Velký průvodce praním a sušením: Koupit pračku, sušičku nebo radši kombinaci?

Stále přemýšlíte nad tím, jestli si k pračce pořídit i sušičku? Připravili jsme pro vás souhrn recenzí a článků, které vám v rozhodování pomohou.

Velký průvodce praním a sušením: Koupit pračku, sušičku nebo radši kombinaci? AEG pračka a sušička jako set mění úmorné praní v rychlou a nenáročnou činnost. Zdroj: aeg.cz

Recenze: Myčka nebo sušička? Sušička vám ušetří více jak 150 hodin času ročně

Sušička AEG AbsoluteCare T8DEE68SC obsahuje technologii AbsoluteCare®. Tento systém přesně ovládá pohyb a teplotu sušícího bubnu podle nastaveného programu a nedochází tak k poškození vláken. Mimo to AEG používá technologii SensiDry®, díky které oblečení neschne univerzálně na 90 stupňů, ale prochází i jemným sušením na nízké teploty. To zní dobře, že?

Stále přemýšlíte nad tím, jestli si k pračce pořídit i sušičku? Zdroj: RedakceStále přemýšlíte nad tím, jestli si k pračce pořídit i sušičku? Zdroj: Redakce

Pračka a sušička: radši zvlášť, nebo stačí kombinovaná?

Výhody chytré pračky

Pračka AEG s technologií ProSteam L7FBE69SCA si vás svou praktičností získá. Prací cyklus zakončuje párou, takže minimalizuje pomačkání prádla až o jednu třetinu. Inteligentní senzory AutoDose zase vypočítají přesné množství pracího gelu a aviváže.

Sušička jako dokonalé doplněné

K pračce L7FBE69SCA skvěle pasuje sušička prádla Absolutacare T8DEE68SC s jedinečnou technologií SensiDry® a 10 programy, které se přizpůsobí všem druhům materiálů. Na jeden cyklus usuší až 8 kg prádla, sama upraví délku sušení a spotřebu energie podle množství oblečení nebo povlečení.

Když je místa skutečně málo, nebojte se kombinovaného spotřebiče

Kombinované pračky se sušičkou AEG mají technologii DualSense®, která zajistí šetrný proces celého praní a sušení pro každou tkaninu bez výjimky. Praní i sušení obdrželo modrý certifikát Woolmark Blue, který je zárukou bezpečné péče dokonce i o vlnu určenou k ručnímu praní.

Praní může být i zábava a se sušičkou dvojitá, bez žehlení. Zdroj: aeg.czPraní může být i zábava a se sušičkou dvojitá, bez žehlení. Zdroj: aeg.cz

Proč je moje pračka lepší než ta vaše: Praní konečně zajímalo i mého chlapa

V redakci jsme testovali i pračku AEG 7000 series. Ušetřila dobu strávenou nad žehlením, hledáním vhodného programu nebo odměřováním množství aviváže na každé praní. A navíc zaujala i chlapa, přečtěte si proč.

Jak namočit muže do praní? Zdroj: RedakceJak namočit muže do praní? Zdroj: Redakce

Sušička prádla: Proč ji potřebujete (a ještě o tom nevíte)

  • Sušička vám ušetří čas. Než uschne prádlo na šňůře nebo na sušáku u radiátoru, trvá to… Naproti tomu ze sušičky vyndáte prádlo připravené na uložení do skříně za méně než tři hodiny.
  • Nemusíte řešit počasí. Prádlo bude suché, i když venku prší.
  • Žádné zdlouhavé věšení prádla. Sbohem, kolíčky!
  • Zapomeňte na žehlení. Zní to až moc dobře? Je to pravda, prádlo se díky točivému bubnu a horkému vzduchu nemuchlá, takže žehličku můžete uklidit.
  • Ušetříte za aviváže a změkčovadla. Díky čechrání v sušičce prádlo změkne, je heboučké a neztrácí vůni čistoty.
  • Prodloužíte životnost svému oblečení. Prádlo se suší při nízkých teplotách a je po vyndání dokonale suché. Díky tomu si oblečení uchovává svůj tvar a velikost. Materiály nepřichází o své vlastnosti, pro které jste si daný kousek koupili. Filtr v sušičce navíc zachytí velmi jemná vlákna, která se uvolňují běžným nošením a opotřebením.
  • Co nezvládne pračka, dokončí sušička. Dokonale totiž odstraňuje z prádla žmolky či zvířecí chloupky.
Sáhněte po chytré variantě pračky nebo sušičky. Zdroj: aeg.czSáhněte po chytré variantě pračky nebo sušičky. Zdroj: aeg.cz

Podívejte se na pračky a sušičky AEG a rozodněte se sami »

Přečtěte si také