Vyzkoušeno redakcí: Jak se nakupují dioptrické brýle v pohodlí domova?

Nákupy a slevy

Naše Hani potřebovala brýle. Roky totiž nosí čočky a lékař jí doporučil, aby je občas střídala právě s brýlemi. Jenže návštěvu optiky oddalovala už několik týdnů, a tak jsme jí domluvili službu OptikDoDomu. I když v tomto případě do kanceláře.

Vybrat si brýle není vůbec snadné

Obvykle sice víme, jestli chceme raději obroučky výraznější, nebo neutrální. Mnohdy také máme představu, kterou bychom chtěli splnit, ale zjistíme, že nám daný typ brýlí ve skutečnosti nesedí.

Vybrat si ty správné brýle není jen tak.Vybrat si ty správné brýle není jen tak.

Se dvěma kufry přijela sama majitelka firmy Klára Seidlová. Výběr byl opravdu bohatý, a tak si Hanka několik favoritů, ze kterých pak udělala užší výběr.

Nebylo to snadné, ale nakonec se úspěšně dobrala ke třem obrubám. Zjistila přitom, že jí nesedí příliš kulatý tvar, musí si dávat pozor na šířku obrouček a rozhodla se pro tmavě hnědou, která jí šla k očím i vlasům.

U poslední „trojice“ strávila nejvíce času a byla ráda, že nemusí stát u stojanu v obchodě, kde by kolem ní byli ještě další zákazníci. Optička se mohla plně věnovat jen jí a jejímu zkoušení nepřihlížel nikdo cizí. Díky tomu byla v klidu a mohla si volbu pečlivě promyslet.

Které byste Hance poradili?Které byste Hance poradili?

Obroučkami výběr nekončí

Když jsme z favoritů vybrali finální obruby, pohovořila si Klára Seidlová s Hankou o dioptriích a dalších parametrech. Z nich pak vyšla při návrhu materiálu, ze kterého by bylo vhodné optiku vytvořit. U OptikDoDomu, stejně jako v případě klasických obchodů, nabízí také různé slevové akce a výhodné koupě.

S Optik do domu je zkoušení příjemné.S Optik do domu je zkoušení příjemné.

Nemusíte se ale bát optika odmítnout. Jeho návštěva je zdarma a nezávazná, takže pokud si službu objednáte domů, k ničemu se nezavazujete.

Hanka s výběrem neměla problém, dokonce už ví, po kterých sáhne, až si na nošení brýlí zvykne a bude chtít ještě druhé. Hotové brýle jí dovezl kurýr za týden po návštěvě optičky, pohodlně opět do práce, takže pro ně nemusela nikam jezdit.

Spokojená byla Hanka nejen se způsobem výběru obrub, ale i se samotnými brýlemi, přes které vidí jako ostříž. Když v nich vyrazila do práce poprvé, necítila se sice úplně komfortně, nicméně po několika upřímných pochvalách to bylo lepší. Teď je nosí ráda a staly se jejím doplňkem.

U OptikDoDomu si k vašim brýlím můžete vybrat i druhé kompletní dioptrické brýle na blízko nebo na dálku a ty dostanete zdarma. Druhé brýle zdarma mohou být i sluneční dioptrické brýle. V akci 1+1 se můžete spojit i s někým z vašich blízkých. Více o akci najdete na stránkách OptikDoDomu. Nebo vyhrajte poukaz v hodnotě 1 500 Kč v naší soutěži »

Článek vznikl ve spolupráci s firmou OptikDoDomu.

Témata článku

Váš příspěvek
cecetka
Echt Kelišová 8870 příspěvků 13.10.19 07:33

Fronta u optika? To jsem jeste nezazila. Max. 2-3 zakaznici. A vsichni si nejdou vybirat nove bryle :lol:
Tahle reklama se mi nelibi :?

monikek
Kecalka 170 příspěvků 11.10.19 07:33

Tak mít trauma z toho, že se na mě při vybírání brýlí někdo kouká, to je případ pro psychiatra. Nikdy jsem však nezažila, že by byla v optice fronta. Naopak, co se mi stalo nesčetněkrát, že ve velkých optikách pracují mladé brigádnice, které práci naprosto nerozumí (nejsou schopny poradit s tvarem obrub, ani zahnout nožky, aby seděly za ucho a co nejhůř, nejsou schopny vyznačit ohnisko, aby bylo v úrovni oka a vy jste neviděli rozmazaně, až se zbrousí skla) nebo nevyvinou naprosto žádnou aktivitu, jen mávnou rukou, tady jsou brýle, vyberte si. Proto už léta chodím do malé optiky, kde pracuje muž, který s naprostou přesností odhadne tvar obličeje, k tomu zcela ladící obruby a vše vysvětlí vyčerpávajícím způsobem vysvětlí. Pokud tuto službu je schopný nabídnout podomní prodejce brýlí, pak proč ne? Pokud je to ovšem další totální laik, který pouze tahá kufry s obrubami, aby zákazník zase nemusel hnout zadkem, je to smutné.

Monulie
Kecalka 260 příspěvků 10.10.19 08:42

Ty prostřední :palec: optik domu mi prijde jako dobra varianta, zatim jsem si jen nechala poslat obrousky muscat a bylonto taky super, tale ohle je jestli chapu spravne k s merenim

Russet
Neúnavná pisatelka 18896 příspěvků 8.10.19 17:06

Pokud budu chtít brýle jako módní doplněk, tak si asi optika do domu objednám. Ale já raději jdu ke svému očnímu lékaři. V optice jsem nikdy nestála frontu, protože využívám služeb malé rodinné firmy u nás ve městě. Tam nikdy nátřesk není. Já mám většinou dost jasno, co chci - brýle nosím od 13.

Vložit nový komentář