Odměna za vysvědčení i čtení na prázdniny: Tyhle knížky budou děti bavit

Vysvědčení a prázdniny se blíží, pořiďte mladším čtenářům knížky, které je budou bavit. Hodí se na pláž, tábor i prázdniny k babičce.

Odměna za vysvědčení i čtení na prázdniny: Tyhle knížky budou děti bavit Podpořte děti ve čtení hezkou knížkou. Zdroj: YanLev / Shutterstock, Inc.

Humorných lumpáren není nikdy dost

Knihy: Naši učitelku ovládli mimozemšťani, Špionka, která jedla květákový mozeček

Pro děti ve věku: 7+

Líza se svojí partou kamarádů řeší různé záhady. Jednou je to třídní učitelka, která se chová tak podivně, že mají děti podezření, zda ji neovládají mimozemšťani. Situace se navíc přiostří, když se začnou zvláštně chovat i další zaměstnanci školy. Podruhé Líza řeší příchod nové spolužačky. Ta totiž pochází z Francie, je příliš tichá a neustále si něco zapisuje.

Knihy Pamely Butchart jsou plné dětského humoru a lehce se čtou. Kromě zmiňovaných dvou autorka o Líze napsala a u nakladatelství Svojtka & Co. vyšlo: Náš ředitel je krysí upír a Útok démonských kuchařek.

Pro zkušenější čtenáře

Kniha: Město zvané Dokonalín

Pro děti ve věku: 9+

Fialka se s rodiči přestěhuje do Dokonalína, které má svoje zvláštnosti. Tou nejpodivnější je to, že každý v městečku oslepne. Z toho důvodu všichni jeho obyvatelé tedy musí nosit růžové brýle, které tento problém řeší. Dokonalín jako takový jinak dostává svému názvu. Ulice i lidé… vše je čisté a upravené. Děti nezlobí, nikde se neválí jediný papírek. Fialčini rodiče se mění. Zvláště maminka, ze které je najednou dokonalá hospodyňka, co své dny vyplňuje pečením, hovory s ostatními ženami z Dokonalína a udržováním domácnosti.

Zkrátka a dobře… něco nekalého se děje a Fialka hodlá přijít věci na kloub. Tím víc, když se jednoho dne ztratí její tatínek a zkontaktuje ji chlapec jménem Kluk, který žije vyhoštěný mimo Dokonalín.

Knížka Město zvané Dokonalín je příběhem i množstvím postav náročnější, proto je určená pro děti od devíti let.

Čtou vaše děti o prázdninách?

Článek vznikl ve spolupráci s Svojtka & Co..

Autor:

Jana napsala knihu Mámou s humorem. Věnuje se také vlastnímu blogu. Píše sice pro řadu online magazínů, její srdcovou záležitostí ale zůstává eMimino. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...