Příspěvky pro těhotné a na sport patří v ČPZP mezi nejoblíbenější

Preventivní programy pro těhotné a maminky spolu s příspěvkem na sportování patří u České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) mezi nejoblíbenější benefity. Čerpají je desetitisíce nastávajících maminek. Na jaké příspěvky máte u ČPZP nárok vy? Poznejte jednotlivé programy této pojišťovny.

* Pohyb je důležitý i v těhotenství. Zdroj: ČPZP.

Manažerka mateřství vám přinese až 1 500 Kč

Na co všechno můžete využít peníze z tohoto programu?

  • prvotrimestrální screening (primotrimestrální screening, screening Downova syndromu, kombinovaný test)
  • úhradu epidurální analgezie (v případech, kdy není aplikována z rozhodnutí poskytovatele zdravotních služeb)
  • psychoprofylaktickou přípravu k porodu
  • plavání pro těhotné
  • kurzy pro těhotné
  • masáže

„Budoucí matky využívají příspěvek pro nadstandardní vyšetření nebo péči u poskytovatelů zdravotnických služeb spojenou s těhotenstvím, nehrazenou, nebo částečně hrazenou z všeobecného zdravotního pojištění,“ přibližuje tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

Žena po porodu s příspěvkem až 1 000 Kč

Tento preventivní program můžete využít na pomůcky ke kojení nebo cvičení pro maminku, která si chce po porodu vylepšit svoji kondici.

Zdravé dítě přispívá do částky 500 Kč

Peníze můžete využít na kosmetické přípravky k péči o miminko (masti, oleje, pudry) nebo na monitory dechu a chůvičky.

„Vhodným spojením jednotlivých programů mohou matky získat až 3 000 Kč pro sebe a svoje dítě,“ uvádí Elenka Mazurová.

Děti se učí napodobováním, buďte jim proto dobrým příkladem. Zdroj: ČPZP.Děti se učí napodobováním, buďte jim proto dobrým příkladem. Zdroj: ČPZP.

Pravidelný pohyb s příspěvkem až 700 Kč

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (zkráceně – ČPZP) nemyslí jen na pohodu a zdraví těhotných žen, ale také na prevenci kardiovaskulárních chorob a obezity. Podmínkou pro čerpání příspěvku je předložení dokladu o úhradě permanentky v celkové hodnotě alespoň 1500 Kč. Můžete předložit také více dokladů o úhradě permanentek v minimální výši 1 500 Kč (maximálně však tři doklady).

„Naši pojištěnci si oblíbili program Pravidelný pohyb, kde na pohybovou aktivitu poskytujeme příspěvek ve výši 700 Kč,“ dodává mluvčí ČPZP.

Zaregistrujte se k České průmyslové zdravotní pojišťovně a čerpejte výhody, které poskytuje. Pokud si podáte přihlášku k ČPZP do konce září, můžete příspěvky čerpat již od příštího roku.

Témata článku

Přečtěte si také