Cítíte se pod psa? Přihlaste se k testování a zjistěte, zda musíte k lékaři

Máme pro vás jedno tématické testování. Celá naše redakce se během zimního období prostřídala v posteli s chřipkou, ale i s vážnějšími nemocemi, na které bylo nutné nasadit antibiotika. Jak jste na tom vy?

*

Co budete testovat?

K vyzkoušení máme 20 domácích Veroval CRP testů. Pomocí nich doážete spolehlivě prověřit, jestli vám v těle řádí virový, nebo bakteriální zánět. Na tom totiž záleží rozhodnutí, zda je potřeba další vyšetření a nasazení antibiotik.

Jak testovat?

Napište nám komentář pod článek, jestli jste byla v poslední době nemocná a proč byste domácí test chtěla vyzkoušet. Každá z vybraných testerek od nás obdrží jeden produkt, kterým může vyzkoušet, jestli se v průběhu nemoci jedná o bakteriální, nebo virový zánět.

Vyzkoušete domácí CRP test a napište nám o tom více. Zdroj: Lékárna Hartmann.Vyzkoušete domácí CRP test a napište nám o tom více. Zdroj: Lékárna Hartmann.

Koho hledáme?

V termínu od 24. 2. do 1. 3. 2020 vybíráme 20 testerek. Námi zvolené testerky budou informovány soukromou zprávou, že byly vybrány do testování Veroval CRP testu.

Pokud vás vybereme, po vyzkoušení přidáte svou recenzi:

Více o CRP domácím testu

Domácí testy CRP prokazují ještě jednu důležitou službu. Tím, že si pacienti doma sami ověří, zda se objedou bez antibiotik, předejdou jejich zbytečnému užívání. Řada lékařů totiž předepisuje antibiotika neuváženě i na méně závažná virová onemocnění, na která ale nezabírají.

Domácí diagnostika sice nenahradí důkladnou lékařskou prohlídku, ale může se stát dobrým rádcem při posuzování závažnosti zdravotního stavu. Proto by CRP test neměl chybět v žádné domácí lékárničce. A právě díky testování na eMiminu můžete vyzkoušet jeho spolehlivost a dát ostatním čtenářkám vědět, zda si ho mají také pořídit.

Co máte udělat teď?

1. Jste naše testerka? Pak stačí do komentáře pod tento článek napsat odpověď na otázku, jestli jste byla v poslední době nemocná a proč byste domácí test chtěla vyzkoušet.

2. Nejste ještě naše testerka (nevidíte možnost přidání komentáře)? Zaregistrujte se, a až vám přijde soukromá zpráva, že jste byla schválena, tak postupujte podle bodu 1.

Přečtěte si více v našem článku o domácích testech >>

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Témata článku

5.3.20 09:54

@Lara Farseer
Dobrý den,

upozornění můžete spravovat přímo u sebe v nastavení profilu.

Stačí si odškrtnout to, co je pro vás nezajímavé nebo obtěžující.

U diskuzí zase stačí vymazat je ze svých „oblíbených témat“ přímo na hlavní stránce svého profilu.

Doporučuji si tam ale nechat zmínky, protože se může stát, že někdy pouze označíme pod soutěžním nebo testovacím článkem.

Přeji krásný den :kytka:
Lucka

 • Nahlásit
3.3.20 16:11

@admin skupin a soutěží
Dobrý den,
bylo by možné zde přidat možnost zrušit sledování článku?

Když napíšu, že mám zájem o testování, chodí mi následující týden množství upozornění, protože nás reaguje hodně. Je to poměrně obtěžující. Pokud budu jako testerka vybrána, dozvím se to z PM, uvítala bych tedy možnost vypnout upozornění na nové komentáře jako je u diskusí…

Moc děkuji :kytka:

 • Nahlásit
3.3.20 14:40

ZNÁME NAŠE TESTERKY:

Dobré odpoledne všem,

kdo už nebude muset dumat, zda potřebuje antibiotika?

@Carolin5
@nouseforname
@lucifous81
@ledo
@Hanuliatkoo
@Janina.Fil
@mrsmishelina
@Luciana33
@Anetka1987k
@stesticko18
@Radkkaa
@Samy
@PajkyPajk
@zuzi92
@Zuzanec
@Kikis93
@PapeJ
@Klaris89
@maladroit
@Dafycz

Gratuluji – podrobnosti již nyní najdete v soukromé zprávě.

