Odvázané silvestrovské koktejly pro těhotné a kojící

Užijte si silvestrovské oslavy, ať už máte dítě v bříšku nebo u prsu. Tyto nealkoholické koktejly budou to pravé na silvestrovský večer.

*
Nealkoholická piňa colada 1/8

Kokosové mléko s ananasem fungují jako chuťová letenka do tropů. Virgin colada je přitom jednoduchá na přípravu. Na dva koktejly potřebujete 0,5 litru ananasového džusu, 125 ml kokosového mléka (nebo ještě lépe smetany). Promícháte, nalijete do skleničky, přihodíte led a brčko a ozdobíte nakrájeným plátkem ovoce. Za nás top na večírek!

*
Falešné nealkoholické Baileys 2/8

Adventní i vánoční večery máme spojené s chutí baileys – co když letos čekáte nebo kojíte? Zachrání vás plechovka kondenzovaného mléka Salko (400 ml), plechovka neslazeného mléka (400 ml) a mandlový/vanilkový puding v prášku. Obě mléka vařte ve vodní lázni cca hodinu. Nechte vychladnout a pak udělejte vedle puding bez cukru. Vše dohromady rozmixujte a ucucávejte na ledu. Pokud vám chybí onen alkoholový šmak, přidejte ještě trochu rumového aroma.

*
Ovocný koktejl bez alkoholu 3/8

Grapefruitový a ananasový džus si příjemně vyrovnají chutě, aby vynikla hořkost citrusu i exotika ananasu. Jejich mix nařeďte vodou nebo sodovkou a přidejte led. Tip eMimina: Špetka skořice tomu dodá speciální šmak!

*
Ovocný fresh na nevolnosti 4/8

Na citlivější žaludek nepijte nápoje s bublinkami. Pokud vám chybí koktejly a pití na party, kupte krásné skleničky a papírové slámky. Bude radost z nich pít, i když půjde jen o nealko nápoje. Na divoké zažívání doporučujeme rozmixovat banán s jablkem a trochou zázvoru, který zahřeje a hlavně zabírá na nevolnosti. Trochu nařeďte vodou, aby fresh snadno prošel brčkem.

*
Grapefruitová limonáda s tymiánem 5/8

Milujete gin s tonikem? Zkuste ho vyměnit za sodovku s citrusovými plody. Nejlépe drink nahradí lehce nahořklý grep, který připomíná svou chutí alkohol a přitom osvěží. Dokáže také uklidnit rozdivočený žaludek při nevolnostech. Jak na to? Smíchejte podle chuti grapefruitový džus se sodovkou a ozdobte větvičkou tymiánu, která koktejl krásně ovoní. Pokud je na vás grepfruitový džus příliš sladký, vymačkejte čerstvý grep a přidejte ke šťávě trochu medu.

*
Kokosovo-limetková limonáda 6/8

Limetka, soda a kokosová voda – díky těmto ingrediencím chutná drink alkoholicky, i když neobsahuje ani promile. Kokosovou vodu najdete v supermarketu v oddělení exotického jídla. Stačí ji pak jen zalít trochou sody a pár kapkami limetky. Pokud potřebujete trochu víc chuti, zkuste mix kokosové vody se spritem. Nakonec přidejte led, ozdobte sklenici limetou a sosejte brčkem.

*
Horká čokoláda 7/8

Pít drinky s ledem vás v zimních měsících neláká? Svařák z červeného vína nahraďte svařeným ovocným džusem se skořicí. Jinak nás dostává na nohy osvědčený recept na horkou čokoládu. Těch pár kalorií navíc se ztratí pod svetrem, hlavně že se zahřejeme! A při zdobení popusťte fantazii, budoucí maminky mají aspoň nácvik na přípravu kakaa.

*
Nealkoholické mojito 8/8

Sodovka s mátou a limetkou jasně připomíná mojito. Nejvíc chuti dělá právě zelená bylinka, která se dá kdekoliv koupit nebo pěstovat během zimy doma. Případně do zásoby připravte mátový sirup, ze kterého umícháte nealko mojito během minuty.

Autor:

Monika na eMiminu začala pracovat jako administrátorka v roce 2011. Web se nakonec stal nedílnou součástí jejího života. Stále ji baví zlepšovat eMimino po textové a uživatelské stránce. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...