9 veganských receptů, které opravdu chutnají i masožroutům

Mezinárodní den veganství si připomínáme už od 1. listopadu 1994. A jak jinak oslavit tento den než skvělým jídlem. Doma neříkejte, že dneska vaříte vegan a zkrátka připravte zdravou a sytou večeři. Vybrali jsme těchto 9 osvědčených, podzimně laděných receptů.

*
Zdroj: The Trail Adventures
Salát z pečené dýně 1/9

Už se vám přejedly dýňové polévky a krémy? Zkuste tento teplý salátek z pečené dýně s tahini dresinkem. Díky sezamové chuti vám bude připadat jako z luxusní restaurace.

Recept na salát z pečené dýně »

*
Zdroj: The Trail Adventures
Čočkový salát se sladkým bramborem 2/9

Pokud vám přijdou bezmasá jídla málo sytá, přidejte bílkoviny v podobě luštěnin. Vyzkoušejte tento nečekaně dobrý salát z čočky a sladkých brambor. Hořčicová zálivka udělá zázraky!

Recept na čočkový salát se sladkým bramborem a cibulí »

*
Zdroj: The Trail Adventures
Salát z pohankových soba nudlí 3/9

Znáte soba nudle, které se vyrábějí z pohanky? Neděste se jich, jsou opravdu syté a umí pěkně nasát omáčku. Perfektně se hodí na jakýkoliv recept co-dům-dal. Nám chutnal tento salát, který se hodí na jaro i podzim.

Recept na salát z pohankových soba nudlí »

*
Zdroj: Bianca Zapatka
Snickers dort bez vajec a mléka 4/9

Wow! U tohoto dortu zaručeně nikdo nepozná, že jste se při přípravě obešli bez mléka a vajec. Potřebujete mimo jiné rostlinný nápoj a arašídové máslo. Výsledek bude omračivě dokonalý nejen pro oslavence-vegana.

Recept na dort à la Snickers »

*
Zdroj: The Trail Adventures
Rýže s pórkem, mrkví a kokosovým mlékem 5/9

Inspirujte se asijskými recepty, které jsou hotové během 20 minut. Základ tvoří rýže, sytost mu pak dodají oříšky. Vyzkoušejte třeba tento recept na rýži s kokosovým mlékem. Čím víc kešu obsahuje, tím větší je to dobrota.

Recept na rýži s pórkem, mrkví a kokosovým mlékem »

*
Zdroj: The Trail Adventures
Gnocchi s pečeným chřestem a hráškem 6/9

Pastva pro oči i chuťové pohárky! Pokud chcete tento italský recept povznést na vyšší úroveň, připravte si domácí gnocchi i pesto. Během karantény bude jejich výroba bavit celou rodinu.

Recept na gnocchi s pečeným chřestem a hráškem »

*
Zdroj: The Trail Adventures
Fazolové chilli 7/9

Během chladných večerů se prohřejte nejen čajem, teplo svému tělu dodejte zahřívacími hutnými večeřemi. Ideální je toto fazolové chilli, které vás spolu s tortilou pořádně zasytí. Nebo si ho vychutnejte k filmu jako chuťovku.

Recept na fazolové chilli »

*
Zdroj: The Trail Adventures
Plněné papriky na řecký způsob 8/9

Řecká kuchyně má plno skvělých receptů a spoustu z nich připravíte ve vegetariánské nebo veganské variantě. Typické plněné papriky můžete naplnit čímkoliv, co zbylo z vaření – od brambor po rýži. Pokud chcete sytější a výživnější večeři, naplňte papriky směsí z quinoy.

Recept na plněné papriky na řecký způsob »

*
Zdroj: Lucynka25
Nepečené jablečné řezy 9/9

Sladké na závěr nesmí chybět. Jablek je teď všude spousta a nejvíce najednou je zpracujete v tomto receptu, který je navíc extrémně jednoduchý – potřebujete jen pudink a piškoty. Garantujeme, že děti i dospělí spořádají řezy na posezení.

Recept na nepečené jablečné řezy »

Autor:

Klárka se už řadu let věnuje dětem, a to v rámci neziskového sektoru i dětského oddílu. Na eMiminu a Arome působí jako redaktorka. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...