Potvrzeno: Rybí tuk pomáhá v boji s řadou nemocí

Podle odborníků jsou pro správnou funkci imunitního systému zásadní omega-3 a omega-6 mastné kyseliny a vitamin D. Proč je tolik důležité je organismu doplňovat?

Potvrzeno: Rybí tuk pomáhá v boji s řadou nemocí Rybí tuk je plný omega-3. Zdroj: Zdraviafitness.cz

Bojovník s ekzémy a alergiemi

Když byla Lucka malá, začal se jí na tělíčku objevovat ekzém. „Jedno ložisko měla v ohybu hýždí a stehen a druhé na chodidlech, kde se jí loupala kůže,“ vzpomíná její maminka Kateřina Pěnčíková. Protože je zároveň výživovou terapeutkou, záhy odhalila i příčinu –⁠ alergii na pšenici. „Je to problém ve střevech. V zásadě počínající celiakie. Jakmile snědla třeba chleba, nafouklo se jí bříško a ekzém se zároveň prudce zhoršil,“ popisuje Kateřina Pěnčíková.

Skutečný klíč k Lucčiným problémům, jak se později ukázalo, ovšem tkvěl v nesprávném poměru omega-3 a omega-6 mastných kyselin v těle a také v nedostatku vitamínu D. Tak, jako je tomu i u řady dalších nemocí.

Ještě v šedesátých letech minulého století jsme tuto potíž neměli. Přišla až s masivní průmyslovou úpravou potravin. Moderní upravovaná strava je zkrátka pro tělo nezdravá a způsobuje v lidském těle skryté záněty, které jsou příčinou desítek chorob od těch kožních, jakými byl Lucčin ekzém, přes srdeční, plicní a mozkové až po nádorová onemocnění a diabetes II. typu.

Vedle omega-3 kyselin nám chybějí i betaglukany. Když jsme běžně denně jedli kváskový chléb, jablka ze stromu se strupy a tak dále, měli jsme je. To se teď neděje. Proto je celková imunita na velmi nízké úrovni. Je to betaglukanem, který byl odstraněn ze stravy, stejně jako ta omega trojka, čímž se rozjely skryté záněty v těle lidí,“ přibližuje Kateřina Pěnčíková. Její boj s ekzémem malé Lucky trval bezmála rok a půl.

Důležitých zdravých omega-3 mastných kyselin, které jsou obsaženy v tuku volně žijících mořských ryb, se nám tedy v běžné stravě nedostává a tělo si je neumí samo vytvořit. Převažují ty „špatné“, omega-6 mastné kyseliny. Abychom dosáhli správného poměru, museli bychom týdně sníst alespoň tři kilogramy mořských ryb. To samozřejmě v našich podmínkách téměř není možné.

Rybí tuk pomáhá v boji s řadou nemocí. Zdroj: Zdraviafitness.czRybí tuk pomáhá v boji s řadou nemocí. Zdroj: Zdraviafitness.cz

Řekněte „ne“ zánětům

Omega-3 mastné kyseliny jsou klíčové v biologických i fyziologických procesech člověka od prenatálního období až do stáří, protože působí protizánětlivě. Když je vysoký poměr omega 6 mastných kyselin vůči omega-3 mastným kyselinám, zhoršuje se propustnost buněčné membrány, čímž dochází k chronickým zánětům způsobujícím civilizační choroby,“ uvádí farmaceutka Mgr. Kateřina Budíková, Ph.D.

Tento závěr potvrzují i studie Státního zdravotního ústavu. „Vyšší hladina omega-3 mastných kyselin v krvi může být spojena například s lepší kontrolou astmatu, kožních potíží, vývojem mozku a tak dále,“ píše ve studii zveřejněné Státním zdravotním ústavem profesor Jiří Ruprich z Brna. To je důležité i v současné situaci, kdy čelíme pandemii koronaviru.

Stop nákaze koronavirem

Budete-li v dobré kondici a zároveň povzbuzený vrozený imunitní systém, lze očekávat vyšší pravděpodobnost mírnějšího průběhu nemoci a uzdravení. Nejde o specifický antivirový efekt, ale o obecnou podporu imunitních funkcí těla. Ukazuje se, že některé omega-3 mastné kyseliny mohou snižovat zánětlivé procesy v těle. Ke kontrole zánětlivých procesů v organismu přispívá i vitamin D. Tyto významné živiny naleznete v tučných mořských rybách nebo v rybím oleji,“ podotýká profesor Ruprich.

Co si tělo neumí samo vytvořit, musíme doplnit. Třeba právě pomocí rybího tuku. Správný poměr omega-6 a omega-3 mastných kyselin by měl ideálně činit 1:1 tak, jak to máme zafixované v DNA a jak tomu bylo na počátku lidstva. I poměr 3:1 však velmi snižuje riziko vzniku chronických zánětů, nicméně v ČR je průměrný poměr 25:1, což je více jak 8-mi násobek oproti doporučenému poměru. A nejsou výjimky, kdy přes zdravou stravu činí i 90:1.

