TESTUJEME: Ušetří vám sous-vide masa čas a starosti s každodenním vařením?

Otestovaly jsme za vás čtyři nové druhy masa od Krahulíka z řady sous-vide. Masa jsou bez lepku, „éček“ a velmi pomalu vařená, aby si zachovala co nejvíce živin. Co jsme si z nich připravily a které bychom (ne)doporučily?

Rychlý oběd nebo třeba luxusní romantická večeře i během pracovního týdne. Je to možné?Zdroj: Iva Ba Rychlý oběd nebo třeba luxusní romantická večeře i během pracovního týdne. Je to možné?Zdroj: Iva Ba

Testujeme novou řadu sous-vide masa od Krahulíka

Tentokrát jsme si pro vás připravily testování čtyř druhů masa od Krahulíka, která jsou připravená metodou sous-vide. Kromě testovaných jsou dále k dostání ještě dva další druhy: moravský vrabec a kuřecí gyros.

My jsme testovaly:

Masa z řady Sous-vide zakoupíte v prodejnách Tesco, Globus, Makro, Billa, Flop, Bala, eshopu kosik.cz, podnikových prodejnách Krahulík a u dobrých prodejců.

Co znamená sous-vide?

Sous-vide je způsob přípravy masa, které se vaří ve vakuu při konstantní nízké teplotě po dobu několika hodin (někdy i dní). Maso se nejdřív nakládá a uzavírá vakuovačkou do speciálních pytlíků. Poté se pomalu vaří ve speciálním sous-vide hrnci nebo pomocí tyčového sous-vide přístroje. Maso připravené touto metodou vydrží déle čerstvé, a navíc si můžete různé pokrmy připravit dopředu.

Natálka připravila vepřoví líčka na grilu s domácím chlebem a česnekovým dipem. Zdroj: Natálie KolářNatálka připravila vepřoví líčka na grilu s domácím chlebem a česnekovým dipem. Zdroj: Natálie Kolář

1. Vepřová a hovězí líčka

Při nesprávné přípravě mohou být vepřová nebo hovězí líčka poměrně tuhá. Musí vařit či dusit velmi pomalu, a proto je pro ně metoda sous-vide jako dělaná. Tradičně se hovězí líčka připravují na červeném víně nebo na tmavém pivu. Jak hovězí, tak vepřová líčka se krásně doplňují s kořenovou zeleninou, houbami, bylinkami a různým kořením.

Sous-vide hovězí/vepřová líčka Krahulík jsou už připravená a vlastně „hotová“, takže je stačí jenom dodělat. Je to otázka chviličky, takže je zvládnete připravit během nabitého pracovního týdne. Doporučujeme podávat se šťouchanými brambory nebo bramborovou kaší.

Co na to specialistka na sociální sítě Natálka:

Tahle balená masa od Krahulíka jsou perfektní volba jak na rychlou večeři doma, tak i na cesty. Na přípravu stačilo jen pár minut. Maso se úplně rozpadalo a bylo tak akorát kořeněné. Nemusela jsem nijak dochucovat.

Lucka si uvařila dančí kostky s krémovou kapustou a žemlovým knedlíkem. Zdroj: Krahulík.Lucka si uvařila dančí kostky s krémovou kapustou a žemlovým knedlíkem. Zdroj: Krahulík.

2. Dančí kostky

Dančí maso je tmavší, má výraznou chuť i vůni a je velmi šťavnaté. Navíc je krásně libové a dietní, protože je prakticky bez tuku. Jedná se o jednu z nejlahodnějších zvěřin, kterou můžete ochutnat. Svědčí mu pomalé vaření (např. sous-vide), díky kterému maso neztratí živiny a bude se rozpadat. Vyzkoušejte třeba dančí guláš nebo si ho připravte na víně podobně jako výše zmíněná líčka.

Co na to accountka Lucka:

Pro inspiraci jsem šla na stránky Krahulíka, kde mě nejvíc zaujal recept na dančí kostky s krémovou kapustou. Byla to pro mě naprostá novinka a také vykročení z komfortní zóny. Nelitovala jsem. Dančí kostky se úplně rozpadaly a spolu s kapustou a knedlíkem to byla božská mana.

Iva si udělala tortillu s trhaným vepřovým masem. Zdroj: Iva Baltaretu.Iva si udělala tortillu s trhaným vepřovým masem. Zdroj: Iva Baltaretu.

3. Trhané vepřové

Příprava trhaného masa je obvykle časově náročná. Musíte ho totiž dělat tak dlouho, dokud se nezačne rozpadat. Trhané maso od Krahulíka už je předpřipravené metodou sous-vide. Díky tomu si ho můžete dopřát kdykoliv během chviličky.

Trhané maso je úžasně variabilní – využijete ho prakticky do jakéhokoliv receptu. Vyzkoušejte ho například do burgeru s barbecue omáčkou, do sendviče s římským salátem a majonézou, do rizota se zeleninou nebo s chilli con carne a čedarem. Je to jen na vás.

Co na to linkbuilderka Iva:

Nejvíc ze všeho nás zaujalo trhané vepřové. Je to opravdová lahůdka. Kromě toho nás baví i velikost balení. Je ideální pro dva, takže si můžeme udělat rychlou romantickou večeři třeba i v pracovním týdnu.

Inspirujte se některým z receptů od Krahulíka:

Proč vyzkoušet maso od Krahulíka?

Vytvořeno ve spolupráci se značkou Krahulík.

Které z mas vás zaujalo nejvíc?

Hlasovalo: 71
pixel-white.png pixel-white.png

Vybere si svého favorita mezi kvalitními masy připravenými metodou sous-vide s jemnou a vyváženou chutí.

Autor:

Lucka v eMiminu začínala jako adminka a postupně se vypracovala až do obchodního/account týmu. V rámci toho se stará klienty a dohlíží na to, aby všechny kampaně běžely včas a v pořádku. Textuje také soutěže, testování a recenzní články. Ráda si také občas napíše receptový nebo jiný článek. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
7627
23.6.21 08:14

To vůbec neznám. Vypadá to ale zajímavě :)

  • Zmínit
  • Nahlásit
14685
19.6.21 17:32

@Simona05 Dobrý den,

opravdu jsem byla příjemně překvapená kvalitou a rychlostí, jak jsme vše připravili :) Super pro mámy, co mají rádi jednoduchá jídla.

Hezký den, Iva :kytka:

  • Zmínit
  • Nahlásit
3448
17.6.21 10:51

Takový rychlý a přitom chuťově luxusní obídek bych občas v tom každodenním shonu uvítala :palec: :kytka:

  • Zmínit
  • Nahlásit