Podzimní čtení: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.

Podzimní čtení: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech

Věděli jste, že myším tluče srdíčko až 750krát za hodinu? To a mnohé další zajímavosti se dozvíte v Ilustrovaném atlase neuvěřitelných faktů o zvířatech. Švédská autorka Maja Säfströmová do něj vytvořila krásné minimalistické ilustrace a vepsala spoustu informací ze světa zvířat, o kterých si troufám tvrdit, že jste minimálně ze 3/4 neměli ani tušení.

Knížka se hodí na čtení s většími dětmi i jen namátkové prolistování. Projdete ji rychle, ale zábava je s ní zaručená.

Dokonalá smrt

Tak trochu klasika: dva komisaři na kriminálce – ona je hezká, on je fešák… a je mezi nimi jistá přitažlivost, kterou potlačují, protože jsou kolegové.

Také jsou tady vraždy, u kterých se nedaří najít viníka, a nebezpečný gang, co se neštítí těch nejhorších zločinů. Turnerová a Callanach se dávají do vyšetřování, přičemž jim mnohdy jde o život.

Napínavá detektivka se zajímavým koncem, která milovníky tohoto žánru nezklame.

Kavárna v Kodani a Pekárna v Brooklynu

Tyto dvě pohodové knížky můžu zvláště na podzim jen a jen doporučit. Začít byste měli nejprve Kavárnou v Kodani, protože Pekárna v Brooklynu na ni volně navazuje.

Kniha Kavárna v Kodani je o novinářském výletu do hlavního města Dánska, jehož organizaci má na starosti podceňovaná PR manažerka Kate. Ta ale během cesty zjišťuje, že její životní štěstí tkví v něčem jiném, než v dobývání úspěchu. A co by to bylo za příběh, kdyby se v něm neobjevila také láska…

Pekárna v Brooklynu je o jedné z novinářek, která se cesty do Kodaně účastnila, o Sophii. Přítel ji zklame natolik, že vezme půlroční stáž v New Yorku. Tam nejen nabírá zkušenosti, ale také poznává nové lidi… včetně Todda.

Todd ovšem z neznámého důvodu netouží po vážném vztahu a ani Sophie nic takového nehledá, zvlášť když ví, že její pobyt v Americe má vymezený čas, po jehož vypršení se má vrátit zpátky do Londýna.

Jeden kopeček šmoulový

U knížky, kterou daly dohromady herečka Marie Doležalová a ilustrátorka Eliška Podzimková, si s nostalgií zavzpomínáte na 90. léta. Dost možná si při prohlížení fotek vzpomenete na svoje vlastní zážitky z této doby, které se vám vybavují už jen nad rodinným albem.

VHS, kazety, walkman, tamagoči… to bylo dětství v devadesátkách. Zavzpomínejte si i vy u knihy Jeden kopeček šmoulový, kterou při členství na iDnes Premium nyní získáte s 50% slevou.

Co zrovna čtete vy?

Autor:

Jana napsala knihu Mámou s humorem. Věnuje se také vlastnímu blogu. Píše sice pro řadu online magazínů, její srdcovou záležitostí ale zůstává eMimino. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
13.10.19 13:08

@Pennya Jo takhle je super. A i dalsi knížka od té samé autorky: Manžel na objednávku. Obe jsem zhltla na posezeni :D

  • Zmínit
  • Nahlásit
3030
13.10.19 10:09

Zapomenutá

Emma Tupperová má slibně rozběhnutou kariéru, spoustu přátel, skvělého milence… Všechno se však náhle sesype jako domeček z karet. Její umírající matka projeví přání, aby navštívila Afriku. Emma do Afriky skutečně odjede a stráví tam proti své vůli více času, než původně plánovala. Přežije zemětřesení, ale doma ji zatím prohlásí za mrtvou…co ji čeká po návratu domů??..zatím jsem cca v půlce knihy a baví mě. Dokážu si představit že by se to mohlo odehrát i ve skutečnosti..

  • Zmínit
  • Nahlásit