Ostatním přeji krásný a pohodový zbytek upršeného dne :kytka:
Lucka

 • Nahlásit
3484
1.3.20 22:38

dítě ve školce

Od začátku roku chodí syn do školky. Mám doma ještě dceru, které bylo teď půl roku. Test by se nám hodil, protože si předáváme doma nemoc už asi měsíc, ale k doktorovi (pro nové bacily) se mi nechce.

 • Nahlásit
1.3.20 21:27

Test CRP

Od prosince se nám stále v rodině točí doma nemoce. Malý byl už po několikáté na ATB, od té doby co nastoupil do školky je to každý týden jinak. A jelikož mám oslabenou imunitu, tak se z toho nějak nemůžeme vyhrabat. Test CRP by jsme určitě rádi vyzkoušeli. :srdce:

 • Nahlásit
1.3.20 19:42

Test CRP

Pomocnik bych ráda uvítala, určitě by se mi hodilo. Mám dvě malé kluky, jeden chodí do školky a druhý je doma. Jsme všichni doma a marodime, já se lecim víc jak týden a kluci jsou nemocní, můj též taky nemocní ale ten jen leží. Takže jsem na celý den na nohách, někdy se mi podaří na chvíli lehnout. Já a k doktorce se mi fakt nechce čekat v čekárně, už je mi z toho hrabne vže hlavě :D lecim se doma, pokud se nepolepsi tak k lékařům a tenhle pomocník bych se určitě hodilo. :palec:

 • Nahlásit
1.3.20 19:36

Měla jsem chřipku na začátku února, u doktorky jsem sice byla, ale žádné testy mi nedělala. Stále se necítím nejlépe a antibiotika jsem nedostala již léta, ale nechci je brát jen tak. Ráda bych tedy vyzkoušela tento test, ať vím, na čem jsem

 • Nahlásit
29.2.20 21:37

Mám už asi měsíc pořád rýmu, migrenu a k tomu i pocit teploty. Teploměr věcne nemůžu najít a k doktorovi se mi v tomto chřipkovém období běžet nechce. A to hlavně kvůli tomu, že jsem těhotná a nechci chytit ještě nějaký dalsi bacil. Stačí mi ten můj :lol:

 • Nahlásit
29.2.20 13:28

Byla jsem nemocná asi před měsícem a chtěla bych test vyzkoušet proto, protože mě baví zkoušet novinky.

 • Nahlásit
4568
29.2.20 13:25

Se školkovým dítkem bych test fakt ocenila a navíc pracuji mezi lidmi :-D

 • Nahlásit
233
29.2.20 07:58

Já a dcera jsme neustále nemocné. Už nás nebaví furt nekam chodit k lékařům když stejně doktori neradi píšou antibiotika takže se jim vyhýbají. Raději bych využila crp test

 • Nahlásit
28.2.20 23:58

Jsem neustále nemocná, mám gynekologicke oné onemocnění, každých 14 dni mi doktor mění antibiotika, jelikoz už to trvá 3 měsíce mám velmi oslabenou imunitu a chystám sebemenší rýmu snad každý týden. Rada bych testy vyzkoušela zda vůbec antibiotika jsou na místě když po takové době žádné nezabiraji, ještě uvedu ze to problémy mám od porodu ale leceny jsou až po roce

Příspěvek upraven 28.02.20 v 23:59

 • Nahlásit
5
28.2.20 21:18

Pracuji s dětmi a jsem nemocná snad nepřetržitě. Od začátku roku mám již třetí antibiotika, které právě dobírám. Lékař mě vždy prohlídne a bez dalších vyšetření nasadí antibiotickou léčbu. Raději bych příště sama vyzkoušela v pohodlí domova CRP test a dle něj se rozhodla, zda je opravdu důležitá návštěva lékaře nebo tělu postačí odpočinek a přísun vitamínů, protože by antibiotika mohla spíše uškodit.

 • Nahlásit
28.2.20 20:54

Naposledy jsem byla nemocná 2 týdny zpátky a to jsem měla zánět horních cest dýchací kde se nemohl vyloučit i zánět vedlejších cest dýchacích. Test bych chtěla vyzkoušet, protože jsme velká rodina o 2 dospělých, 2detech s 3 dítětem na cestě.

