Život na Bali a táta na plný úvazek. Co se stane, když překročíte stereotyp?

Poznejte 5 českých rodin, které využily nově nabytých možností a uspořádaly si život po svém.

Poslechly totiž svůj vnitřní hlas, který volal po změně. Opustily zajeté koleje a rozhodly se žít trochu jinak. Některé poznáváním nových míst na cestách, jiné tím, že si rodičovské dovolené užívá táta.

Nina Špitálníková: I dva jsou rodina

Koreanistce a spisovatelce se jako jediné na světě podařilo dvakrát dostat do Severní Koreje. O svých zkušenostech píše v knížce „Mezi dvěma Kimy“, kvůli které už zemi navštívit nemůže. Respektive může, ale jednalo by se pravděpodobně o jednosměrný výlet a zpět do České republiky by ji už nepustili. Navíc má spisovatelka malého syna Malcoma, který oslavil jeden rok a o kterého se stará sama.

Příspěvek sdílený Nina Amopra (@ninaamopra), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2017-12-12T09:54:16+00:00“>Pro 12, 2017 v 1:54 PST</time>

Veronika Hurdová: Buďte jako Krkavčí matka

Je maminkou tří dětí a vede blog Krkavčí matka. Ten je plný optimismu, přestože Veronice zemřel manžel, když čekala třetí dítě. Nejdříve se prý bála, jak všechno zvládne, nakonec se stala úspěšnou spisovatelkou a pracuje na volné noze. Svým dětem dopřává svobodnou výchovu a často se s nimi vydává na výlety do zahraničí nebo po Čechách. Jak to dělá? Zeptali jsme se jí v rozhovoru Smrt není dno, říká blogerka Veronika Hurdová.

Zdroj: www.krkavcimatka.cz

Lucie a Karel Tatransky: Děti učíme na cestách

Než se dvojici narodilo první dítě, byla velmi často v zahraničí. S rodinou ale přišla zodpovědnost a povinnosti, které zastínily výlety a poznávání. To Lucii ani Karlovi nevyhovovalo, a tak se rozhodli nepřestávat. Oba pracují jako překladatelé a svou práci mohou dělat na dálku. Dnes mají děti tři, „doma“ je pro ně místo, kde se zrovna všichni nachází, a děti se učí na cestách.

Zdroj: Lucie a Karel Tatransky, iDnes.cz

Ladislav Košťák: Namísto hypotéky bílé pláže Bali

Před dvěma lety se s manželkou rozhodli opustit Českou republiku a stát se novodobými nomády. Mají tři děti a nejmenší Apolenka strávila polovinu svého života v Indonésii. Své štěstí začala rodina hledat na Bali a chtěla by pokračovat dál v Americe i Africe. O jejich putování se dočtete na blogu Život trochu jinak.

Zdaleka už nejsme mladí a rozhodně nejsme bohatí,
přesto jsme dali výpověď z práce, prodali dům, zaplatili hypotéku
a vydali se se třemi dětmi do světa
.“

Příspěvek sdílený Ladislav Kostak (@ladislavkk), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2017-07-29T13:15:32+00:00“>Čec 29, 2017 v 6:15 PDT</time>

Dominik Landsman: Otec na mateřské

S manželkou si vyměnili role – zatímco žena pracuje, Dominik je na rodičovské dovolené a stará se o syna. O zážitky s výchovou se začal dělit na svém blogu Deníček moderního fotra, ze kterého vzešly dvě stejnojmenné knížky. Jeho vyprávění dojalo i pobavilo řadu čtenářů a hlavně čtenářek. Nesnaží se zastínit ženy a předvést, že jako otec vše s přehledem zvládá. Spíš naopak, možná i proto jako podtitul jedné z knih zvolil „Proč by muži neměli mít děti“.

Vertikální spánek. Na mateřské dovolené zcela obvyklé. Dítě o velikosti malého mrtvého tučňáka zabere celou postel. Lze vyřešit tím, že půjdete spát do vany. Tím ale přiznáte prohru. Na druhou stranu rodič nikdy nevyhraje, takže spát ve vaně není ostuda. My vanu nemáme, tak často volím pozici znásilněné ženy ve sprcháči.

Příspěvek sdílený Dominik Landsman (@denicek.moderniho.fotra), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-01-15T13:16:25+00:00“>Led 15, 2018 v 5:16 PST</time>

Jak utíkáte od stereotypu vy? Napište nám do komentářů.

Autor:

Se Zuzkou se potkáte, pokud se rozhodnete využít eMimino jako prostor ke zviditelnění. Stará se o to, aby byli klienti spokojení a vše, co se domluví, bylo v pořádku splněno. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...