Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat se v křesle pod deku a v klidu si přečíst knížku. Jakožto máma čtyřleté holčičky chápu, že pro rodiče jsou takovéhle chvíle vzácností… ale o to víc je potřeba si je užít. Vybrala jsem tři knížky, které vás svými napínavými příběhy chytí a nepustí.

Přečtěte si zajímavou knihu.Přečtěte si zajímavou knihu.

Tatér z Osvětimi

 • Autor: Heather Morris
 • Počet stran: 248

Románové zpracování skutečného svědectví vypráví příběh Laleho Sokolova. Ten byl v Osvětimi vězněn kvůli svému židovskému původu. Jeho postavení v tomto koncentračním táboře však bylo v mnohém zvláštní. Působil totiž jako tatér čísel, která měli vězni na předloktích. To mu zajišťovalo řadu výhod a některé z nich byly pro jeho přežití klíčové.

V prostředí plném bolesti a utrpení mezi Lalem a vězenkyní Gitou vzniká milostný vztah. Ani jeden z nich neví, jaký osud je čeká v příštích dnech (někdy i hodinách), ale jejich láska jim pomáhá mnohé překonat. Zda se podaří válku přežít oběma, se dozvíte v knize…

Příběh je plný utrpení, je ale také o síle lásky, přátelství a snaze pomáhat si. Kniha je spíše pro silnější nátury, nicméně po jejím přečtení na ni už nikdy nezapomenete.

Některé lidské osudy jsou plné bolesti, ale také lásky.Některé lidské osudy jsou plné bolesti, ale také lásky.

Temné říční proudy

 • Autor: Sharon J. Bolton
 • Počet stran: 496

Pokud hledáte napínavou detektivku, která se odehrává v neobvyklém prostředí, pak jste ji právě našli. Příběhy z londýnských stok, kanálů a okolí Temže se v knihách moc často neobjevují.

Hlavní postavou je strážník Lacey Flintová, která žije právě na Temži v hausbotu. Její minulost je čtenáři odkrývaná postupně, navíc se kolem ní začínají odehrávat podivné události. Ty se natolik vyhrocují, že brzy jde Lacey o holý život. Kdo ji ohrožuje a jaký důvod k tomu má?

Pokud chcete znát celý příběh hlavní hrdinky od úplného začátku, pak si nejprve přečtěte knihy Už mě vidíš?, Volavka a Tak to je, tak to bude. Pro pochopení Temných říčních proudů to ale není nezbytně nutné.

Co se děje v zákoutích londýnských kanálů a stok?Co se děje v zákoutích londýnských kanálů a stok?

To mi zaplatíš

 • Autor: Lisa Jackson
 • Počet stran: 488

Někdy se kanadský žertík nepovede… a když se při něm navíc ztratí dva lidé, jde do tuhého. Pravda však může vyjít na povrch až o spoustu let později.

Od tábora, kde během jednoho večera zmizely dvě dívky, uběhlo dvacet let. Po nálezu části lidské kostry se jeho bývalé vedoucí vrací, aby znovu vypovídaly, co o osudné noci vědí. A jak to vypadá, kousek viny nese každá z nich. Během vyšetřování dochází k další vraždě, takže případ je potřeba objasnit co nejdřív.

Námět knihy je tak trochu klišé, přece jen tábor pro děti a dospívající, kde se stane tragická událost, jsme už viděli v nejednom hororu. Navíc se v kapitolách střídají místa děje, časy i postavy, takže je těžké se neztratit. Ani téměř 500 stran nemluví v prospěch knihy, příběh je místy zbytečně rozvleklý. A přesto všechno jsem se nakonec začetla a byla napjatá, jak zápletka dopadne.

Dvacet let ukrývané tajemství se pomalu odkrývá.Dvacet let ukrývané tajemství se pomalu odkrývá.

Uživatelky eMimina také rády čtou

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Podzimní čtenářské bingo 2018

2.1.19 13:58
153

Letní čtenářské bingo 2018

1.10.18 11:36
178

Jarní čtenářské bingo 2018

23.6.18 23:55
228

Jakou knížku máte rozečtenou vy?

Autor:

Jana napsala knihu Mámou s humorem. Věnuje se také vlastnímu blogu. Píše sice pro řadu online magazínů, její srdcovou záležitostí ale zůstává eMimino. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
18.11.18 22:30

Knížky z koncentráků jsem četla v pubertě, to jsem se z nich ještě nehroutila. Na některé věci jsem citlivější teď po třicítce, fakt to číst nemůžu. Já teď přečetla Vánoční tragédii od Agathy Christie z Velké knihy vánočních detektivek a záhad než jsem ji zabalila a šoupla na tajňačku do šuplíku pod ponožky. Dárek pro muže :srdce: :andel: :srdce: ježííšek jedeee.

 • Zmínit
 • Nahlásit
3643
16.11.18 07:40

Temné říční proudy a To mi zaplatíš je nudaaaa.. Druhou právě čtu, už asi týden (u mě nezvyk :lol: ) a musím se do toho nutit :cert: já mám „na skladě“ Chladnokrevně od Roberta Bryndzy, pak Kříďák, Poslední dívka, Snaž se nedýchat, Tiché lži… Na to se už těším :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
27524
16.11.18 00:39

Ulička tisice květů od Gail Tsukiyama.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2681
15.11.18 14:31

A rozecteno mám Okamžiky štěstí, Arabskou dceru a Pianistu :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
2681
15.11.18 13:59

Pokud má někdo rád tématiku Osvětim, koncentráty atd., Tatér z Osvětimi je fakt impozantní dílo. Stejně jako můžu doporučit Mengelehi děvče, Lékárník z Osvětimi, Utekl jsem z Osvětimi nebo třeba Útěk z továrny na smrt… Je toho hrozně moc a jeden příběh drsnější než druhej, i když pořád ‚na stejný brdo‘. Naopak třeba Chlapec v pruhovanémm pyžamu je úsměvné čtení, které nemá s realitou nic společného a celý utrpení všech lidí v Osvětimi usmrcených tak dělá komedií.

 • Zmínit
 • Nahlásit