Pět tipů, jak prodávat handmade v Bazaru

Pět tipů, jak prodávat handmade v Bazaru

Šijete, pečete nebo vyrábíte originální bižuterii? Nenechávejte si své nadání pro sebe. Nabídněte své výrobky v bazaru eMimino.cz. My pro vás máme 5 tipů, jak zboží nejen prodávat, ale hlavně prodat.

Fotky (jako) od profesionála

Ilustrační fotky u inzerátů nepodceňujte. Fotka je totiž to první, co případný nakupující v přehršli inzerátů uvidí. Nemusíte však nutně najímat profesionála, aby vám vaši tvorbu nafotil. Pěkné fotky zvládnete i sami. Stačí hezké zátiší nebo originální přístup. Vyfoťte šperk přímo ve vlasech, vytvořte zajímavou koláž nebo cvakněte obrázek na pěkném pozadí a máte vyhráno.

Zboží, které nezapadne

Ať už jste sebešikovnější, je víc než pravděpodobné, že v nabídce narazíte na konkurenci. Abyste v záplavě inzerátů nesplynuli, zamyslete se, čím je vaše zboží jedinečné. Používáte speciální materiál? Mají vaše výrobky osobitý rukopis? Zjistěte, v čem se lišíte a dejte o tom vědět i ostatním.

Řekněte co nejvíce

Při vyplňování informací u inzerátu se nevyplatí šetřit slovy. Řekněte o výrobku, co nejvíce. Z jakého materiálu je vyrobený? Jaké jsou jeho rozměry? Jak se o něj šetrně starat tak, aby novému majiteli co nejdéle vydržel? Pokud případnému zájemci řeknete vše dopředu a na rovinu, předejdete nejen dotazům, ale i případným nedorozuměním.

Oceňte se

Jak nastavit cenu tak, abyste případné kupce neodradili, ale zároveň svou práci nepodcenili? Než stanovíte cenu svého zboží, omrkněte svou konkurenci. Až se pustíte do samotných počtů, na kolik vás přijde materiál a pomůcky na výrobu, nezapomeňte zohlednit svou práci. Určete si cenu za hodinu práce a započítejte do výsledné ceny čas, který nad výrobkem strávíte.

Pomoci může i jednoduchý vzoreček.

  • cena materiálu + počet hodin x cena za hodinu = cena 1
  • cena materiálu x 3 = cena 2

Z těchto cen pak už stačí jen vypočítat průměr:

  • (cena 1 + cena 2):2 = výsledná cena

Buďte to, co uživatelé hledají

Pomozte případným kupujícím, aby našli přesně to, co hledají. Pokud prodáváte modré dámské šaty ve stylu vintage, popisek „šaty“ nestačí. Uveďte nejen barvu a materiál, ale i na jakou příležitost je váš výrobek hodí.

Zanechte dojem

Inzerát zaujal a prodej se podařil? Neusněte na vavřínech. Právě teď je nejvyšší čas si své zákazníky hýčkat. Zboží originálně zabalte, přidejte vizitku nebo ručně psané poděkování. Nejenže si vaši pozornost budou pamatovat, ale ještě se zvýší šance, že vaše služby rádi doporučí ostatním.

Máte šikovné ruce? Své handmade výrobky nabídněte v Bazaru.

Témata článku

Přečtěte si také

Jak se šijí látkové plenky

Rádi bychom vás dnes vzali na výlet do opavské dílny, kde vznikají látkové kalhotkové plenky Ella's house. Původně je šili v Anglii (proto to jméno), ale v současnosti vznikají krok za krokem ve...

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
9941
22.4.17 21:13

Chtěla bych se v této souvislosti zeptat…když bych prodávala takto věci, které sama vyrobím, ne nijak ve velkém, podléhá to nějakému daňovému hlášení nebo tak něco? S dcerkou rády vyrábíme mydýlka, ale už jsme obdarovaly asi všechny, koho jsme mohly a je škoda, aby nám ležely jen tak doma :-) ale nerada bych se dostala do nějaých nepříjemností, jako že se obohacuju a nevím, co…navedl mě kdosi na tuto myšlenku, někdo se mě na to zeptal a teĎ mi to vrtá hlavou…

  • Zmínit
  • Nahlásit
426
18.11.16 13:02

Hezké, užitečný návod, jen mít ty šikovné ruce.

  • Zmínit
  • Nahlásit