První kroky: Deník, který uchová jedinečné vzpomínky ze života dítěte

První roky dítěte jsou bohaté a je škoda pamatovat si z nich jen pár důležitých milníků. Napište sobě a svému dítěti příběh začátku nového života se všemi drobnými obyčejnostmi, které přirozeně zapomínáme. V deníku První kroky odpovíte každý den po dobu tří let na jednu otázku. Vznikne tím unikání rodinná kronika a cenný dárek, který jednou můžete věnovat právě svému dítěti.

Deník První Kroky od Tam a zpět. Zabalený v krásné vzpomínkové krabičce, od rodičů pro děťátko. Zdroj: Tam a zpět.

Kolik nezapomenutelných dní jste zapomněli?

Taky vás někdy mrzelo, jak málo si rodiče pamatují z vašeho dětství? Přitom si kdysi určitě říkali něco podobného, co teď běží hlavou vám: tenhle den, kdy mi prcek řekl, že mě má rád jako Kinder vajíčko, ten nikdy nezapomenu. Jenže pravděpodobně zapomenete. Stejně jako už jste skoro zapomněli, jaké to bylo, když byl ještě v břiše, když jste kvůli němu prvních několik měsíců nespali, nebo jakou písničku miloval, když mu bylo pět.

Stejný pocit zažila po narození dcery Lilien i Jana Kellnerová, majitelka firmy Tam & zpět, která se zaměřuje na výrobu jedinečných produktů s vůní papíru. „Došlo mi, že bych svým vlastním dětem ráda uchovala víc než milníky, krabici s fotkami a pár zásadních momentů. Chtěla bych jim předat i každodennost, která v budoucnu dokáže odpovědět na důležité otázky: kdo jako rodina vlastně jsme, jak jsme žili a čím jsme trávili čas,“ popisuje myšlenku, ze které se později zrodil deník První kroky. Psaní deníku je totiž ideální způsob, jak svému zapomnětlivému mozku pomoci. Jana ale kromě deníku přišla i na způsob, jak se motivovat, aby zápisky po čase neztroskotaly na tom, že nejste zrovna psavci nebo nemáte dostatek času.

Diář První Kroky - otevřený na tmavém pozadí s dětskými hračkamiNa každý den na vás čeká jedna unikátní otázka. Zdroj: Tam & zpět

První kroky: Deník, milníkové karty a krabička plná vzpomínek

Deník První kroky je navržený tak, abyste nezapomněli žádný dětský milník, ale ani každodenní drobnosti, které tvoří život. Aby odpadlo přemýšlení “o čem zase psát”, deník vám každý den položí jednu otázku. Zapsat odpověď vám zabere pár vteřin, takže vám nepřidělá odrazující množství práce, a přitom s postupem času vytvoříte knihu plnou jedinečných vzpomínek. “Všechny otázky jsem koncipovala jako otevřené, nevnucující jakýkoli směr výchovy či návody na “to správné”. “Dala jsem si záležet na rovnováze mezi hravějšími a hloubavějšími otázkami, aby byl deník zábava i poučení,” říká Janka Kellnerová.

Deník První kroky je na tři roky, ale hodí se pro děti od narození do pěti let. S jeho psaním nemusíte nutně čekat na nový rok, začít se dát kdykoliv. K dostání je v růžové, modré a žluté barvě s možností nechat si personalizovat přední desky a hřbet deníku. Domů vám přijde zabalený v krabičce, do které můžete prckovi ukládat fotky a různé drobnosti a jednou mu tak jako dárek věnovat nejen deník, ale rovnou celou vzpomínkovou krabičku. Skvěle do ní zapadnou i milníkové karty, díky kterým zaznamenáte dítěti důležité momenty od prvního přetočení na bříško po první lásku.

Doplňkové stránky do diáře Tam a zpětDíky milníkovým kartičkám, které lze k deníku dokoupit, nikdy nezapomenete na první „mama“ nebo první zoubek. Zdroj: Tam & zpět

Zapisujte prckovi i sobě

Vydáním Prvních kroků navazuje firma Tam & zpět na Pětiletý deník, kterým před čtyřmi lety odstartovala svůj příběh. Pětiletý deník, v němž si pomocí otázek uchováváte vzpomínky, nahlížíte do minulosti a sledujete svůj rozvoj v průběhu pěti let, Jana Kellnerová původně vytvořila jako deník pro sebe. Jsou v něm otázky týkající se rodiny, práce, školy, koníčků, osobního rozvoje i takové, které si člověk běžně nepokládá.

Její nápad tak zaujal, že deník dnes mají doma tisíce lidí z Česka i Slovenska. Během čtyř let k němu přibyly datovaný diář, Nediář, zápisník a týdenní plánovač, které člověka mají popostrčit, aby si svoje cíle začal skutečně plnit a plánoval si s nimi život podle svých představ. “Všechny produkty tvoříme s cílem pomoct lidem objevit svoji osobnost, uchovat vzpomínky na jednom místě a plánovat si život podle svého,” dodává Jana Kellnerová. Papírové produkty Tam & zpět, které rozhodně neopustíte po pár stránkách, najdete na www.tamazpet.com.

Deník První kroky od firmy Tam a zpětPraktický a stylový deník vám připomene všechny dny od narození vašeho miminka. Zdroj: Tam & zpět

Kam si budete v roce 2022 zapisovat své plány nebo vzpomínky vy?

Témata článku

Přečtěte si také