Tříletá Vendulka se sklonem k ekzému 4 týdny používá sebamed baby s měsíčkem: Jaké jsou výsledky?

Před několika týdny jsme s mojí malou neteří Vendulkou (3,5 roku) sdílely svoje zkušenosti s novou dětskou péči sebamed Baby s měsíčkem. Najdete v ní mléko, dva krémy a mycí emulzi na tělo a vlasy. Změnil se náš pohled po měsíci používání?

S Vendulkou jsme testovaly Sebamed péči s měsíčkem.S Vendulkou jsme testovaly Sebamed péči s měsíčkem.

Atopici ocení zklidňující účinky měsíčku

Za poslední měsíc jsem si s ekzémem dost užila. Konečně se ale přišlo na jeho příčinu, takže jsem dostala bezvaječnou dietu a nová doporučení ohledně mazání. V tu chvíli jsem měla ekzém se spoustou oděrek a ran po celém těle. V téhle nepěkné fázi jsem ocenila zklidňující účinky měsíčku a jeho podporu při čištění ran a jejich následném hojení.

Mým největším favoritem stále zůstává ochranný krém na obličej a tělo, který mě provázel každou alergickou reakcí. Pylová sezóna si během května a června často vybírala svou daň, a já tak po něm sahala téměř denně. Krém na obličej s měsíčkem má lehce stahující účinky, které pomáhají zacelit prasklé koutky úst i narušenou kůži kolem očí. Ve větších prasklinách může po aplikaci trošku zaštípat, ale po chvilce zklidňuje a přinese úlevu od pnutí a pálení.

Sebamed je vhodný i v rámci prevence

Vendulce se za poslední rok ekzém hodně zlepšil, takže z něj snad nakonec vyroste. Přesto se jí ale občas ještě ukazují flíčky po těle a po zpocení lehké opruzeniny v tříslech. Používá proto hlavně krém na opruzeniny a tělové mléko. Její maminka Lenka ji natírá po koupeli, aby pokožka zůstala krásně hydratovaná a chráněná před dráždivými částicemi i alergeny z okolí. Právě to je důležité pro podporu a správný vývoj ochranného kyselého pláště kůže.

Vendulka si testování užila.Vendulka si testování užila.

Sebamed Baby s měsíčkem

„Po víc jak měsíci testování je už Vendulka zvyklá na náš malý očistný rituál, a dokonce se na něj i těší,“ popisuje Lenka a pokračuje: „Zkoušely jsme krémy pro atopiky od různých značek, ale po čase nám vždycky přestaly vyhovovat. Sebamed Baby s měsíčkem teď používáme už několik týdnů – stále bez protestů i nežádoucích reakcí kůže. Navíc se mi moc líbí jemná vůně měsíčku, která je cítit z vlásků ještě nějaký čas po umytí.“

Nezapomeňte si přečíst také první díl testování »

Autor:

Lucka v eMiminu začínala jako adminka a postupně se vypracovala až do obchodního/account týmu. V rámci toho se stará klienty a dohlíží na to, aby všechny kampaně běžely včas a v pořádku. Textuje také soutěže, testování a recenzní články. Ráda si také občas napíše receptový nebo jiný článek. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
13607
16.7.20 10:04

@Sue2008
Dobrý den,

on ten krém neštípe. Jen mě se dělá ekzém hodně kolem očí a v koutcích se kůže napíná a praská. A právě v takové prasklině mě to občas zaštípe. Beru to jako desinfekci, protože po chvilce je to naopak mnohem lepší ;)

Děti ekzém většinou kolem očí tolik nemají, takže by to bylo v pohodě :) Hlavně tělové mléko má lehčí konzistenci (snáze se roztírá) a ten mě, ani Vendulku neštípe ani na rozškrábaných místech :dance:

Krásný den :kytka:
Lucka (autorka)

  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
14.7.20 08:47

Pokud štípe, pak bych to na svoji ctyřleťačku po druhé nedostala :mrgreen:.

  • Zmínit
  • Nahlásit