 • Nahlásit
28.2.20 18:13

Minulý rok byl pro mě zlomovým co se týče zdraví. Neustálé záněty dýchacích cest v červenci vygradovali až do zápalu plic a doteď nejsem zcela zdravá a stále se. léčím. Zhoršilo se mi astma natolik, že i hloupá rýma mě nyní ohrožuje na. životě. Proto je pro mě měření CRP zásadní, jelikož mohu včas rozpoznat začínající nemoc a zahájit léčbu. V době zápalu plic jsem měla hodnoty CRP 360.. V poslední době na. internetu čím dál častěji vídám nabídku domácích měření CRP a ráda bych vyzkoušela. Čím míň návštěv lékařů, tím líp :grin:

 • Nahlásit
13
28.2.20 14:14

Dobry den, spolu s manželem jsme hodně často nemocni a vlastně si to stále predavame. Domácí test bych uvítala hlavně kvůli malé dcerce, které byl v neděli rok. Přece jen doma nepoznáme, zda je to jen lehká viróza, která se dá překonat Paralenem a spánkem, nebo už je potřeba jít za doktorkou a říct si o antibiotika.

 • Nahlásit
28.2.20 10:13

U nás jsou teď nemoci každou chvíli. Malý přinese něco ze školky a pak si to střídáme celá rodina, takže nám by se test v tomto období určitě hodil, jelikož neradi chodíme do plných čekáren, abychom tam chytli ještě něco víc.

 • Nahlásit
10
28.2.20 10:08

Také jsem v poslední době docela nakřáplá. Test by se mi hodil :palec:

 • Nahlásit
28.2.20 10:06

Mám pocit, že v poslednej dobe som chorá vždy. A nečudujem sa v tomto období. Každopádne, nerada behám neustále k lekárovi a rada by som test mala doma, aby som sa uistila, že som v poriadku. :kytka:

 • Nahlásit
28.2.20 10:00

Poslední dobou se mnou má imunita uplně nespolupracuje, takže nechlazení se mě drží téměř v jednom kuse. I proto bych test chtěla vyzkoušet. :)

 • Nahlásit
28.2.20 09:34

Ani bych to nechtěla pro sebe ale pro manžela ten je pořád nemocný že už ani doktoři nevědí co mu psát za prášky :woman_shrugging: já byla naposled nemocná když jsem byla tehotna a to už je přes rok

 • Nahlásit
13
28.2.20 08:07

Chci testovať Veroval domáci test

Dobrý deň,

počas Vianoc boli deti choré (asi nejaký vírus), po vianociach sa dostali z toho bez antibiotík, ale potom bol chorý manžel (tvárilo sa to ako angína, ale doktorovi nešiel). Od neho som to dostala ja (liečila som sa sama bylinkami lebo kojím). To bol koniec januára/ledna. Pred týždňom bol manžel znova chorý, tvárilo sa to ako chrípka. Dnes sa syn zobudil, že ho bolí hrdielko, má sople a kašle…tak to bude znova kolotoč… :zed: :zed: :zed:
Chcem testovať lebo už som unavená z tých špekulácií, či je to na doktora/antibiotiká alebo nie. Ďakujem.

 • Nahlásit
12
28.2.20 07:05

Rozhodně bych tento test uvítala hlavně u dětí. Pravidelně onemocní čtvrtek nebo pátek, co je nejhorší doba, rozhodně se mi nechce na pohotovosti čekat několik hodin mezi nemocní ma. V lednu byl nemocný syn, vysoké horečky 24h, ano je to krátká doba ale víkend před námi. Tak mi doktor napsal recept na atb s tím, že je mám podat dle stavu dítěte. Čekala jsem dva dny, jak se jeho stav vyvrbi, když se už horečky zvyšovaly nad 39,5°C, tak jsem Atb prostě podala. Bylo to hrozné, syn se trápil, brečel, antipyretika po čtyřech hodinách… chápu, že hladina CRP prvních 24hodin nemusí být vysoká, ale po 48 hodinách, už něco ukáže.

