Po manželovi mamince Amálce zbyly jen dluhy, teď se léčí s rakovinou

Rozvod, splácení dluhů po manželovi a nakonec těžká diagnóza. Paní Amálce, mladé mamince samoživitelce, osud v poslední době nadělil hned několik tvrdých ran. Korunu smolnému období nasadila rakovina prsu, kterou navíc chybou lékaře diagnostikovali až ve chvíli, kdy už nádor měřil sedm centimetrů.

Amálka bojuje s nemocí i dluhy

Amálka a Anežka Votrubovi. Zdroj: Anežka Votrubová.Amálka a Anežka Votrubovi. Zdroj: Anežka Votrubová.

V době, kdy by měla veškeré síly upínat k léčbě, se dál sama stará o dcerku Anežku a řeší tíživou finanční situaci. Nadějí pro ni je sbírka na stránce Darujme.cz. Tu založila parta kolegů, když se o jejím příběhu dozvěděla. Vzhledem ke složitému příběhu paní Amálky se sbírku rozhodlo podpořit také mnoho známých osobností.

Smolné období sedmatřicetileté Amálky z Nymburka začalo rozvodem s manželem, který je dostal do velkých dluhů. Na splácení i na péči o Anežku zůstala sama a musela mít hned dvě práce. Manžel totiž přestal posílat výživné i splátky.

V červenci 2018 si paní Amálka objevila bulku v prsu. Její lékař ji však opakovaně ujišťoval, že se jedná o bulku tukovou. Útvar stále rostl, a tak se rozhodla vyhledat jiného lékaře. V tu chvíli už byla rakovina v pokročilém stádiu a vyšetření v lednu 2019 ukázalo, že je potřeba jednat rychle.

Místo dvou prací nemocenská, dluhy ale zůstaly

V říjnu paní Amálka podstoupila operaci prsu, kterou následovalo pravidelné dojíždění na chemoterapie a ozařování. Ani po roce léčby není vyhráno, a tak pokračuje hormonální léčbou. Na jaře letošního roku by měla podstoupit další operaci a nástup na biologickou léčbu.

Jak paní Amálka sama přiznává, ve chvíli, kdy se dozvěděla diagnózu, nemyslela na sebe, ale na finanční situaci sebe a Anežky. Ta sice nechápala, proč mamince vypadaly vlasy a je stále unavená, přesto zůstává jejím největším zdrojem síly a chuti bojovat. Společně se navíc těší, až jednou vyrazí na vysněný výlet k moři.

Výzva gladiátorů a český internet v akci pro dobrou věc

Dvě práce vystřídala „léčba na plný úvazek.“ Jak tedy zaplatit nájem, školku i pravidelné splátky? Jako samoživitelka nyní Amálka financuje veškeré náklady pouze ze své nemocenské, zatímco exmanžel jí dluží více než 700 tisíc korun. Na zdlouhavé soudy ale pochopitelně nemá čas, ani sílu. Díky nadšené partě kolegů, kteří založili sbírku na Darujme.cz, se pro Amálku za prvních 14 dní vybralo díky transparentnímu účtu přes 400 tisíc korun.

Její příběh zaujal řadu českých celebrit a influencerů. Ti se rozhodli pomoci a příběh sdíleli na sociálních sítích. Mezi nimi například herečky Míša Tomešová, Iva Pazderková, Berenika Kohoutová a Andrea Kerestešová Růžičková, herec Roman Vojtek, spisovatelka a blogerka Anie Songe.

Sbírka dá Amálce možnost smazat velkou část dluhů, které vytvořil její bývalý manžel, a po uzdravení by tak mohla začít s čistým štítem.

eMimino přeje Amálce, aby nemoc i finanční starosti z jejího života brzy úplně zmizely. Co byste jí vzkázali vy?

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
4142
15.2.20 23:04

Amálko přeji ti abys byla brzo zdravá :srdce:

  • Zmínit
  • Nahlásit
14677
10.2.20 12:26

Ženská, bojuj, máš na to! :srdce: :srdce: :srdce:
Přeji uzdravení a už jen samé zdraví.

  • Zmínit
  • Nahlásit
9039
8.2.20 18:03

Hodně sil a samozřejmě zdraví, resp. vyléčení!

  • Zmínit
  • Nahlásit
11507
8.2.20 14:20

Amalko, musíš to zvládnout!

  • Zmínit
  • Nahlásit