Poznejte 5 tajemství Miss, jak udržet pleť krásnou a zdravou i v zimě

Zimní počasí naši pleť neúměrně zatěžuje. Chlad a vítr ji poškozují a vysušují. Ztrácí tak důležité živiny, které je třeba doplňovat. Jak udržet pokožku zdravou a krásnou i v tomto nevlídném počasí? Své tipy prozradila Miss Face Czech Republic Nikola Uhlířová.

Poznejte 5 tajemství Miss, jak udržet pleť krásnou a zdravou  i v zimě Pečovat o svou pleť pravidelně je základ. Zdroj: MamiArt.

1. Dbejte na pravidelnost

Asijské ženy při péči o pleť denně použijí až dvanáct různých přírodních přípravků. Nikolu oslovila například kompletní mandarinková kúra korejské značky Qyo Qyo. Na ráno používá pouze jeden přípravek, ale večer si dává komplexnější péči, která má čtyři kroky. Jednou týdně navíc používá také pleťovou masku.

Proč právě mandarinky? Obsahují vitamíny, které pokožku rozjasní a svěží ovocná vůně jí dodává příjemný pocit. Qyo Qyo navíc přidává do svých přípravků také extrakty z asijských bylin. Ty podrážděnou pleť hydratují, uklidňují a vyživují.

2. Chraňte rty před poškozením

Jemná kůže na rtech trpí v zimě nejvíce, napíná se a praská. Naše miss proto preventivně používá žlutou noční masku na rty Petitfée z rakytníku, který je skvělý pro své antioxidační účinky. Jako první pomoc přijde vhod zase růžová noční maska z kamélie.

Petitfée navíc do obou nočních balzámů na rty přidává unikátní výtažek z pěti asijských bylin. Rty díky nim lépe odolávají vnějším vlivům a jsou také lépe vyživené. „Přes den v kabelce nosím svůj oblíbený růžový olejíček na rty Petitfée, který dodá mým rtům objem a ochrání je v nepříznivých podmínkách,“ prozrazuje Nikola.

3. Starejte se o své oči

V zimě je přes den méně světla, a tak jsou oči přirozeně unavenější. Navíc většina z populace má na konci roku starosti v práci i doma. Z toho všeho vznikají kruhy pod očima. Nikola na unavené oči používá hydrogelové podoční polštářky. Na rozdíl od pleťové masky se pokládají na spodní, nebo horní víčka a stojí jen pár korun.

Petitfée mají unikátní složení s obsahem asijských přírodních extraktů. „Moje oblíbené černé polštářky obsahují například černé perly s minerály, rašelinovou vodu a výtažky z mořských řas“ dodává Nikola. Každý hydrogelový polštářek v sobě má směs minerálů a živin, která očím i v krátkých zimních dnech rychle vrací přirozený vzhled.

Zatočte s kruhy pod očima. Zdroj: MamiArt.Zatočte s kruhy pod očima. Zdroj: MamiArt.

4. Hydratujte a dodávejte živiny

Chlad pleť vysušuje, a tak si v zimě alespoň jednou týdně dopřejte svých dvacet minut s pleťovou maskou. Sáhněte po těch, které pleť nejlépe hydratují a vyživují. Korejská značka Petitfée používá ve svých hydrogelových maskách kromě vzácných asijských extraktů, také přírodní betaglukany (rychlá obnova a silnější imunita pleti).

„Dopřávám si také svěží mandarinkovou péči s pláténkovými pleťovými maskami Qyo Qyo“, odhaluje Nikola. Tento výrobce kromě kúry z mandarinek ze sopečného korejského ostrova Jeju, do masek přidává patentovaný komplex výtažků ze sedmi asijských bylin, které pleti vhodně doplňují živiny.

5. Namíchejte si vlastní masku

Hýčkejte si svou pleť. Zdroj: MamiArt.Hýčkejte si svou pleť. Zdroj: MamiArt.

Nejzajímavější novinkou, kterou Nikola objevila v Koreji, jsou modelovací pleťové masky Lindsay. Jak to funguje? Do kelímku s práškem přidáte vodu a rozmíchanou směs můžete nanášet na obličej. Celá řada šesti modelovacích masek Lindsay je navíc zajímavá v tom, že obsahuje směs výtažků rostlin pupečníku a šruchy. Pupečník podporuje tvorbu kolagenu, pleť je tak pružnější a snáze se hojí ranky způsobené chladným zimním počasím. Šrucha dodává pokožce vitamíny, takže obličej vypadá svěže a pevně.

Objevte celou nabídku kosmetiky na stránkách Kocos Beauty »

Témata článku

Přečtěte si také