Plastická chirurgie Sanus poskytuje nepřetržitou péči. Přijít můžete i bez objednání

  • Komerční sdělení
  • 07.01.19

Jak to chodí na Oddělení plastické a estetické chirurgie Sanatoria Sanus v Hradci Králové? A jaké zákroky nabízí? O tom jsme si povídali s primářem oddělení Robertem Čápem.

Plastická chirurgie na východě Čech není žádnou novinkou, Oddělení plastické a estetické chirurgie Sanatoria Sanus v Hradci Králové má totiž už víc než dvacetiletou tradici. V současnosti na něm působí osm atestovaných plastických chirurgů s mnohaletou praxí v oboru.

Přijít můžete kdykoli, a to i bez doporučení

Naším mottem je, že kdo operuje, ten následně také léčí. Jeden lékař tak o svého pacienta pečuje od konzultace přes operace až po doléčení. Zachováváme tzv. kontinuitu péče. Lékaři se u pacienta vystřídají jen výjimečně u ambulantního ošetření,“ vysvětluje primář Oddělení plastické a estetické chirurgie MUDr. Robert Čáp, Ph.D. Samozřejmostí je i to, že si pacient svého lékaře může vybrat.

Nejsme žádná nedosažitelná pevnost. Naše oddělení je otevřené pro každého a na ambulanci je možné přijít bez objednání i bez doporučení praktického lékaře. Ambulance je otevřena od pondělí do pátku od 8 do 15 hodin, pouze v úterý a ve středu do 17 hodin a na objednání. Personál se snaží, aby všichni příchozí, tedy i ti neobjednaní, byli obslouženi do půl hodiny, nejdéle do hodiny,“ dodává primář Čáp se stejně vlídným úsměvem, jaký známe od primáře Sovy z Nemocnice na kraji města.

Ze zdravotní indikace, tedy na náklady zdravotní pojišťovny, je na hradeckém oddělení operováno 60–70 % pacientů. Jedná se hlavně o operace břišních a tříselných kýl, nádorová onemocnění prsů nebo kůže, kožních znamének nebo operace ruky. Mezi výkony tzv. „na pojišťovnu“ patří nejčastěji odstraňování znamének. Takových výkonů v Sanusu lékaři provedou až tři desítky denně. Jde ale i o rozsáhlejší operace, jako zmenšení prsů ze zdravotních důvodů nebo operace nádorů prsů a následná rekonstrukce, kdy je odstraněný prs ženě znovu vytvořen. Rovněž podobné výkony na prsech jsou zde na denním pořádku.

Bohaté zkušenosti máme i s operací ruky. Například operaci karpálního tunelu absolvují v Sanusu dva až tři pacienti za den. V ambulantním režimu provedeme dvacet až třicet operací denně, pět až šest dalších operací pak v celkové anestezii,“ uvádí primář Čáp.

Sanus je v rámci soukromých zařízení mimořádný i svým 24hodinovým provozem. O pacienty je tedy správně postaráno i v noci a o víkendech. „V noci slouží jeden lékař. Ostatní jsou k dispozici na telefonu a přijedou, kdykoli je třeba. Klademe hlavní důraz na bezpečí pacientů,“ vysvětluje primář. „Někdy není dobré jít jen po ceně zákroku, ale radši po kvalitě, kterou pacientům nabízíme,“ dodává doktor Čáp.

primář Oddělení plastické a estetické chirurgie MUDr. Robert Čáp Ph.D.primář Oddělení plastické a estetické chirurgie MUDr. Robert Čáp Ph.D.

Kosmetické zákroky: facelift, liposukce nebo zvětšování prsů

Máte zájem o vyloženě kosmetickou operaci? Pak je i pro vás ambulance denně otevřena, a to rovněž bez nutnosti objednání a bez dlouhého čekání. Jako první v takovém případě přijde na řadu kosmetická konzultace, za kterou se sice platí, která je ale důležitá pro vyjasnění toho, co od zákroku čekáte a jak vám mohou na klinice pomoci. Během konzultace odborník vysvětlí vše důležité a vy jako pacienti se následně sami rozhodnete, zda zákrok podstoupíte, či nikoli.

S čím se můžete na lékaře obrátit? Seznam zákroků včetně podrobného ceníku najdete na webových stránkách Sanus. Výsledná cena je součtem ceny za samotný výkon, anestezii a hospitalizaci, v případě potřeby i za elastické prádlo.

Řadu zákroků lze přitom provést pouze v místní anestezii. Jedná se o úpravu horních víček, odstranění znamének nebo třeba menší liposukci. Větším kosmetickým výkonem v celkové anestezii je například facelift (tedy odstranění poklesu kůže obličeje), zvětšení, zmenšení nebo pozvednutí prsů, odstranění převislého břicha (tzv. abdominoplastika) či liposukce (odsátí nadbytečného tuku).

S jakou částkou počítat?

Lékaři oddělení se neustále vzdělávají ve svém oboru, takže jsou připraveni jak na zákroky z kategorie „klasických“, o kterých jsme asi všichni někdy slyšeli (a někteří možná i uvažovali), tak na naprosté novinky. Jednou z nich je například využití tkáňového lepidla u faceliftu, což zkracuje dobu rekonvalescence, minimalizuje pooperační modřiny a umožňuje mnohem rychlejší návrat do společnosti. Cena takového faceliftu i s hospitalizací vychází okolo 40 000 tisíc korun, a to včetně anestezie. Podobnou cenu, tedy zhruba 40–45 tisíc korun, můžete očekávat i u operací typu mírného zmenšení prsů, pozvednutí prsů nebo zmiňované abdominoplastiky.

A zákrok, který ženy zajímá nejčastěji, tedy zvětšení prsů? Ten přijde zhruba na 60–70 tisíc korun a cena závisí jak na druhu použitého implantátu, tak na délce hospitalizace v našem sanatoriu. Další z novinek je nákup přístroje Body Jet, se kterým je možné provést liposukci a odsátým tukem následně zvětšit například prsa (i když tento postup nelze paušálně aplikovat u všech typů zvětšovacích operací). Takových přístrojů je v současné době v celé České republice pouze pět.

Seznam veškerých zákroků prováděných v Oddělení plastické a estetické chirurgie Sanatoria Sanus najdete na webu www.sanus.cz.