Přípravné kurzy na přijímací zkoušky budou kvůli koronaviru on-line

Ministerstvo školství se rozhodlo 11. března uzavřít školy po celém Česku. Opatření se týkají i prezenčních přípravných kurzů studentů na přijímací zkoušky. Problém by mohly vyřešit on-line kurzy.

Přípravné kurzy na přijímací zkoušky budou kvůli koronaviru on-line Přijímací zkoušky se blíží. Karanténa ovšem hýbe školstvím. Zdroj: Profimedia.cz.

Vzdělávací společnosti reagují na uzavření školních učeben

Studenti, kteří se připravují na přijímačky na střední a vysoké školy, nyní nemohou docházet na přípravné kurzy. Aby se i přes vládní nařízení mohli nadále vzdělávat, přistoupily některé vzdělávací společnosti k on-line výuce. Podle Pavli Roučkové, koordinátorky přípravných kurzů v Tutoru, je štěstí, že první internetové kurzy začaly fungovat už v září minulého roku. Díky tomu je část lektorů již zaškolená.

Termíny přijímaček se zatím nemění

V souvislosti s blížícími se přijímačkami zareagovala vzdělávací společnost internetovými přijímačkami nanečisto. Děti z pátých a devátých tříd si mohou vyzkoušet jednotné zkoušky na víceletá gymnázia a střední školy. Zatímco dříve tyto testy probíhaly v klasických učebnách, nyní je žáci obdrží na e-mail a rodiče jim budou stopovat čas. Vyplněné testy pak zašlou zpět a společnost je vyhodnotí. Vše probíhá bez nutnosti kamkoliv docházet. On-line testy si mohou žáci vyzkoušet také na vzdělávacím webu cermat.cz.

Otázkou však je, zda se termíny přijímacích zkoušek a maturit nebudou kvůli koronaviru posouvat. Zatím tedy platí, že by se přijímací zkoušky na čtyřleté obory měly konat 14. a 15. dubna a na víceletá gymnázia 16. a 17. dubna. První část písemných maturitních zkoušek by měla startovat už 8. dubna.

Přijímací zkoušky rozebíráte také na eMiminu

Máte doma dítě chystající se na přijímací zkoušky?

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
8849
1.4.20 07:06

To je nějaký starý článek vylovený ze dna šuplíku, ne? 8o 8o 8o
Vždyť termíny přijímaček jsou posunuté už dávno!

  • Zmínit
  • Nahlásit