Ozkoušeno: Proprepiaf radí, jak vybrat ten správný kočárek

Ozkoušeno: Proprepiaf radí, jak vybrat ten správný kočárek Zdroj: http://proprepiaf.cz/

Jaké otázky si při výběru kočárku klást, už víte. Na vlastní kůži je otestovala i maminka-blogerka Proprepiaf. Co se jí při výběru nového přírůstku do vozového parku osvědčilo?

Každá jsme jiná a máme své specifické představy. Podle svého vybíráme kabelku, bydlení nebo životního partnera. V případě kočárku musíme myslet nejen na sebe, ale hlavně na ten poklad, který do něj budeme ukládat. Mám pro vás 5 tipů, které jsem dala dohromady ze svých zkušeností i zkušeností svého okolí.

1. Velká korba nad zlato

Prostor měl by být při výběru alfou i omegou. Čím větší je hluboká korba, tím lépe. Čím později namontujete sportovní korbu nebo začnete používat sporťák, tím také lépe. Ve sporťáku musí být dítě připoutané a nemá volnost pohybu. Pokud má dostatečně prostornou hlubokou korbu, může se vesele hýbat. A to nejen několikaměsíční mimčo, které může za jízdy trénovat převalení na bříško, ale i ti starší- stačí pořídit bezpečné kšíry. Korba by měla být nejen dostatečně dlouhá, ale také široká.

2. Odpružení na prvním místě

Je jasné, že v kočárku nenecháte dítě samotné. Často v něm poskakuje nebo zlobí. Ale čím stabilnější kočárek máte, tím více můžete být v klidu.

Kočárek by měl mít také dokonalé pružení. Jízda v kočárku bez dostatečného pružení je stejná, jako jet v autě bez tlumičů. Otřesy mají navíc špatný vliv na páteř dítěte. A jak poznáte správně odpružený kočárek? Když si půjdete do obchodu kočárek prohlédnout, odbrzděte ho, zvedněte kočárek za rukojeť mírně do výšky a pusťte jej. Správně odpružený kočárek se ještě sám párkrát zkoupne. Ostatní zůstanou stát hned po dopadu.

3. Není materiál jako materiál

Pokud se vám povede sehnat nepromokavý materiál, berte jej. Pláštěnky jsou sice dobrý pomocník, ale díky nim dítě vidí z kočárku hůř a navíc má uvnitř horší vzduch k dýchání. Lze váš kočárek „svléknout“ a vyprat? Můžete si gratulovat. Čištění pak není taková otrava. Jestli je váš kočárek z omyvatelného materiálu, je to také velké plus.

Zdroj: http://proprepiaf.cz/Zdroj: http://proprepiaf.cz/

4. Myslete na sebe

Počítejte také s tím, jak jste vy i partner vysocí. Není moc pohodlné ukládat novorozeně do kočárku, ke kterému se musíte hodně ohnout. Zvláště pro vás v šestinedělí.

Ujasněte si priority. Budete s kočárkem jezdit na nákupy, nebo ho naopak chcete často skládat do auta? Záleží na tom, jak často cestujete, nebo jestli se budete muset tahat s kočárkem do třetího patra bez výtahu. Při výběru si zkuste představit všemožné situace a jak je budete schopna s tím či oním kočárkem zvládnout.

5. Na vzhledu a stylu (ne)záleží?

Je jasné, že chceme dělat s kočárkem parádu. A dnes si můžete vybrat z nepřeberného množství od retro krásky po hypermoderní stroj. Přiznejme si ale, že tento aspekt je důležitý hlavně pro rodiče, nikoli pro dítě. Při výběru kočárku nás nejvíc na první pohled zaujme vzhled, neberte jej ale jako prioritu. Hlavní je pohodlí a zdraví dítěte. To ono v něm bude trávit svůj čas venku.

Vybírejte srdcem a rozumem, koupě se nebojte. A užívejte si procházky s vaším pokladem.

Dětský kočárek nemusí být vždycky pořádný zářez do rodinného rozpočtu. Z druhé ruky za rozumnou cenu pořídíte hluboké kočárkysporťáky v Bazaru eMimino.

Jak se obyčejná máma snaží se na mateřské nebláznit a skloubit péči o dítě a rodinu i se svými koníčky a časem pouze pro sebe, zjistíte na blogu proprepiaf.cz

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...