 • Nahlásit
27.2.20 23:30

Vyloženě nemocná jsem nebyla, ale to je právě ono, taková skoro nemocná, jako když člověk váhá, jestli jít k lékaři nebo ne a pořád se necítí úplně fit, domácí test bych chtěla vyzkoušet, abych zjistila, zda mám tedy k lékaři vyrazit anebo zkoušet domácí medicínku a také bych chtěla zjistit, jak tento test funguje, abych ho v případě, že mi bude vyhovovat, začala používat i když by bylo potřeba u ostatních členů rodiny

 • Nahlásit
27.2.20 22:05

Imunita

Jelikož jsem za poslední dva měsíce lehka už dvakrát a pracuji ve volnočasovém středisku pro děti, tak by se to hodilo

 • Nahlásit
27.2.20 22:00

Test CRP

Urcite bych tohoto pomocnika doma uvítala. Jiz radu let trpím na záněty průdušek ale bohuzel se mi ani nejak často nevyhybaji zanety mocovych cest. Nekdy to ale pouze vypadá jako nachlazeni a neni potreba antibiotik ale dostanu je vždy asi preventivně :( a zbytevne do sebe cpu leky i když to ne vzdy je nutné. Test by mi mohl ukazat zda li je opravdu nutné jít k lekari nebo se lecit doma. Ale mam malou dceru o to je vse těžší :think:

 • Nahlásit
13
27.2.20 21:35

Vždy je fajm mít takového pomocníka doma v domácí lékárničce. Nemoci při dvou malých dětech školkou povinné se nám nevyhýbají.

 • Nahlásit
807
27.2.20 21:27

Bohuzel, od doby co mam deti, chytam kazdou nudli s nima. Test bych rada vyzkousela, jelikoz porad kojim, tak vedet zda je nutne jit k lekari pro atb se hodi.

 • Nahlásit
27.2.20 20:59

Ráda bych test využila u svého manžela, od podzimu má každých 14.dní rýmu a kašel, doktorka mu vždy řekne, že to nic není, ale… měli bychom jistotu, že to nic neublíží našemu synovi (2 roky). Děkujeme

 • Nahlásit
447
27.2.20 20:20

Ráda bych testy vyzkoušela. Na nemoci naštěstí moc netrpím, ale teď jsem zrovna nějaká, že na mě něco vlezlo a manžel to není. :lol: Bohužel nemám žádné hlídání a nechci dvouletého syna tahat se sebou k doktorovi.

 • Nahlásit
Anonymní
27.2.20 19:27

S virozami, ale hlavně zánětem horních dutin trpím takřka od podzimu do jara. Teď navíc v těhotenství je to ještě obtížnější vyléčit :?. Test bych do konce zimy určitě využila, ikdyž raději, když ho potřebovat nebudu, to je jasné… :)

 • Nahlásit
51
27.2.20 18:15

O těchto testech jsem už hodně slyšela. Doma jsme docela často nemocní, a tak by se nám takový pomocník určitě hodil.

 • Nahlásit
5017
27.2.20 17:08

Dobrý den, ráda bych Verval otestovala. Od podzimu jsem nemocná a Dr mi crp test nechce udělat. Děkuji :)

 • Nahlásit
27.2.20 16:51

Dobrý den, hlásím se k testování. Od podzimu jsem pravidelně nemocná aspoň jednou do měsíce kvůli nízké imunitě. Proto ráda vyzkouším.

 • Nahlásit
27.2.20 16:47

Dobrý den, ráda bych otestovala. Pravidelně před zimou a na jaře mě trápí různé menší virózy. A čas od času i chřipka. Její počáteční příznaky neumím úplně zachytit a stává se mi, že nemoc přecházím… Myslím si, že právě tento test by mi mohl pomoci lépe se o sebe (a samozřejmě i o mé nejbližší) starat.

 • Nahlásit
2
27.2.20 16:40

Chřipka

U nás doma řádí nějaký ten morybundus rýmus snad co 14dni. Za zimu jsem já měla snad 2×atb kapky do nosu a jednou jsme měli ATB celá rodina. Od te doby co mám dítě tak od ni všechno chytám. A ta Je taky často nemocná. Takže takový pomocník který nám řekne jestli je na čase navštívit lékaře by se nám teď hodil. :mrgreen:

 • Nahlásit
28
27.2.20 16:20

test

Tuto zimu obchází nemoci střídavě celo rodinu a někdy váháme, jestli má smysl běžet k lékaři, několik hodin čekat a nakazit se ještě něčím dalším, nebo se léčit sám. Proto by mě lákalo vyzkoušet domácí CRP test.

