Otestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho

Oblíbené postavičky od Disneyho, jako jsou Minnie a Mickey Mouse, ožívají v knížce s příběhy na dobrou noc. Jak se líbí dětem a pomáhají jim usnout?

Šíma testovat s Emou.Šíma testovat s Emou.

Šíma se o pohádky podělil se sestřičkou

Hance přišla kniha právě včas – během nouzového stavu. Syn neměl školku, takže doma probíhalo i uspávání po obědě, pro které se krátké příběhy skvěle hodily. Kniha zaujala i Hanku a jejího manžela. Rádi s ní zavzpomínali na svoje vlastní dětství.

4letému Šimonovi se knížka také moc líbila, hned poznal hlavní hrdiny. Jelikož všechny postavy už zná z pohádek v televizi, rozhodl se, že bude sám číst podle obrázků své sestřičce, která je ještě v bříšku. Ema mu za to poděkovala něžným kopáním. Kniha tak slavila úspěch hned dvakrát.

Obě děti by bez pohádek už neusnuly.Obě děti by bez pohádek už neusnuly.

Děti Jiřiny s knihou usínají každý den

Disneyovky jsou prostě boží. Co naplat, někdy dávají na frak i našim krásným klasickým pohádkám, co nám četly babičky. Mickey, Minnie, kačeři a další… kdo by je neznal. Děti je milují.

Když Jiřina dětem knížku přinesla, okamžitě svoje oblíbené hrdiny poznali: „Jé, mami, Minnie přece znám. A hurá, Mickey je tady taky!“ Veselé příběhy střídají klidné uspávanky, takže je knížka vhodná pro čtení na dobrou noc. Přijde ale vhod i během dne, když si děti (nebo jejich maminka) potřebují odpočinout. U Jiřiny doma se pohádky na dobrou noc během pár dní staly součástí každodenního uspávacího i odpočinkového rituálu.

Malá čtenářka Emily.Malá čtenářka Emily.

Emily uchvátily krásné ilustrace

Pětiletá Emily byla mile překvapená, že jsou v knížce „malé verze“ jejích oblíbených postaviček, tedy malá Minnie, malý Goofy a další. Pohádky jsou svým rozsahem dlouhé tak akorát na přečtení před spaním, a když se nechce spinkat, přečte jí maminka nebo tatínek ještě básničku na dobrou noc.

Všichni tři prý hodně oceňují krásné ilustrace, které zaujmou a doplní příběh. Někdy si je Emily během dne sama prohlíží a vymýšlí si k nim svůj vlastní příběh.

Čtete dětem pohádky na dobrou noc?

Článek vznikl ve spolupráci s nakladatelstvím Egmont ze skupiny Nakladatelského domu Albatros Media.

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
2419
8.6.20 19:58

Tahle kniha taky patří mezi moje dětské a je mi 35 :lol: Mě vždycky přišla taková zvláštní, od Egmontu máme lepší. Třeba zaujme moje dcery až malinko dorostou :)

  • Nahlásit
  • Zmínit
2707
5.6.20 23:10

Strasne jsem se na ni tesila :dance: a uz je taky doma :kytka:

  • Nahlásit
  • Zmínit
5.6.20 11:37

Tuto knížku si pamatuji ze svého dětství… jako dítě nepatřila rozhodně k mým oblíbeným, zpětně z pohledu dospěláka spatřuji hlavní problém v nepříliš povedeném - až šroubovaném - překladu. Bohužel, stejně kniha dopadla u mé nyní čtyřleté dcery - texty nezaujaly, nicméně fanoušky W. Disneye jistě potěší pěkné ilustrace

  • Nahlásit
  • Zmínit
15014
3.6.20 21:45

Minulý týden.. Horác, co nemá rád špenát… Je to hooodne stará knížka, dostala jsem ji jako malá. Děti taky zaujala.. :srdce:

  • Nahlásit
  • Zmínit
1078
3.6.20 20:13

Tuhle knížku jsem dostala jako hodně malé dítě, bude mi 31 :mrgreen: pak u ni usinal můj bracha a nyní z ni čtu synovi. Netušila jsem, ze je stále na trhu :)

  • Nahlásit
  • Zmínit