Dlouhodobý příjem rybího oleje nebo koncentrátu polynenasycených mastných kyselin s vysokým obsahem omega-3 přispívá k normální funkci imunitního systému, mozku a srdce. Zlepšení lze pozorovat i u zdravých jedinců, kdy jsou případné dysbalance díky dietě bohaté na polynenasycené mastné kyseliny omega-3 mnohem dříve a účinněji vyrovnány,“ dodává ještě ve své studii profesor Jiří Ruprich.

Lucčina maminka dělala všechno možné. „Kupovali jsme potravinové doplňky, ale nic nezabíralo. Paní doktorka nám předepsala kortikoidy, ani ty nepomohly,“ říká Kateřina Pěnčíková. Trápení se podařilo vyřešit, až když bylo Lucce pět let. To když její maminka objevila díky webu www.zdraviafitness.cz produkt, který byl správně „namíchán“.

Dostal se ke mně účinný produkt, který je kombinací rybího oleje s vysoce kvalitním olivovým olejem, který je velmi bohatý na polyfenoly (velice silné antioxidanty). Dále obsahuje ještě vitamín D3, který není v syntetické formě, ale z lišejníku. Ta synergie těchto tří komponent v jednom produktu, nám pomohla do měsíce. Bylo to neuvěřitelně rychlé,“ říká Kateřina Pěnčíková. Olej je vyráběn – jak jinak – ve Skandinávii, kde mají tučných mořských ryb z volného moře dostatek.

Omega-3 jsou nepostradatelné pro imunitní systém. Zdroj: Zdraviafitness.czOmega-3 jsou nepostradatelné pro imunitní systém. Zdroj: Zdraviafitness.cz

Stoprocentní účinek

Normálně by měl rybí tuk v kombinaci s dalšími komponentami pomoci po čtyřměsíčním užívání, ale u malé Lucinky to bylo zvlášť rychlé. „Záleží na tom, do jaké míry je tělíčko zatížené toxiny. Každé tělo je individuální, ale protože my se doma stravujeme hodně zdravě, tak já děti nemám zatížené toxickými látkami,“ podotýká Kateřina Pěnčíková.

Rybí tuk v kombinaci s vitamínem D pomáhá i u dalších nemocí a poruch, jako jsou např. Alzheimerova choroba, ADHD, nemoci srdce a cév a tak dál. U Pěnčíků ho dnes užívá celá rodina. „Mé nejstarší dceři je čtrnáct let, měla pylovou alergii, ze které pramenily další potíže. Protože byla starší, trvalo to čtyři měsíce, než jí rybí tuk zabral. Ale podařilo se,“ raduje se paní Pěnčíková.

Jak již podotkla, doma dbá i na zdravé stravování. „Ráno začínáme snídaňovou kaší, tak tomu říkám. Jde o kombinaci vláknin, otrub, semínek, oříšků, bílkoviny – čerstvého sýra a ovoce. V poledne dětem, dávám kvalitní maso, cizrnu, čočku, fazole. Hodně jíme sezónní potraviny a i večer dětem připravuji něco teplého, i kdyby to byl ke studenému jídlu třeba jen bylinkový čaj,“ upřesňuje Kateřina Pěnčíková.

Z užívání rybího tuku je doma rituál. „Užívají to i moji rodiče v rámci prevence Alzheimerovy choroby a srdečních onemocnění. Je to olej, dávkuje se podle toho, kolik člověk váží (jde o olej, který se dávkuje podle váhy člověka). Aby olej nebyl cítit po rybách, jsou v něm přírodní esence - vanilková, citronová, pak jsou kombinace grep-citron-limetka a pomeranč-citron-máta. Vyberete si příchuť, která vám vyhovuje,“ svěřuje se Kateřina Pěnčíková.

Naděje do budoucna?

Odborníci dávají za pravdu. Například nová studie publikovaná v časopise Mayo Clinic Proceedings poskytuje dosud nejkomplexnější analýzu role omega-3 mastných kyselin v prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Ty snižují riziko výskytu ischemické choroby srdeční, která je příčinou 7,4 milionu úmrtí na celém světě každý rok, stejně jako snižují riziko infarktu myokardu. Ukazuje se také, že omega-3 mastné kyseliny působí pozitivně na mozek.

Každá z publikovaných studií se zaměřuje na jinou oblast zdraví mozku. Na jeho stárnutí, Alzheimerovu chorobu, poruchu pozornosti a chování ADHD a deprese. Přestože v těchto oblastech ještě nemáme definitivní odpovědi, nám dávají naději. Poskytují impuls pro lepší pochopení toho, jak omega-3 prospívají mozku a celkovému zdraví,“ píše se v analýze Státního zdravotního ústavu.

A co víc, když rybí tuk užívají maminky v těhotenství, prospívají zdravému vývoji plodu. V Austrálii se takové studie účastnilo přes 700 těhotných žen. „Výsledky ukazují, že gravidní ženy trpící alergií jsou užíváním 1 gramu omega-3 mastných kyselin denně v druhé polovině těhotenství schopny významně snížit riziko vzniku atopického ekzému či atopické dermatitidy u svého dítěte,“ uzavřeli v časopise British Medical Journal australští lékaři.

Užívaly jste během těhotenství rybí tuk?