 • Nahlásit
27.2.20 16:19

Prihlasujem sa :)

 • Nahlásit
472
27.2.20 16:05

Dobry den,
mam dcerku, ktera byva casteji nemocna. Domaci test bych rada vyzkousela, protoze chci vedet, jak funguje. V pripade dobre zkusenosti bych si dalsi testy pak uz klidne kupovala sama.
Dekuji
Petra

 • Nahlásit
15
27.2.20 15:26

Veroval CRP testovani

Dobrý den, ráda bych se zapojila a měla možnost vyzkoušet testy Veroval CRP Přijde mi úžasné, že jsou tyto testy k dispozici i pro domácí použití. Velké plus vnímám především pro rodiče dětí, kteří mohou takhle rychle zjistit zda dítěti či sobě mohou pomoci bylinkami, zvýšeným příjmem vitamínů a teplíčkem a nebo zda je důležité zajít k lékaři pro podrobnější vyšetření a léky. A co se týká mě byla jsem naposledy nemocná asi týden po porodu a ne a ne se bacilů či virů (kdoví, doma mi CRP testy chyběly) zbavit. V rodině sme se nemocní vystřídali všichni členové domácnosti a trvalo to skoro šest týdnů než jsme se všichni uzdravili

 • Nahlásit
2612
27.2.20 15:22

Ano, byla jsem nemocná, mám za sebou mnoho atb. které už nezabírají. Rády vyzkouším.

 • Nahlásit
Anonymní
27.2.20 15:22

Testování

Minulý měsíc jsem na dva týdny odpadla s chřipkou. Ráda bych ho testovala jak funguje a jestli se vyplatí do něj investovat. Mám crohnovu nemoc a jednou za čas chodím na crp testy. Většinou je to v klidové formě, ale pokud se to probere, tak bych ráda věděla na čem jsem. Objednání kolikrát trvá dlouho a proto bych se ráda zúčastnila tohoto testování.

 • Nahlásit
27.2.20 14:38

Nechci zbytečně zasahovat ATB do těla, ráda bych CRP test otestovala a nemusela kvůli každému pšíknutí k lékaři :) :nevim:

 • Nahlásit
27.2.20 14:07

Test na chřipku

Ráda bych testovala, jsem věčně nachlazená a doktora mám 25km daleko a malé dítě, nemám tolik času.

 • Nahlásit
873
27.2.20 13:25

O domácím testu CRP už jsem slyšela, a dokonce jsem uvažovala o jeho koupi. V domácnosti je nás totiž šest, a jakmile děti donesou nějakého bacila ze školky nebo ze školy, hrozí, že si ho budeme postupně předávat celá rodina. Antibiotika předepisují naši doktoři na můj vkus příliš často a mnohokrát už jsme pochybovali, zda to bylo opravdu nutné. Vím, že CRP test není vševědoucí, ale považuji ho za dobré vodítko a chytrého pomocníka.

 • Nahlásit
27.2.20 13:23

Ano chci se zúčastnit. Před čtrnácti dny jsem se vyhrabala z nachlazení, které se táhlo déle jak měsíc. Proto by bylo super, mít takový test doma, u naší paní doktorky je to vždy otázka tří hodin čekání. :lol: :mrgreen: :potlesk:

 • Nahlásit
27.2.20 13:15

Veroval

Dobry den, dcera mela laryingitidu, ja streptokoka a pritel stafilokoka, byl to celkem paradni mesic :). Rada otestuji, uz jen kvuli male, abych vedela, ci jsem nakazliva. Dekuji!

 • Nahlásit
6709
27.2.20 13:09

Hezký den, ráda bych se testování zůčastnila.

 • Nahlásit
27.2.20 12:57

Test

Hezký den, rádi zkusíme. Určitě to může být super věc kterou zařadit do lékárničky a to jak na doma, tak na cesty :palec:. Dekuji.

 • Nahlásit
3
27.2.20 12:46

Zatím se držíme, ale v práci to řádí, tak čekám, kdy mě to trefí :,(

 • Nahlásit