Označkovat si dítě? Zní to bláznivě, ale předejdete tak ztrátám

Pobyt ve školkách, školách i na táborech je obdobím mnoha ztrát. Tu si dítko vymění omylem přezůvky se spolužákem, tu zapomene penál na chodbě nebo přijede z tábora bez ručníku. Český výrobce Clotino nyní přišel s nejjednodušším způsobem označení dětského oblečení a věcí. Orazítkujte si je.

Razítko se jménem k označení dětského oblečení. Zdroj:Clotino.Razítko se jménem k označení dětského oblečení. Zdroj:Clotino.

Jmenovky snadno a rychle

Pamatujete, jak vám maminka před nástupem do první třídy vyšívala ručníček, oblečení na tělocvik a přezůvky vaším jménem? Nebo třeba nějakým zvířátkem, jak na svoje „zlatá osmdesátá“ vzpomíná kolegyně Péťa: „Já byla kuřátko, brácha zase hruška. Naše šikovná maminka vyšila nádherné, do detailu vypracované obrázky na úplně vše. Snad i na ponožky.“

Jmenovky ale nejsou záležitostí jen let minulých. Ve školkách, školách nebo na táboře se zkrátka mnoho věcí může někde zatoulat nebo zaměnit. V tomhle směru teď ale pro maminky existuje řešení a tím jsou razítka na oblečení a samolepky se jménem od Clotino.

Samolepky se jménem k označení dětských věcí. Zdroj:Clotino.Samolepky se jménem k označení dětských věcí. Zdroj:Clotino.

Clotino – už žádné ztracené věci

Označte oblečení a vybavení svých dětí, a to jednoduše za pomoci na míru vyrobeného razítka a samolepek. Razítko si snadno nakonfigurujete na stránce Clotino.com, objednáte a po obdržení (lze použít i Zásilkovnu) už rovnou tisknete. Spolu s razítkem dostanete zdarma i náhradní inkoust, který vám tak vydrží až šest tisíc obtisků.

Na razítko se obvykle píše jméno, ale můžete vybrat i nějaký oblíbený rodinný motiv, nebo třeba telefon na rodiče. Inkoust je speciálně certifikovaný pro styk s kůží a na oblečení je odolný. U českého výrobce Clotino si můžete přikoupit také praktické a víceúčelové samolepky se jménem. Jsou velmi tenké a silně lepí, a tak se dají použít skoro na cokoliv – na penál, tašku do školy, pastelky, hračky, atd.

Praktické razítko na míru české značky Clotino. Zdroj: Clotino.Praktické razítko na míru české značky Clotino. Zdroj: Clotino.

Na co by razítko využily maminky z redakce?

Na to jsem se zeptala kolegyň Kristi, Monči, Marti, Ivy a již zmiňované Péti. Její malá dcerka Maruška zatím žádné velké ztráty neřešila. „Navíc mám v případě oblečení takový nějaký nadhled. Kde bych razítka i samolepky využila, to jsou tábory. Přeci jen, víc veselých a rozdováděných dětí znamená i větší bordel ve věcech. Takže plus navíc, když se v bedně se ztrátami a nálezy najdou podepsaný věci.“

Kristi má syna Joachima, který je „na autistickém spektru a už dlouho přemýšlím, jak ho „označit“ pro případ, že by se mi někde ztratil. Razítko na oblečení mi přijde jako super řešení – „Ahoj já jsem JOA a jsem AUTISTA, kontakt na mamku a telefonní číslo“ – to mi přijde skvělé.“ To Kubovi je už deset a své věci si pozná. Nicméně i jeho maminka Marťa by razítko od Clotina využila, například pro označení tašky do školy nebo bot.

Iva si pak dokáže představit označení u menších školních potřeb. Hodně podle ní záleží na dítěti, jak má pořádek nastavený. „Na rozdíl od přepečlivého mladšího syna, starší devítiletý neví, kde mu hlava stojí. Pero kupujeme snad každý měsíc, což je docela vysoká investice, když chce gumovacího Pilota. A právě toho má hodně dětí, takže během výuky i později v družině ho jednoduše někdo odnese jako své. Jemu by se nějaký marker na psací potřeby rozhodně hodil."

A co Monča? Její Adélka je ještě moc malá, ale razítko vítá z jiného pohledu: „Moje máma je učitelka v mateřské školce, kde se potýkají se záplavou dětského oblečení. Dnes a denně se hledají Anetky legíny nebo Martínkova mikina. Takže tam platí, že kdo má věci podepsané, ten prakticky nic neztratí. Myslím, že razítko je zkrátka rychlá varianta k označování, než na všechny kousky zdlouhavě přišívat štítky, jako to dělaly naše mámy.“

Vnímáte to stejně? Tak se jděte rovnou podívat na Clotino – razítko na míru a jedno si objednejte »

Přečtěte si také

Jste na mateřské dovolené a potřebujete půjčit peníze?

  • 07.06.15
  • komerční sdělení

Pro ženu je mateřská dovolená příjemná část života, kdy je součástí toho, jak se její dítě učí první kroky i slůvka. Mnohdy ale označení „dovolená“ není zdaleka příhodné. Tvořit dítěti bezpečný...