Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli se na jednom z nejikoničtějších míst v České republice, v Praze na Karlově mostě.

Oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě. Oslava Mezinárodního dne jógy proběhla na Karlově mostě. Zdroj: Rituals
+9

Mezinárodní den jógy na Karlově mostě

Akce k Mezinárodnímu dni jógy se konají po celém světě, například v New Yorku, Paříži, Londýně nebo Sydney. Největší oslavy samozřejmě probíhají v kolébce jógy, v Indii. Protože se podobné akce obvykle konají ve městech na nejikoničtějších místech, sešli se jogíni v Praze právě na Karlově mostě a to ještě před východem slunce.

Karel Havlíček na Karlově mostě.Hodinovou lekci doprovázel český skladatel Karel Havlíček. Zdroj: Rituals

V pět hodin ráno začalo hodinové sezení, během něhož si téměř 400 jogínů mohlo načerpat energii z vycházejícího slunce nad Prahou. Český skladatel Karel Havlíček jedinečný zážitek výrazně umocnil hrou na klavír. V kombinaci s kouzlem staré Prahy v časných ranních hodinách Pražané přivítali nový den opravdu neobvyklým způsobem.

Jóga na Karlově mostě.Jelikož se lekce cvičila za východu slunce, převládal jógový Pozdrav slunci. Zdroj: Rituals

Přistoupili jsme k celému místu s velkou dávkou pokory, a proto jsme chtěli, aby byl zážitek opravdu jedinečný. Jógová sekvence byla synchronizována hrou na klavír, při níž Karel Havlíček zahrál svou klavírní improvizaci. Pro nás nejemotivnější moment byl první pozdrav slunci, který začal přesně v okamžiku, kdy nad Prahou vyšlo slunce. Paprsky začaly svítit na jogíny a klavír se stále více a více rozezníval. To byl okamžik, kdy se spousta lidí začala usmívat a my jsme věděli, že si lekci, a hlavně celkový dojem z ní opravdu užívají,“ dodává Adéla Porubská, majitelka Studia Yoga Movement, které akci pořádalo.

Mezinárodní den jógy na Karlově mostě.Akci sponzorovala značka Rituals. Zdroj: Rituals

Značka Rituals se připojila k oslavám Mezinároního dne jógy na Karlově mostě jako generální partner. Jednotlivým účastníkům poskytla jógamatky, které si potom mohli odnést domů jako poděkování za jejich účast a na památku tohoto výjimečného dopoledne.

Taky cvičíte jógu? A vstali byste kvůli oslavám ještě před východem slunce?

Aby vám neutekla žádná výhra: Stáhněte si věrnostní eMimino kartičku do mobilu a zvyšte svoji šanci na vítězství.

eMimino kartička

Témata článku

Přečtěte si také