Už vám zase spadla Wi-Fi? 5 tipů na kvalitní domácí síť

Minulý a letošní rok znásobil potřeby na kvalitní a stabilní připojení. Pracujeme a učíme se z domova, streamujeme videa, hrajeme online hry, pouštíme si písničky... Kolikrát vše najednou hned z několika zařízení. A tak na kvalitě našeho modemu záleží více než kdy dříve.

Vhodné umístění modemu je klíčem k dobrému signálu Wi-Fi. Zdroj: O2. Vhodné umístění modemu je klíčem k dobrému signálu Wi-Fi. Zdroj: O2.

Jak na kvalitnější připojení?

1) Umístění

Modem umisťujte v centru domácnosti nebo tam, kde očekáváte kvalitní signál pro práci a zábavu. Jednoduchým pravidlem je umisťovat modem na viditelné místo, protože výkon domácí sítě negativně ovlivňuje zakrývání či zavírání modemů například do skříní.

2) Stáří modemu

Modemy starší pěti let mohou zpomalovat rychlost domácí Wi-Fi, mají limity v počtu připojených zařízení nebo horší schopnost šířit svůj signál. Použití novějších modemů se standardem Wi-Fi 5 a vyšším vede ke zkvalitnění uživatelského zážitku.

3) Repeatery

Pro větší obydlí je ideální rozmístění opakovačů (tzv. repeaterů). Vyřeší se tak problém se slabým Wi-Fi signálem v odlehlých místnostech, dalších patrech či zahradě.

4) Pravidelné aktualizace

Svůj modem pravidelně aktualizujte. Minimálně jednou ročně se vyplatí investovat pár minut svého času do softwarové aktualizace svého zařízení. Pokud není překážkou pro lepší funkčnost hardware specifikace vašeho modemu, aktualizace systému může zlepšit jeho výkon.

5) Moderní zařízení

Používání výrazně starších koncových zařízeních, jako jsou telefony nebo počítače, může zásadně snižovat rychlost internetu. Opět platí, že zařízení s Wi-Fi standardem 5 a vyšším plně odpovídají dnešním nárokům.

Unikátní design nového Smart Boxu, který se přizpůsobí vašemu interiéru. Zdroj: O2.Unikátní design nového Smart Boxu, který se přizpůsobí vašemu interiéru. Zdroj: O2.

Smart Box – revoluční modem od O2

Moderní modem je centrem domácí sítě. Chytrá zařízení, jako je například Smart Box, se neomezují pouze na distribuci Wi-Fi signálu, ale zajišťují také propojení nejrůznějších zařízení chytré domácnosti včetně bezpečnostních prvků. Zároveň nemají limity v počtu připojených zařízení a v rámci domácí sítě dosahují vysokých přenosových rychlostí.

Revoluční O2 Smart Box s inteligentní Wi‑Fi 6 ocení každý, kdo pracuje nebo se učí z domova, online hráči i milovníci seriálů. Nová inteligentní Wi‑Fi sama vylepšuje pokrytí i rychlost internetu v celé domácnosti.

Co konkrétně nabízí?

  • Rychlost domácí sítě až 1 Gb/s,
  • videokonference v nejvyšší kvalitě, hladké streamování a hraní her bez záseků,
  • inteligentní Wi‑Fi 6, která sama vylepšuje pokrytí a hlídá rychlost internetu v celé domácnosti,
  • připojení až 10× více zařízení než k běžnému modemu,
  • připojení kamer a bezpečnostních čidel,
  • mobilní aplikaci, díky které ovládáte celou domácí síť i chytrou domácnost,
  • elegantní design a další užitečné funkce, jako je třeba meteostanice.

Přejděte na vyšší rychlost! Více informací na stránkách O2.cz/smartbox »

Témata článku

Přečtěte si také