako jsou například jízda na koních, klaunské divadlo, kouzelnická show a také hudební vystoupení.

Zjistěte, o co hrajeme v desátém týdnu letní výletní soutěže »

Děti si zkoušejí plážový zorbing ve Fajnparku.Děti si mohou vyzkoušet například plážový zorbing. Zdroj: Fajnpark.

Co nás nejvíce zaujalo?

Ve Fajnparku jsme strávili asi čtyři hodiny a musím říct, že bylo stále co dělat. Kuba si zaskákal na trampolínách, skákacích míčích, vyhrál si se vzduchovými děly a prolezl miniměsto. Ovšem nejvíce nám uvízl v paměti Hmyzákov, ve kterém potkáte například obřího pavouka, se kterým jsme se museli vyfotit. Velmi pěkně je udělaný i Dinoprales s dinosaury.

A jako třešnička na dortu je pak Zvířátkov, kde si děti mohou pohladit kozy, ovečky, lamy a mnoho dalších zvířátek. A samozřejmě jsme nemohli vynechat oběd v restauraci zvané Jedlíkov, kde si můžete vybrat z celé řady dobrot a po obědě si dopřát i dobrou kávu a zákusek. Posedět můžete jak venku, tak uvnitř restaurace.

Vzhůru na výlet! Už jste byli na některém z míst uložených na mapě a zúčastnili se tak soutěže Léto venku s eMiminem.

Socha dinosaura ve Fajnparku.Součástí parku je také svět dinosaurů. Zdroj: Martina Richterová.

Ideální pro děti do deseti let

Fajnpark je opravdu hezky udělané zážitkové místo, které je ale podle mého názoru vhodné spíše pro mladší děti nejlépe do deseti let. Ti starší už se možná budou nudit, protože opravdu adrenalinové zážitky zde čekat nelze. Většina atrakcí je „pohodových“, což je ideální právě pro mladší děti.

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba se liší podle ročního období a také se může měnit podle počasí, orientačně je Fajnparku otevřeno takto:

 • V hlavní sezóně, tedy o letních prázdninách od 9–19 hodin.
 • V září je otevřeno od 10–19 hodin.
 • V ostatních měsících je pak otevřeno od 10–17 hodin (v závislosti na počasí, víkendech a svátcích). Přesnou otevírací dobu na jednotlivé dny najdete na webu Fajnparku.
Zoo se zvířátky, které si mohou děti pohladit, ve Fajnparku. Koza s kůzlaty.Na závěr jsme navštívili farmu se zvířátky, která je součástí Fajnparku. Zdroj: Fajnpark.

Vstupné činí 320 Kč. Snížené vstupné pak 240 Kč. Senioři nad 65 let zaplatí 190 Kč. Děti do dvou let mají vstup zdarma. Pokud bydlíte poblíž a rádi byste s dětmi do Fajnparku chodili častěji, pak se vyplatí pořídit roční permanentku za 1 200 Kč.

Pokud vás Fajnpark zaujal, podívejte se na webové stránky, kde se dozvíte více informací.

Autor:

Martina je maminkou desetiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...